Philips 42PFL4606 czy LG 42LK530

sebikolo

New member
Witam!

Szukam taniego TV 100Hz. Mam niewielki budżet - ok. 2000 PLN. Myślę o Philips'ie 42PFL4606 lub LG 42LK530. O ile na temat LG informacji troszkę znalazłem, o tyle o Philipsie trudno o jakieś info. Jakie jest Wasze zdanie na temat tych TV.
 

tefinho

New member
hah, kolega mnie wyprzedzil. Mam identyczny dylemat i już mialem zakladac taki sam temat ;) Mianowicie, szukam TV do MAX 2000 zl, ktory bedzie monitorem do mojego laptopa. Przeznaczenie to gry, filmy i codzienne uzytkowanie internetu.

To może mala garść info na temat tych modeli . Oba TV 42", LCD, 1920x1080. Różnice natomiast wygladaja tak :

LG 42LK530 || Philips 42PFL4606

Kontrast dynamiczny :
150 000:1 || 100 000:1

Czas reakcji matrycy :
2.4ms || 2.0ms

Częstotliwość odświeżania
100 Hz || 100Hz z funkcją Perfect Motion Rate 400Hz (?)

Jasność
??? || 400 cd/m2

jak widać kontrast lepszy w LG, czas reakcji w Philipsie.
Nie mam natomiast pojecia jak spisuje się technologia odświerzania. O ile w LG standardowe 100Hz, wg opinii spełnia swoja role bez zarzutów, o tyle technologia w Philipsie jest dla mnie niewiadomą. Na papierze wyglada to na przewage tego drugiego, ale czy ktoś może się wypowiedzieć, czy technologia 100Hz z funkcją Perfect Motion Rate 400Hz w rzeczywistości daje jakis ciekawy efekt?
Jasność także jest dla mnie zagadka. 400 cd/m2 w Philipsie - ok. Ale na ten temat informacji związanych z LG znaleźć nie mogę. Wyczytałem gdzieś tylko na forum, ze jasność zmienia się adekwatnie do wyświetlanych scenerii (?). Ale byla to tak niejasna wzmianka, ze nie moge stwierdzić o co tu chodzi.

Czy moglby ktoś obeznany w temacie zabrać tutaj glos i rozwiać watpliwosci? Pozdrawiam i wesołych świąt !
 

don111

Banned
to tylko dane techniczne, w praktyce to są wszystko kłamliwe bzdury, kontrast, czas reakcji szczególnie, podane według widzimisię producenta
o jasność się nie bój, każdy LCD tu robi 200% normy niż jest potrzebne, czy to będzie 400cd czy 200, bez znaczenia
 

sebikolo

New member
to tylko dane techniczne, w praktyce to są wszystko kłamliwe bzdury, kontrast, czas reakcji szczególnie, podane według widzimisię producenta
o jasność się nie bój, każdy LCD tu robi 200% normy niż jest potrzebne, czy to będzie 400cd czy 200, bez znaczenia

Dlatego właśnie szukam kogoś kto miał do czynienia w praktyce z tymi telewizorami i może mi coś doradzić z własnego doświadczenia.
 

tefinho

New member
te 0.4 ms bedzie i tak niezauwazalne. Ale kontrast jednak o 50% wyzszy. Ciekawi mnie natomiast opinia o tym Perfect Motion Rate 400Hz. Czy podczas ogladania np meczow pilkarskich, bedzie widoczna roznica ?
Wiec jak ostatecznie, brac LG czy Philipsa?
 

sebikolo

New member
Troszkę poczytałem i myślę jeszcze o panasonicu 42g30. Trochę więcej kasy, ale ogólnie G30 chwalony jest na forum. W plaźmie tej najbardziej boję się buczenia. Często oglądam TV wieczorem bardzo cicho. I jeszcze jedno, za cenę 42G30 mógłbym kupić LG lub Philipsa w wersji 47 cali.
 

don111

Banned
G30 jeśli chodzi o jakość obrazu to model o 2 klasy wyżej od tych podstawowych modeli LCD, oczywiście jeśli nie będzie pracował jako monitor bo do tego się nie nadaje
 

tefinho

New member
wlasnie bylem w Auchan, gdzie te 2 TV byly na wystawie. Dylemat rozwiazany. LG 42LK530 o wiele lepsze barwy, biel biała (w philipsie nieco zółta), zauwazalnie lepszy kontrast. a i te 100hz jakies bardziej płynne. Tak więc polecam LG !
 

appleofsodom

New member
witam, mam podobny problem co Koledzy powyżej, u mnie również kwota max to 2000zł; telewizora szukam już dwa miesiąca, po miesiącu zdecydowałem , że kupię plazmę, no i chodzę i szukam, obecnie udało mi się zawęzić pole poszukiwań do dwóch modeli SAMSUNG PS43D490 3D oraz PANASONIC TX-42UT30E też 3D [okulary za 300zł gratis]; mój telewizor musi fajnie wyglądać, koniecznie, ale to bardzo koniecznie odtwarzać filmy DIVX z polskimi napisami z dysku USB, obraz musi dorównać LEDowi moich rodziców, myślę, że w końcu się zdecyduję, ale przyznaję, że wybór jest trudny, w sumie 2000zł to trochę kasy, więc szukam czegoś z czego będziemy z żoną zadowoleni i powoli skłaniam się do w/w SAMSUNGA P43, w MEDIA MARKT z 1949, fakt, że 3D to tylko dodatek, ale ogólnie ten model fajnie się prezentuje, ciekawe czy się na niego zdecyduję... polecam plazmę, dużo znawców na tym forum poleci wam za takie pieniążki właśnie plazmę, mnie przekonali... zobaczymy co z tego będzie... HD FORUM RULES:eek:k:
 

tefinho

New member
tak, kupilem. TV prezentowal sie dobrze na wystawie ale to co zobaczylem w domu przeszlo moje oczekiwania. Obraz ostry, biel wali po oczach przy niezlej czerni. W tej klasie cenowej nie ma lepszego LCD. Porownywalem nawet w sklepie do tanszych LEDow. I tutaj LGLK530 deklasuje. Gwiezdne Wojny 7,5GB w mkv... Poezja ;)
 

sebikolo

New member
Gratuluje :) ! Ja teraz zastanawiam się czy nie kupić 47 cali LK530. Najgorsze jest to, że jeszcze nie widziałem na żywo LK530. LK430, i PFL4606 oglądałem kilka egzemplarzy, a na LK530 nie mogę trafić.
 

tefinho

New member
zalezy jaka masz odleglosc od ekranu. u mnie jest to ok 2 m, a tv sluzy mi jako monitor. 42" na poczatku wydawalo mi sie za wielkie, zastanawialem sie czy dobrze zrobilem nie kupujac za ta sama cene mniejszego LEDa ale jak zobaczylem jak prezentuja sie filmy i gry w takim rozmiarze, momentalnie przeszly mi wszystkie watpliwosci. Jak juz mowilem, widzialem obok siebie Philipsa i LG, oba byly wg doradcow sklepowych ustawione na jak najlepsza jakosc obrazu. LG po prostu zdeptal rywala ;) Naprawde wiekszosc tanich LEDow chowa sie przy tej jakosci. Pozdro !
 
Do góry