Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

sokoolka

New member
prawdopodobnie za słaby sygnał ...

Sygnał wykluczam, mam dość mocną antenę OPTICUM AX1000, jeden nadajnik 2km, drugi 15km odemnie. Mieszkam na ostatnim piętrze, azymuty poustawiane :/ analogowe kanały odbiera ładnie, natomiast cyfrowe czarno i kominikat o nie obsługiwanym formacie wideo. Tak jakby był zły mpeg. Czy można gdzieś w ustawieniach sprawdzić z którego mpeg korzysta?
 

Sanjuro

New member
Sanjuro, piszesz i potwierdzasz czyli widzę, że korzystasz z modułu CI. Może właśnie Ty odpowiesz na nurtujące mnie pytanie, zadawane już tu wiele razy, niestety bez odpowiedzi. Czy poprawnie nagrywa Tobie z TVP2 HD i Polsat HD?

Niestety na chwilę obecną bez modułu CI tylko odbiór FTA (kanały pl i niemieckie). Tak więc przykro nie pomogę w temacie nagrywania.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Sprawdz na jakiejkolwiek odbieranym sygnale stacji tv (analog) ustawienie anteny.Wybierz na pilocie opcje, następnie status i będą dostępne parametry nadawanej stacji siła , jakość sygnału.
 

Tika

New member
Bez reklam
czy ktoś wie jak ustawić tryb 24p podczas oglądania filmów z DVD czy Blu-ray?
ze specyfikacji wynika, że 6007 obsługuje ten tryb
 

martinoo

New member
Szukam pomocy z nagrywaniem, mam podłączony zwykły dekoder przez SCART (cyfra+) do telewizora oraz zewnętrzny dysk twardy 1,5Tb pod USB, ale po naciśnięciu na pilocie przycisku nagrywania TV w ogóle nie reaguje. Co robię źle? Jestem kompletnie zielony już i nie wiem co począć.
 

Tika

New member
Bez reklam
Tika a w odtwarzaczu nie masz takie opcji??

mam PS3, było ustawione na auto 24p, teraz wymusiłam na zawsze włączone
ale dziwi mnie, że w menu TV nie a takiej opcji, w TV innych producentów taka opcja zazwyczaj uaktywnia się podczas odtwarzania DVD/Blu-ray, w Philipsie menu jest bez zmian
 

Sanjuro

New member
Szukam pomocy z nagrywaniem, mam podłączony zwykły dekoder przez SCART (cyfra+) do telewizora oraz zewnętrzny dysk twardy 1,5Tb pod USB, ale po naciśnięciu na pilocie przycisku nagrywania TV w ogóle nie reaguje. Co robię źle? Jestem kompletnie zielony już i nie wiem co począć.

Chcesz nagrać Cyfrę przez TV? Nie ma opcji. Tylko nagrywa z anteny.
 

miet55

Member
Bez reklam
A jeśli podłączę cyfrę przez moduł CI?
to jak najbardziej... OK!
Przynajmniej pomożesz w rozwiązaniu mojego problemu lecz najpierw musisz zaopatrzyć się w moduł :)
Problem BIG, panowie z Radomia też nie wiedzą ale myślę że niebawem się rozwiąże. Nawiasem radomski serwis zbiera wszelkie tego typu info i dalej przekazuje do filipa.
 

Sanjuro

New member
Co do nagrywania to nawet najstarsi górale nie wiedzą :p A tak serio to z tego co widzę na innych forach to powinno działać nagrywanie... odtwarzanie, ze względu na soft już nie koniecznie :p
 

miet55

Member
Bez reklam
nagrywanie działa chodź nie do końca jak powinno. Mam problem z TVP2 HD i Polsat HD, obydwie stacje ulokowane na tej samej częstotliwości f-12265V
Brak odczytu zapisanego materiału, tak samo dzieje się przy użyciu timeshit'a.
 

jenson

Banned
Panowie, czy wam też "strzela" ten telewizor? Po reklamacji i wymianie zauważyłem strzelanie najprawdopodobniej z głośników, chociaż może to coś innego. Zazwyczaj późną***porą ok 1 w nocy. Telewizor jest podpięty do nki poprzez hdmi, po wyciszeniu dźwięku na dekoderze nadal strzelał.
edit: soft mam 133 (czy jakoś tak) z sierpnia
 
Ostatnia edycja:

europa777

New member
Panowie, czy wam też "strzela" ten telewizor? Po reklamacji i wymianie zauważyłem strzelanie najprawdopodobniej z głośników, chociaż może to coś innego. Zazwyczaj późną***porą ok 1 w nocy. Telewizor jest podpięty do nki poprzez hdmi, po wyciszeniu dźwięku na dekoderze nadal strzelał.
edit: soft mam 133 (czy jakoś tak) z sierpnia

Jeżeli dobrze kojarze, to z tego co czytałem na zagranicznym forum problem z dźwiękiem naprawiają najnowsze sterowniki (te z grudnia).
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
u mnie tez występuje to pstrykanie w głośnikach tv wcześniej tez tak było ale tylko jeśli korzystałem z głośników tv i przełączałem programy HD ale ustawiając w dekoderze na stereo problem nie występował. Teraz pojawiło się to samo tylko że czy korzystam z głośników tv czy z kina to pstrykanie występuje zmieniając źródła w ampli.
 

jenson

Banned
Na wcześniejszym egzemplarzu nie zauważyłem tego, wtedy jeszcze korzystałem z dvbt. Dzięki za odpowiedź bo nie wiedziałem czy to reklamować czy nie, i czy to wina dekodera czy tv. Puki co aktualizować nie będę, bo po za tym pstrykaniem nie mam zastrzeżeń.
 
Do góry