PHILIPS 42 PFL9632 czy to możliwe?

jankos31

New member
jarek12345 napisał:
i jeszcze jedno :model 32" i 37" PFL9603D/10 nie ma 100 Hz ale podobno juz 42" ma ten element .moze dlatego instrukcja do tego modelu (dla wersji 32") zamieszczona na stronce philipsa zawiera adnotacje w nawiasie (jesli dostepne) .to by sie wtedy zgadzalo .pozdr


Dzwoniłem do jednego ze sprzedawców i powiedział,że model 42PFL9603 na 100% posiada 100Hz i u niego będzie dostępny za trzy dni.
 

jarek12345

New member
jankos31 napisał:
jarek12345 napisał:
i jeszcze jedno :model 32" i 37" PFL9603D/10 nie ma 100 Hz ale podobno juz 42" ma ten element .moze dlatego instrukcja do tego modelu (dla wersji 32") zamieszczona na stronce philipsa zawiera adnotacje w nawiasie (jesli dostepne) .to by sie wtedy zgadzalo .pozdr


Dzwoniłem do jednego ze sprzedawców i powiedział,że model 42PFL9603 na 100% posiada 100Hz i u niego będzie dostępny za trzy dni.


no i to mialoby sens tak jak juz pisalem wczesniej .oprocz tego model 9603 w ekranem 42" ma prawdopodobnie dekoder cyfrowej tv naziemnej DVB-T/kompatybilny z MPEG-2 i MPEG-4/ :)




.
 

NickSon

Member
Piszcie informacie o dostępności 42 9603 !!!!!!! i oczywiscie z jakiej dystrybucji czy przywozone z z polski.
Piękny TV !!! DESIGN najlepszy z tego co widzialem na rynku.
Zapewne mozemy sie spodziewac tylko i wyłacznie poprawy tego co dostaliśmy w 9632 a nawet jeśli to będzie 9832 tylko w nowej obudowie to też super ;)
Pozdrawiam
 

jarek12345

New member
NickSon napisał:
Piszcie informacie o dostępności 42 9603 !!!!!!! i oczywiscie z jakiej dystrybucji czy przywozone z z polski.
Piękny TV !!! DESIGN najlepszy z tego co widzialem na rynku.
Zapewne mozemy sie spodziewac tylko i wyłacznie poprawy tego co dostaliśmy w 9632 a nawet jeśli to będzie 9832 tylko w nowej obudowie to też super ;)
Pozdrawiam


jest juz ten model w sprzedazy w sklepach internetowych (sprawdz na skapcu) .TV sa z gwara na polske od legalnego dystrybutora .cena 42"9603 od 6200zl a model 42" 9703 od 6800zl .pozdr



.
 

NickSon

Member
no i dooopa blada telewizorów NIE MA a że sobie istenią w cenikach czy przegladkach to inna sprawa ;). Pytałem sprzedawce jednego ze sklepów internetowych ktorzy podają nawet cene TV ktorego nie maja :) napisał mi że nie wie kiedy będą. Jest jeszcze człowiek z aukcji internetowych trzeba by go zapytać...
 

taipan

New member
Co ciekawe na aukcji Allegro w opisie produktu 9603 (37'') jest napisane, iż posiada 100Hz, więc już nie wiem w co wierzyć... Domyślam się, że na Allegro telewizorek jest raczej z zagranicy a to by znaczyło, że Philips dzieli kraje na lepsze i gorsze - chyba że aukcje kłamią...
 

NickSon

Member
Co to za pomysły z tym podziałem dostepnosci funkcji w zaleznosci od kraju ktoś piardnął i już sie zaczynają dziwne wywody. Napisz do człowieka ktory to sprzedaje to Ci powie. Jeśli 37 ma 100Hz to bedzie miał w całej europie hehe. Jak sobie to wyobrazasz? ze co? dla ruskich i polaków wymontuja ten scalak? czy softem zablokuja te opcje? hehe
 

ktp

New member
Z philipsem jest tak, że każdy model ma różne wersje zależnie od końcówki np 9603 -10,9603- 12 czy nawet 27. Można to zobaczyć nawet na stronie philipsa. Wygląda więc na to, że trzeba do tego podchodzić indywidualnie. Generalnie z tego co widziałem - im wyższa końcówka tym większe możliwości.
 

