Philips 42PFL5603D 42" FULL HD

KIELAQ

New member
Jak na Philips ato trochę bez bajerów . Brak Ambilight i 100 Hz. Ale cena rekompensuje te braki . Moim zdaniem warto trochę dołożyć na 100 Hz . Bez Ambilighta można żyć , chociaż szczególnie wieczorem efekt jest warty swojej ceny . Uprzyjemnia oglądanie :p
 

akakj14

New member
KIELAQ napisał:
Jak na Philips ato trochę bez bajerów . Brak Ambilight i 100 Hz. Ale cena rekompensuje te braki . Moim zdaniem warto trochę dołożyć na 100 Hz . Bez Ambilighta można żyć , chociaż szczególnie wieczorem efekt jest warty swojej ceny . Uprzyjemnia oglądanie :p
a mogl byz pokazac taki tv philipsa co 100hz ma ?;d
i zeby nie byl za drogi
 

KIELAQ

New member
100 Ha mają modele serii 9 czyli 9603 i 9703 . Ma też chyba któryś model z serii 7 ale nie jestem pewien . Jeśli chodzi o ceny to wskocz na CENEO lun SKĄPCA
 

akakj14

New member
KIELAQ napisał:
100 Ha mają modele serii 9 czyli 9603 i 9703 . Ma też chyba któryś model z serii 7 ale nie jestem pewien . Jeśli chodzi o ceny to wskocz na CENEO lun SKĄPCA
tamte lcd to drogie , ja szukam takiego do 4500 zl , moze bys byl taki mily i mi cos polecil ??
 

KIELAQ

New member
Jeśli ma to być 42 cale to może któryś z serii 7 z końcówką 03 bo takie oznaczenie mają nowe modele . Nie wiem ile kosztuje 7603 ale jest niezły .
 

akakj14

New member
KIELAQ napisał:
Jeśli ma to być 42 cale to może któryś z serii 7 z końcówką 03 bo takie oznaczenie mają nowe modele . Nie wiem ile kosztuje 7603 ale jest niezły .

a moze znasz jakis fajny do 4500pln ale nie tylko philipsa ? bo pilnie poszukuje tv lcd :) i szukam porad jaki najlepszy wziac
 

KIELAQ

New member
Może Sharp . Fajny jest model X20E . Jest popularny , w dużej ilości sklepów . Na forum też można znaleźć o nim dużo informacji i komentarzy . Czytałem te że Panasoniki są niezłe . Natomiast trzymałbym się z daleka od Samsunga . Mają ładne obrazy ale tylko na wystawach . W testach nie wypadają najlepiej .
 

taipan

New member
Z Panasonica, to nowe modele LZD85 i LZD800 mają wszystko czego do szczęścia potrzeba,a ten pierwszy model w sklepach internetowych powinien zmieścić się w twoim budżecie :).
 

jarek12345

New member
akakj14 napisał:
tamte lcd to drogie , ja szukam takiego do 4500 zl , moze bys byl taki mily i mi cos polecil ??



100 Hz ma takze model 7403 D trzeba by tylko sprawdzic w jakiej rozmiarowce bedzie sprzedawany . na razie na stronce filipa jest tylko model 32" .jesli jednak mozesz troche zejsc z cali to moze warto zainteresowac sie modelem 9603 37" (dostepny np na allegro za 4850 zl a jesli rozwinie sie konkurencja to pewnie i za 4700zl sie go kupi) .taniej juz raczej nie bedzie (na razie )ze wzgledu na nowosc i to ze beda wpierw czyscili magazyny ze starszych modeli:) pozdr


w maju beda w sprzedazy modele 7403 z panelami 37,42 i 47 "



.
 
Ostatnia edycja:

oppenheimer

New member
42PFL5603d

Witam, nareszcie jest jakaś dyskusja nad tym TV. Wydaje się przynajmniej po parametrach naprawde dobry no i mozna go miec za jakies 3800zeta.
Też jestem nim zainteresowany a wygląda na to ze 7-demki mają tylko te ambilight więcej od niego. Dla mnie to akurat nie jest jakoś ważne.

Zastanawiam się też jaka jest różnica w końcówce nazw tych TV np. /10 lub /12 czy ktoś możę mi odpowiedzieć bo porównywałem opisy tych tV i nie zauważyłem żadnej różnicy.

Może ktoś ma go w domu i się podzieli swoimi spostrzeżeniami.
Czy jest gdzieś jakiś test tego TV?

