Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

zgred

Member
Trzeba pogrzebać w menu i da się zrobić downgrade, ale nie wiem, jak to jest w przypadku, gdy od nowości masz wgrany najnowszy soft.

Ja najpierw zaktualizowałem do najnowszego, potem zrobiłem downgrade z najnowszego do starszego i nie było problemu.
(problemy pojawiły się potem, bo TV zaczął się dziwnie zachowywać - pilot czasem nie reaguje, czasami znika pasek głośności itp.).

Co do samej procedury Downgrade'u - wchodzisz w Konfiguracja/Ustawienia oprogramowania/Lokalna rozbudowa i tam szukasz pliku.

Było to w którymś poście, ale zanim go znalazłem, trochę czasu mi zajęło - teraz go już nie znajdę :D

Pomogło?

Jak wgrać stary soft, jak ma się najnowszy?
 

emer

Member
Bez reklam
aaale proooblem ...
skopiować na pendrive autorun.upg danego FW, wył TV, wyciągnąć wszelakie peny z USB i tylko tego z FW włożyć, załączyć TV i robić to o co TV zapyta.
Bylejaki pendrive (FAT32), nie trzeba nawet nic z niego usuwać, tylko dodatkowo ten autorun.upg - TV sam sobie go znajdzie.
"procedura Downgrade" :D
 

chlebaczek2

New member
siema, mam zamiar kupić ten telewizor 42PFL 6007. Z tego co tu czytam bedę miał problemy grając na ps3 (ucięty ekran przy nowej aktualizacji), kiepska współpraca pc z tv (będę często podłączał lapka do tv) , czy jest w tej cenie coś lepszego ?, czy opłaca mi się go kupować ? Za odpowiedz z góry dziękuję.
 

Tika

New member
Bez reklam
nie trzeba żadnego menu serwisowego, wgrywa się normalnie jak każdy inny soft, tylko trzeba wybrać ręcznie aktualizację, z automatu idzie tylko jeśli soft na usb jest nowszy niż ten obecny w TV

poza tym jeśli fabryczny soft jest nowszy od tego co chce chcemy wgrać to po prostu go nie wykryje z pendrive, nie da się nic zepsuć

siema, mam zamiar kupić ten telewizor 42PFL 6007. Z tego co tu czytam bedę miał problemy grając na ps3 (ucięty ekran przy nowej aktualizacji), kiepska współpraca pc z tv (będę często podłączał lapka do tv) , czy jest w tej cenie coś lepszego ?, czy opłaca mi się go kupować ? Za odpowiedz z góry dziękuję.

ucięty obraz jest w "trybie Gra", nie ma znaczenia, który soft/aktualizacja jest wgrana, wszystkie softy mają ten błąd, "tryb Komputer" również ma ten sam błąd
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
nie trzeba żadnego menu serwisowego, wgrywa się normalnie jak każdy inny soft, tylko trzeba wybrać ręcznie aktualizację, z automatu idzie tylko jeśli soft na usb jest nowszy niż ten obecny w TV

poza tym jeśli fabryczny soft jest nowszy od tego co chce chcemy wgrać to po prostu go nie wykryje z pendrive, nie da się nic zepsuć



ucięty obraz jest w "trybie Gra", nie ma znaczenia, który soft/aktualizacja jest wgrana, wszystkie softy mają ten błąd, "tryb Komputer" również ma ten sam błąd

Witam uprzejmie ,
Sama "złapałaś" się w pułapkę , gdyż ja napisałem o trybie serwisowym . Tryb serwisowy to nie jest
menu serwisowe telewizora , które jest dostępne dla użytkownika po wklepaniu odpowiedniej sekwencji cyfr .(062596 i kliknięciu przycisku:OK) . Jest to tryb przeznaczony dla serwisu a nie dla przeciętnego użytkownika
telewizora , który nie dysponuje programem diagnostycznym .Tyle tytułem wyjaśnienia .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
No nie wiem ... o ile pamietam miałem oryginalnie chyba nowszy niż 133.5 i nie bylo problemów zainstalowac go - tylko było info ze instaluję starsze niż mam.

