Philips 42 PF 7641 Full HD

kocurasek

New member
Zastanawiam się nad kupnem telewizora Philips 42 PF 7641 Full HD:niewiem:- i właśnie, czy aby na pewno jest Full HD? W opisach podają rozdzielczość 1920x1080 ale już dane co do faktycznej rozdzielczości są różne bo raz podają 1080i a w innych 1080p. Czy ktoś może zna ten telewizor i może mi to wyjaśnić?
 

kocurasek

New member
Czytałam wczoraj o Toshibie 42 X 3030 na tym forum,że ma byćw Polsce dostępna od 29.III.2007 r za 6 999,-zł ( w Digitalo za 5 999,-zł). Szukałam w internecie dalszych szczegółów, znalazłam je ale mam wątpliwości czy jest ona rzeczywiście Full HD ( 1080 p) bo-jak zwykle-różnie na ten temat pisano.
Jestem początkującą uczestniczką tego forum i dzisiaj już nie mogłam znależć wzmianki na ten temat a i w internecie też nic nie mogę znależć.Miałam wczoraj omamy?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Od 1.04.2007 ma ruszyć Toshiba Polska. Wówczas będziemy mieć w ciagłej sprzedaży modele . Kłopoty z serwisem innych sklepów skutecznie odsuwały nas tej firmy. Będzie gwarancja ogólnopolska - skończą się kłopoty użytkowników ,bedziemy mieć pełną ofertę.
Mielśmy u siebie modele 37, 42 i 47 full Hd /Regza/ - więc coś tam wiemy.
przedstawicielem Toshiba .de - jest jeszcze Saturn Polska.
Sprawdzajcie martwe piksele - bo w tych tańszych / tańszych od rynku/ było ich sporo .
pozdrawiam
 

kocurasek

New member
I właśnie o ten telewizor mi chodziło w poście z 17.III.2007r.Na stronach polskich w google mignęła mi tablica ze szczegółowymi parametrami tego
telewizora ale na drugi dzięń już jej nie było i nie ma do tej pory.Czy:niewiem: ktoś może ją jeszcze znalazł?( Pomijam opisy na stronach niemieckich ponieważ są one mocno skrótowe)
 

kocurasek

New member
Znalazłam na konkurencyjnym forum :
"Toshiba wprowadziła na rynek w połowie lutego nową serię swoich LCd TV, oznaczoną jako X3000, począwszy od modeli 32" z obsługą po HDMI 1080p, od dnia 29.03 wchodzi do sprzedaży model 42" full HD !! Jest to pierwszy model Toshiby 1080p na rynku EU!
Znana z dość agresywnej polityki cenowej Toshiba zapowiedziała jeszcze lepsze ceny niż wcześniejn szacowano !

Podsumowując model 42X3030D full HD 1080p z DVB-T będzie już dostępny w PL już za dwa tygodnie, a cenie około 5800 zł !!!
poniżej trochę danych:
Matryca:

  • 107 cm / 42 cale/ 16:9
  • Jasność: 500 cd/qm
  • Kontrast: 6.000:1
  • Rozdzielczość: 1920x1080xRGB (FULL HD)
  • Czas reakcji: 8 msec.
  • Kąt widzenia: 176°
  • Progressive Scan / DCDi Faroudja
  • PIXEL PROcessing III Pro
  • Real Digital Picture
  • 3D Colour Management - Niezwykle rozbudowany kalibrator kolorów
HDTV (1080p, 1080i, 720p in 50Hz -.60 Hz) / HD Ready
  • Filtr grzebieniowy / Panel Overdrive
  • Active Backlight Control
  • Redukcja szumów MPEG
  • True Image
  • Active Contrast Enhancement
  • Tuner: : PAL BG/I/DK, SECAM BG/DK/L, NTSC BG 4.43
  • Analog Tuner
  • Digital Tuner (DVB-T), EPG


  • Stereo głośniki
  • SRS WOW Surround Sound
  • Slim Speaker (by Onkyo)
  • Moc: 2 x 25 W


  • Videotext TOP Videotext (500 Str.)
  • Pamięc programów 100 + 6 AV
  • Intelligent Tuning System (ITS)
  • Menu ekranowe (OSD) PL
  • NexTVIew (EPG)

Format wyświetlania: Auto/4:3/14:9/16:9 (Kino)/SuperLive/Zoom Pilot All in One (TV + VCR + DVD) Wej.:
  • 2x Scart (1x RGB/1x S-VHS/2x AV)
  • Video (Cinch) / 3x Audio (Cinch)
  • Component - YUV (480p/480i/576p/576i/720p/1.080i)
  • 2x HDMI / HDCP / 1080p
  • PC-in (VGA)
  • Common Interface (CI)


  • Analog Audio-out (Cinch)
  • Słuchawki (3,5 mm)
  • Digital Audio-out (optic)
  • Woofer-out (Cinch)


Standby < 1 Watt Wymiary/waga: 1027 x 724 x 335 mm (z podstawą) / 24.9"

Parametry całkim całkiem,( nie mówiąc o cenie) martwi mnie natomiast zawarte w opisie,który czytałam gdzie indziej-określenie "przez HDMI kompatybilny z 1080p" bo "kompatybilny" oznacza zgodny z czymś,uzupełniający się.
Wprawdzie forumowicz, który to pisał twierdził, że jest to pierwszy telewizor

Toshiby 1080p ale jest to zdanie forumowicza a on może się mylić
 

kocurasek

New member
Podaję namiary na konkurencyjne forum z tematem dotyczącym rzeczonej Toshiby 42X3030D
http://**********.com/index.php?showtopic=4939&hl=
 
Do góry