Pozdrawiam
 

MVP

New member
Dzis kupilem wlasnie tego Panasonica w Media Markcie. Sklep moze nie dla idiotow, ale idoci tam pracuja. Wczoraj ogladalem telewizory i zawiezilem krag swego zainteresowania do Sharpa, Samsunga i Nordmende. Dzisja jednak ppjechalem i mialem juz taki metlik w glowie, ze wlasciwie chcialem wybrac model FullHD 42 cale, a akurat ten Philips idealnie pasowal mi do mebli. Ale zapytalem sprzedawce czy to jest 100Hz a ten powiedzial, ze oczywiscie... Oczywiscie mam 14 dni na oddanie telewizora bez podawania przyczyny i miesiac na wymiane na inny, ale szczerze mowiac, nie jestem zadnym maniakiem TV (czesciej ogladam cos w laptopie) i nie wiem czy go wymieniac jednak chcialbym tam pojechac i powiedziec mu ze g**** sie zna na telewizorach. Co do jakosci TV to oczyiwiscie jestem pod warazeniem bo do tej pory mialem starego Panasonica i nadal mam stary tuner Philipsa, wiec nie moge obiektywnie stwierdzic jak dobry jest ten TV. Poki co, zakochalem sie w tych olbrzymich 42 calach a sam obraz jest super plynny. Jutro przejrze zdjecia i podlacze PS3 8choc tez, nie przezm HDMI). Aha, zaplacilem 1275€, za 1499 byl chyba Sharp 46", juz 100Hz, ale szczerze mowiac, nie wiem czy bylbym w stanie rozroznic 60 od 100Hz... Jesli to faktycznie kolosalna ronica, to moze rzeczywiscie go oddac? (choc nie chce, bo juz go bardzo polubilem;)
PS. Dookola telewizora jest taka otoczka z pleksy, co to jest? Jakies podsiwetlenie?
 

roobku

New member
mam do 2 tyg

akakj14 napisał:
witam, polecacie tego philipsa ? napiszcie cos o nim :) z gory dzieki

Witam mam ten TV od dwóch tygodni, podłączony jest do Cyfrowego Polsatu (tuner Samsung HD) oraz do DVD Korr przez Eurozłącze. TV od kanapy ok 3,5m.
TV na fajna funkcję strojenia obrazu wygląda ona tak: ekran dzielony jest na połowę, na obu połowach to samo zdjęcie ale jedno np ciemniejsze/jaśniejsze, o wyższym/niższym kontraście itd, pilotem wybieramy które nam bardziej odpowiada i w ten sposób mozna dośc fajnie ustawic sobie wyświetlany obraz. Kanały w HD normalnie miodzio, to trzeba poprostu zobaczyć. Super ostrość, brak jakiegokolwiek smużenia, ładne przejścia tonalne kolorów, biały jest biały nie żółty, czarny jest czarny. Kanały SD da sie oglądać, duzo tu zależy od programu, np TVP jest fatalne, inne stacje różnie przeważnie ok.
Podświetlenie matrycy równomierne (w porównaniu do LG rodziców z ta sama matrycą - tam krawędzie świecą mocniej).
TV o ładnym wyglądzie, podstawka obrotowa więc mozna sobie kręcić tv prawo - lewo. 3xHDMI z tyłu 1xHDMI z lewej strony, sterowanie pilotem lub przyciskami z prawej strony. Ładne i funkcjonalne menu ekranowe.
Jak dla mnie zbyt ciche głośniczki. Chociaż to zalezy też od programu. Na niektórych lepiej na innych słabiej.
Obraz z DVD dośc kiepski tzn. rozmyty i nieostry, niewiem czy akurat tradfiałem na kiepskie jakościowo nagrania czy odtwarzacz jest kijowy (to tzw marketówka z Tesco za 150zł). Juz niedługo w jego miejsce bedzie cos lepszego to zweryfikuje te informacje.
Dość wolno w porównaniu do LG rodziców działa autodostosowanie formatu obrazu. W LG to ok 3sec. w Philipsie ok 10-15 sec. Lepiej wykonany od LG, plastiki równo poprzycinane, powierchnie lakierowane równiutkie (w LG tzw Piano Lakier jest nierówny)
Warto kupić teraz bo jest na niego 4 lata gwarancji (jest ten model wyszczególniony w regulaminie promocji)
 

