Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

emer

Member
Bez reklam
nooo .. sterowanie głooosem, gestami, pilot uniwersalny (nawiasem do dupy w kontekscie sterowaniem dekodera cyfry :D ) jakis dodatkowy posrednik czy cuśtam wygladający jak jakis pień ... sorry, ale śmieszy mnie to ;)
W szybkości działania standardowych funkcji pilota - nie zauwazyłem ...
 

ElTomeko

New member
Mnie na razie takie sterowanie głosem i gestami nie przekonuje...wole sobie nacisnąc przycisk na pilocie zamiast wygłaszania formułek...a jeszcze czasem tv nie rozpozna polecenia..ehhh. Co do multimedialnosci to oczywiscie nie ma co, Samsung jest sporo lepszy ale ja nie kupuje tv zeby przegladac strony bo od tego mam inne sprzety;)
 

robert99

New member
Witam!
Kupiłem philipsa 47PFL6007 i powiem ze w Playstation 3 jest masakrycznie dobrze :) NA kanałach cyfry+ HD też bardzo dobrze :) NA kanałach nie HD średnio. Martwi mnie tylko podświetlanie metrycy mojego TV minimalne podswietlone narozniki tak zwane latarki na ciemnych tłach :( Wszystkie egzemplaze tak maja czy ja trafilem na taki egzemplarz.Mozna to jakoś zniwelowac ustawieniami obrazu ?
Pzdr.
 

ElTomeko

New member
Niestety taki urok Ledów krawedziowych...jak przez neta kupowałes to niby mozesz wymienic w ciagu 10 dni ale co z tego jak trafisz na jeszcze gorsze latarki? Poprzeglądaj od początku ten wątek bo była tu juz o tym mowa:)
 

przemo73

New member
Bez reklam
@kasia1
IMHO nie. Jest sporo droższy, a posiada tylko cmr 800 vs. 400 w serii 6. Poza tym reszta taka sama. Oczywiście największa różnica to matryca i aktywne 3D.
Jeśli już miałbym dopłacić to do serii 8007.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 

robert99

New member
Witam!

Pokombinowałem z ustawieniami i udało mi się wyeliminować podswietlanie narożników tak zwane latarki.Efekt ten też był tak widoczny ponieważ tv po przywiezieniu ze sklepu był jeszcze zimny,kiedy się rozgrzał podś2wietlanie zanikło,reszte mozna zniwelować ustawieniami :)
Pzdr
 

karolus2

New member
Witam!

Pokombinowałem z ustawieniami i udało mi się wyeliminować podswietlanie narożników tak zwane latarki.Efekt ten też był tak widoczny ponieważ tv po przywiezieniu ze sklepu był jeszcze zimny,kiedy się rozgrzał podś2wietlanie zanikło,reszte mozna zniwelować ustawieniami :)
Pzdr

A ogólnie kolega "robert99" jest zadowolony z obrazu, zarówno statycznego jak i dynamicznego na tym tv? Bo interesuje mnie twoja opinia.
 

ElTomeko

New member
Ja dzisiaj odebrałem swoj i narazie nic z obrazem nie ustawiałem ale i tak jestem zadowolony, widac lekki clouding ale mysle ze jak sie pokombinuje to bedzie lepiej, menu nie za szybkie ale znosne, soft mam z sierpnia i narazie nie aktualizuje;)
 

Faruraj

New member
Pokażę wam coś śmiesznego.

POd tym linkiem dostepne są tv w RTVeuroAGD. Wejdźcie sobie w komentarze. Każdy zestaw ma 1 opinie, każda podobna do poprzedniej jak dwie krople wody. Mnie osobiście by sie nie chciało pisac pod każdym tv, napisałbym tylko pod tym, który kupiłem. Wygląda jak drukowane na zamówienie. Szkoda, że tak się da w sieci robić...


link

philipstvplusxbox - wyszukane w RTV EURO AGD
 

Jacenty68

New member
Jak stwierdziłem na stronie PHILIPS-a jest oprogramowanie wersja: 000.150.048.014 z dnia 16.11.2012r. Interesuje mnie jak na tym oprogramowaniu działa "Maestro Philips" Co z menu i rwanymi liniami podczas szybkich scen o których pisaliście? Noszę się z zamiarem kupna tegoż TV i cały czas się waham. Po przeczytaniu wszystkich postów w tym temacie pojawiły się wątpliwości co do jakości wyświetlanego obrazu. Bardzo proszę szanownych HDforumowiczów o informację. Z góry serdecznie dziękuję.
 