Witam uprzejmie,
Wydaje mnie się , ze jednak miałeś starszy lub równorzędny tj.000.133.005 .
Łatwo to sprawdzić . Na naklejce z tyłu telewizora znajdują dane telewizora np.
SERIAL.NO.:ZH1C 1224 001357
gdzie 12-rok produkcji 2012
24 - tydzień produkcji od początku roku i mamy z dokładnością 7 dni datę wyprodukowania telewizora ,
a w historii softów są podane daty ich wydania i numery.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

SDman

Banned
siema, mam zamiar kupić ten telewizor 42PFL 6007. Z tego co tu czytam bedę miał problemy grając na ps3 (ucięty ekran przy nowej aktualizacji), kiepska współpraca pc z tv (będę często podłączał lapka do tv) , czy jest w tej cenie coś lepszego ?, czy opłaca mi się go kupować ? Za odpowiedz z góry dziękuję.

Witam,czytając Twój post chyba sam udzieliłeś sobie odpowiedzi.

Pozdrawiam.
 

Tika

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie ,
Sama "złapałaś" się w pułapkę , gdyż ja napisałem o trybie serwisowym . Tryb serwisowy to nie jest
menu serwisowe telewizora , które jest dostępne dla użytkownika po wklepaniu odpowiedniej sekwencji cyfr .(062596 i kliknięciu przycisku:OK) . Jest to tryb przeznaczony dla serwisu a nie dla przeciętnego użytkownika
telewizora , który nie dysponuje programem diagnostycznym .Tyle tytułem wyjaśnienia .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

oczywiście serwis może wszystko ale tu rozmawiamy o domowych sposobach :)
kto będzie oddawał TV do serwisu w celu downgrade softu? raczej się to nie kalkuluje ;)
 

emer

Member
Bez reklam
Wydaje mnie się , ze jednak miałeś starszy lub równorzędny tj.000.133.005 .
Łatwo to sprawdzić . Na naklejce z tyłu telewizora znajdują dane telewizora np.
SERIAL.NO.:ZH1C 1224 001357
gdzie 12-rok produkcji 2012
24 - tydzień produkcji od początku roku i mamy z dokładnością 7 dni datę wyprodukowania telewizora ,
a w historii softów są podane daty ich wydania i numery.
Mam 1236 - czyli około początek września 2012, a 133.5 wyszedł 3.09 , wiec mozliwe że załapałem się na niego oryginalnie ...
 

ElTomeko

New member
Ja juz drugi raz tego prototypu (pfl 6007) bym nie kupił napewno...pomijając usyfioną matyce jaka mi sie trafiła to jest tyle bugów w tym tv ze juz dla zasady bym brał cos innego. Te wszytskie ulepszacze obrazu to jedno wielkie G...o które sie wyłącza zeby cos z tego tv było. Notoryczne problemy z odtwarzaniem z usb i z sieci. Problem z aktualizacją oprogramowania. Problemy z połączeniem przez HDMI. JUż zamilczcie nad tą trumną ( pfl6007) bo szkoda słów. Pozdrawiam Producenta:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja mam w tej chwili go w domu.
Aktualizacja - bez problemów
Odtwarzanie z USB- jak na każdym telewizorze - bez problemów.
Po HDMI - bez problemów podłączone urządzenia !!!
Ulepszacze jak w każdym z 1000 innych telewizorów- kłania się kalibracja Obrazu. !!!
 

elwis85

New member
Ja mam w tej chwili go w domu.
Aktualizacja - bez problemów
Odtwarzanie z USB- jak na każdym telewizorze - bez problemów.
Po HDMI - bez problemów podłączone urządzenia !!!
Ulepszacze jak w każdym z 1000 innych telewizorów- kłania się kalibracja Obrazu. !!!

Kalibracja nie ma tu nic do tego. Po co mi tv z funkcjami które chciałem mieć skoro musze je wyłączyć, mogłem równie dobrze kupić tv o 1000 zł tańszy to bym nie musiał nic wyłączać. Już prawie 3 tygodnie czekam na ekspertyze z serwisu w sprawie ogromnego bandingu i problemów związanych z HDNM a mogłem wybrać samsunga tak jak poprzednio na którym mimo braku 100 hz ruch jest naturalny i płynniejszy niż przy wyłączonych wspomagaczach philipsa:x.
 

Turek121

New member
Witam Wszystkich ;),
Powiem szczerze, że po ponad 300 str. lektury mam jeden wielki mętlik w głowie. Telewizor głownie przeznaczony będzie do pc po hdmi lub dlna oraz konsoli ps3.