kubackiw

New member
jaki obraz na PFL5603


Witam
Chcialbym kupić TV LCD Philips i zastanawiam sie nad 37PFL5603.
Ciekawi mnie jaki jest obraz na tym TV , jakie kolory, czy widać smużenie mam sygnał cyfrowy z telewizji N.Czy moze lepiej wybrac 32 cale 7403 bo ten ma 100Hz, pixel Plus 3 Hd a przez to jest duza roznica w oglądaniu,szczególnie chodzi mi o obraz, kolory, ostrość miedzy tymi TV.
Dziękuje
 

pixelangel

New member
oppenheimer napisał:
Witam, nareszcie jest jakaś dyskusja nad tym TV. Wydaje się przynajmniej po parametrach naprawde dobry no i mozna go miec za jakies 3800zeta.
Też jestem nim zainteresowany a wygląda na to ze 7-demki mają tylko te ambilight więcej od niego. Dla mnie to akurat nie jest jakoś ważne.

Zastanawiam się też jaka jest różnica w końcówce nazw tych TV np. /10 lub /12 czy ktoś możę mi odpowiedzieć bo porównywałem opisy tych tV i nie zauważyłem żadnej różnicy.

Może ktoś ma go w domu i się podzieli swoimi spostrzeżeniami.
Czy jest gdzieś jakiś test tego TV?

Pozdrawiam
Numeracja typu 10/12 na końcu nazwy modelu to poprostu przeznaczenie regionalne .Technicznie niczym się nie różnią modele z oznaczeniami 10/12

Co do różnicy między serią 7603 a 5603 to poza ambilight ,jest też różnica w jakości głośników , oraz funkcji poprawiania obrazu .W 7603 mamy głośniki 30 wat w technologii woox ,oraz natural motion HD/pixel plus 3HD - te procesy filtrowania obrazu są przygotowane do obróbki obrazu w fullhd ,czego nie ma model 5603.

Osobiście też się załapałem na te dodatkowe 2 lata gwarancji extra .Zaoszczędziłem bo w przeciwnym razie chyba musiał bym za takową gwarancję dopłacić 10% wartości TV .
 
Ostatnia edycja:

dancio

New member
Philips&Samsung, a może plazma panasa?

Witam wszystkich na forum.
Niedawno w końcu zamieszkałem na swoim i do szczęścia brakuje jakiegoś fajnego TV. Od jakiegoś czasu zaczęłem przeglądać to forum, ale im więcej czytam tym mam większy mętlik w głowie. Napisze jakie mam warunki i oczekiwania. Pokój ma jakieś 15m, odległość od tv to jakieś 3,5-4m.niedługo będę dysponował kablówką cyfrową Vectry. Do tv będę chciał podłączć laptopa(hp pavilion dv 6000 bez hdmi) jak również przeglądać na szybko zdjęcia poprzez usb. Planuje również zakup jakiegoś dvd żeby od czasu do czasu pooglądać jakiś filmik. Nie planuje na razie podlączać żadnych konsol do gier. Ulubione programy to TVN24, TVN, Eurosport. Na tv chce wydać nie więcej niż 3tyś. Moimi typami jest właśnie Philips 42PFL5603, Samsung LE40A551 albo plazma panasa Th-42PV80P. Wczoraj miałem okazję zobaczć w sklepie koło siebie Philipsa i Panasa i bardziej podobał mi się obraz z LCD który miał większy kontrast, ale to moŻe kwestia ustawienia. Dodam, że na obydwu leciał ten sam program z tv N. Proszę o pomoc w wyborze telewizora, który naibardziej się sprawdzi w moich warunkach i spełni moje oczekiwania. Proszę ewentualnie o jeszcze inne typy.
Pozdrawiam
 

garabasz

New member
Też miałem ten dylemat typowanie dokładnie jak ty z tym ze ja nie brałem pod uwagę plazmy, wybrałem Philipsa jestem bardzo zadowolony. Philips nie ma d-sub i w twoim przypadku chyba odpada.
 

andrzej38

New member
Zdecydowanie Philips lepszy obraz , plazmy mają mniej wyrazisty ,no chyba że taki lubisz .Niektórzy właśnie mówią że taki ma być,ale to kwestia gustu.Philips ma natomiast kiepskie kąty boczne noi brak d-sub jeżeli ci to nieprzeszkadza to bedzie ok.
 

dancio

New member
Dzięki za pierwsze sugestie. Proszę o odpowiedź czy będzie różnica jak podłącze laptopa przez S-video w porównaniu do d-sub, ktorego Philips nie posiada?
 
Do góry