Harpo

New member
Zdecydowana większość chwali ten TV za obraz. Nawet w porónaniu z drożyszim modelami konkurencji.
Nie wiem co się tak uczepiliście tego "menu"... A "rwane" linie czy arefakty znikają po wyłączeniu HD Natural Motion i tyle.
Ja mam teraz cały czas tę opcję włączoną i już albo przyzwyczaiłem się do tych "rwań" albo po prostu ich nie widzę. A efekt "teatru" wręcz jest wskazany w większosći programów, bo płynność jest niesamowita. Mam Cyfrę + i takiej jakości kanałów HD jescze u nikogo nie oglądałem, a starałem się dostrzec jakieś różnice na niekorzyść Phila. Nie wiem, albo moi znajomi nie potrafią wycisnać wszystkiego ze swoich TV, albo Cyfra daje obraz, albo po prostu...model 6007 jest górą ;).
Multimedialnie są pewnie lepsze TV, ale Ambilight, taką ostrość, kontrast i czerń w TEJ i podobnej cenie ma tylko Philips. Wybór należy do Ciebie :)

PS. ściągnijcie sobie albo zobaczcie na YT filmik 3D: http://www.youtube.com/watch?v=5OKYeB0QwR4 albo inne filmu Lichtmond'a. Oglądać w ciemności a Ambilightem oczywiście. Szok :D
 
Ostatnia edycja:

ElTomeko

New member
Ja kupiłem wczoraj i mam dosc mieszane uczucia...Troche nad nim posiedziałem i prawda jest taka ze byłem wyczulony na pewne kwiestie których chciałem uniknąc i niestety nie do końca jest wszytsko ok.
+ wygląd
+ kolory
+ czerń
+ czyta 90% filmów z dysku
+ ambilight

ale niestety...

- lekki clouding (nie jest źle)
- banding ( na jednolitych powierzchniach jak mecz piłkarski irytujące)
- wolne menu ( myslałem ze bedzie gorzej czytając wcześniejsze posty)
- oprogramowanie słabe( dużo błędów, czasem nie mozna np przełączy programu pilotem i trzeba wyłaczyc tv zeby znowu pilot działał jak nalezy)

Mieszane uczucia dlatego bo ja byłem wyczulony na clouding i banding i odrazu po włączeniu tego tv szukałem tego i znalazłem. Trudno ocenic ten tv bo gdyby nie te minusy to byłoby super a tak...
 
Ostatnia edycja:

jkchris

New member
Harpo , filmik który podałeś na YT leciał ostatnio na Canal + 3D, rzeczywiście robi wrażenie szczególnie w HD. :)

Co do grzania się TV to nic takiego nie zauważyłem, a TV chodzi u mnie w domu praktycznie od rana (bajki) do późnego wieczora :).
 

maniek530

Banned
Pytanie do użytkowników. Czy ten tv naprawdę sie tak grzeje?

Kto powiedział/napisał że się grzeje ??? Chyba się komuś głowa grzeje ale napewno nie ten TV - jest jedno miejsce ciepłe - przy portach USB - NIC PO ZA TYM !!!

A tak z innej beczki : czy ktoś ma taką przypadłość (albo ja mam coś nie tak jeszcze włączone/wyłączone ?) - mam oczywiście wyłączone HD Natural Motion (nie lubie "teatru") - jak oglądam jest ok ale jak wyłącze tv i włącze go ponownie "teatr" powraca pomimo zakładki "wyłączone" - musze wejsc w menu zmienic np. na mminimum HDNM i spowrotem na wyłaczone i jest ok ale jest to troche denerwujące .... co o tym myslicie ??? macie podobnie czy tylko u mnie takie dziwne zachowanie ? może trzeba soft jeszcze raz zaktualizowac (mam najnowszy dostepny przez WIFI) - co radzicie ? (poza tym TV SUPER !!!)
 
Do góry