Obraz i dźwięk na wysokim poziomie w tej klasie cenowej. Z drugiej strony gubienie ustawień, zapamiętanego hasła wifi. Czy to loteria czy coś pomagało ? Sam już nie wiem tyle tego było, że trudno mi to zebrać w jedną całość. Mini przycięcia występujące po podłączeniu pc przez hdmi, również loteria ?
Jak się sprawuje input lag w grach ? Innym aspektem przemawiającym za tv jest ambilight 3 ( mam na oku model 6877). Smart tv i reszta aplikacji nie będzie pewnie używana, więc przeboleje ich niedoskonałości.
Jedynym konkurentem w tej kategorii wydaje mi się ET60, ale z tego co wiem nie ma fajnego gadżetu jakim jest tryb dla dwóch graczy. Za Philipsem przemawia chyba lepsze skalowanie obrazu i jego jakość oraz dźwięk (podobno et60 ma taki sobie :S ), ale to są informacje jakie udało mi się ustalić na podstawie tego forum, a nie własnym oględzin czy testów. Chyba, że jestem w błędzie. Myślałem jeszcze przez chwile o ET5E, ale szczerze mówiąc nie znalazłem siły, aby przeczytać +170 stron wątku :D. Z tego co wiem następcą jest własnie ET60 i rożni się minimalnie od poprzednika. Wszystkim którzy mają podobny dylemat szczerze współczuje.

Niedawno wpadłem na pomysł, że może lepszym wyborem będzie plazma, ale kompletnie nie orientuje się jak tam wygląda sprawa w temacie 3d do 3500 zł. Z tego co mi się wydaje to większość modeli chyba ma aktywne 3d co je przekreśla w moich poszukiwaniach.
Za wszystkie informacje, które mogą rozwiać wątpliwości z góry dziękuje i pozdrawiam !
 

ElTomeko

New member
Kiki "Ja mam w tej chwili go w domu.
Aktualizacja - bez problemów
Odtwarzanie z USB- jak na każdym telewizorze - bez problemów.
Po HDMI - bez problemów podłączone urządzenia !!!
Ulepszacze jak w każdym z 1000 innych telewizorów- kłania się kalibracja Obrazu. !!!"

Człowieku Ty w ogóle przeczytałes co ja napisałem??
Jaka kalibracja?? Po kiego chu...?? Banding mi zniknie?? plamy na matrycy?? Artefakty z HDNM włączonym mi znikną?? A moze szarpanie obrazu mi znikinie??
A zaraz mi pewnie napisze ze to wszytsko dlatego ze nie kupiłem w "Dobrym Sklepie" BO NIE KUPIŁEM U KIKIEGO ON BY MI WYBRAŁ LEPSZA SZTUKE...Pozdawiam poczucie humoru
 

murzyn997

New member
Turek121,z tymi ustawieniami wifi to zauwazylem ze jak wlacze najpierw router a potem tv to sam sie łączy z routerem, recznie musze wstukiwac gdy zrobie na odwrot.Ps3 i pc podlaczone i jestem bardzo zadowolony.Tutaj nie moge narzekac
 

janekm1

New member
Czy działają wam płynnie filmy .mkv (rozmiar ponad 6GB) poprzez DLNA ? Testowałem już chyba wszystkie możliwe... i co do rozmiarów 4-5 GB to jeszcze daje rade,ale przy wiekszych juz tnie.
Dodam ,że się łącze kablem a nie po Wi-Fi
 

jenson

Banned
Filmy ważące ponad 5GB puszczone przez WIFI co chwilę się***zacinają. Podłączając laptopa bezpośrednio do telewizora, przez kabel ethernet, problem nie występuje.
 

SDman

Banned
Ja mam w tej chwili go w domu.
Aktualizacja - bez problemów
Odtwarzanie z USB- jak na każdym telewizorze - bez problemów.
Po HDMI - bez problemów podłączone urządzenia !!!
Ulepszacze jak w każdym z 1000 innych telewizorów- kłania się kalibracja Obrazu. !!!

Witam,
Twoje posty mogą jedynie ośmieszać Ciebie, czy Ty myślisz , ze nie zadowoleni użytkownicy tego TV to sobie problemy z palca ssają ??!!
Napisałem już, wcześniej, że tracisz nie zyskujesz takimi piaskowniczymi postami (ziabawki teź pewnie maś na śwoim miejściu)

Chłopie powinieneś się dwoić i troić aby ten TV i serii 7, 8, 9 nie miały tylu problemów.

Pozdrawiam
 
Do góry