Philips 42PFL5008 vs Samsung UE40F6400 vs TX-L42E6

KrystWPR

New member
Skorzystam z tematu, poniewaz dotyczy dokladnie tych telewizorow nad ktorymi sie zastanawiam.
Przyznam ze przeczytalem juz chyba wszystkie mozliwe testy dot. dwoch pierwszych telewizorow (PFL5008 (b. malo testow - nawet zagranicznych) i F6400) i wciaz nie wiem, na ktory sie zdecydowac. Szukam telewizora 32" do 1800zl (wiec obydwa wypadaja idealnie cenowo).

F6400 ma spora przewage w postaci 100Hz matrycy.
PFL5008 kusi mnie lepszym odwzorowaniem czerni i Ambilightem.
"Szybsza" matryca bylaby dla mnie o tyle cenna, poniewaz ogladam duzo sportu (glownie pilka nozna i koszykowka) wiec zalezy mi na dynamice obrazu i braku wszelkich znieksztalcen czy innych bledow w wyswietlaniu typowych dla sportu. Czy matryca 50Hz w Philipsie bedzie rzeczywiscie sporo slabsza pod tym wzgledem od tej z Samsunga czy mimo wszystko nie zobacze roznicy?

Drugie pytanie jakie mam do Was jako znawcow tematu to pytanie dot. Ambilighta. Czy sprawdza sie on, jezeli telewizor jest ustawiony w rogu pokoju? U mnie nie dosc, ze bylby ustawiony w rogu to jeszcze pod dziwnym katem (nie idealnie 45 stopni wzgledem scian). Czy dzialalby wtedy w sensowny sposob?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DO tych warunków które podałeś Philips zagra zdecydowanie lepiej.Czerń daje głębię obrazu. I to jest to co ludzie najwyżej sobie cenią.
Maz niski Iput Lag a ambilight dopełnia radość .
 

MrTHC

New member
Mysle o zakupie tv, ostatnio widzialem w media za 1800zl 39 cali panasonic tx-l39e6ek i mysle nad nim, czy warto go wziac ? Myslalem o e60 ma 100 hz matryce ale to jednak jest 800 zlotych wiecej, ewentualnie philips ale mamy wtedy 1200zl wiecej, jak pojade po tego panasonica nie bede zalowal ? czy jest cos za 200-300 zl wiecej , lepszego ? procz 3 cali wiecej w tym paasonicu , prosze o odpowiedz
 
Do góry