NickSon

Member
ktp napisał:
Generalnie z tego co widziałem - im wyższa końcówka tym większe możliwości.
Tzn co widziałeś? /27 ma wbudowany akcelerator cząstek?
Wg mnie roznice w towarach pomiedzy krajami wynikaja tylko i wylacznie z jakis przepisów obostrzeń itp typu ze angielska wersja ma inna wtycznie czy inny zestaw jezyków w menu a nie ze jeden tv ma 100hz inny nie. Jeśli są jakieś duże różnice to w towarach danej marki występujących na rożnych kontynentach ale wtedy szprzęt niejednokrotnie jest pod inną marka i ma inny symbol. My tu ciągle piszemy o 9603 wszelkie zmiany moga byc kosmetyczne typu nowszy soft ktory moze usprawniac dzialanie lub eliminowac istniejace bugi w obrębie funkcji ktore mamy dostępne od nowosci.
Na marginesie proponuje stworzyc nowy watek 9703/9603 bo w tym wątki uprawia sie offtopic :)
Pozdrawiam
 

taipan

New member
NickSon napisał:
Co to za pomysły z tym podziałem dostepnosci funkcji w zaleznosci od kraju ktoś piardnął i już sie zaczynają dziwne wywody. Napisz do człowieka ktory to sprzedaje to Ci powie. Jeśli 37 ma 100Hz to bedzie miał w całej europie hehe. Jak sobie to wyobrazasz? ze co? dla ruskich i polaków wymontuja ten scalak? czy softem zablokuja te opcje? hehe

Wydaje ci się, że taki błyskotliwy i elokwentny jesteś krytykując cudze posty, a jakbyś poczytał dokładniej to byś wiedział, że np. modele 42'' 7603 różnią się między sobą w zależności od końcówki i są przeznaczone ne różne rynki:
  • 42PFL7603D/10
  • 42PFL7603D/12
  • 42PFL7603D/27
  • 42PFL7603H/10

Dwa pierwsze modele są przeznaczone na rynek europejski; /27 ma 120Hz i matrycę o krótszym czasie reakcji (2ms); natomiast H/10 wyposażony jest w tuner MPEG-4 i przeznaczony jest na rynek francuski. Tak więc w przypadku serii 9603 może być podobnie.
 

NickSon

Member
taipan napisał:
Wydaje ci się, że taki błyskotliwy i elokwentny jesteś krytykując cudze posty, a jakbyś poczytał dokładniej to byś wiedział, że
Ani błyskotliwy, ani elokwentny i do krytyki mi daleko... Moze lekka ironia sie wkradła w wypowiedz...
Twoja wypowiedz całkowicie potwierdziła to co ja napisałem...
Więc jeśli nie wiesz to 120Hz jest stosowane np w stanach ze względu na to że tam nadaja programy TV w 60Hz w europie jest 50Hz (a teraz prosta matematyka wporwadzenie międzyklatki w 60Hz daje 120Hz a w 50Hz 100Hz).... Nie poisałem o regionalnych/kontynentalnych wymogach??
Można by jeszcze sie wynurzyć że amerykańskie Philipsy są na 110V a te europejskie na 230V Jest czego zazdrościc oni mają a my nie ;).

Z dekodowaniem DVB (o ile to pewniak) sie zgodze jest to beznadziejna oszczednosc ze strony philipsa Choć i w tym przypadku możemy to podpiąć pod regionalne wymogi. Niby cala europa już przechodzi na MPEG4 ale we Francji jest to już bardzo powszechne więc wpadką by było wprowadzenie tam nowego tv bez MPEG4 Nie zapominajmy że mowa tu o 7603.
Pozdrawiam
 

taipan

New member
Ciekawych informacji o modelach Philipsa można dowiedzieć się ze strony ich supportu - to logiczne, że supportują modele, które już się pojawiły :).

Wpisujemy model do wyszukiwania (najlepiej w formacie '32PFL96' ); potem jeśli wybierzemy dany model, następnie 'Product Information' mamy dostęp do ulotki zawierającej dokładne informacje o produkcie (łącznie ze specyfikacją); więc jeśli ktoś ma wątpliwości odnośnie jakiegoś modelu warto skorzystać.

Co do modelu 9603 to na razie dokładna specyfikacja jest tylko dla 32''.
 
Do góry