Philips 40PFL7007. Przewaga zielonego koloru.

lllDRClll

New member
Mam mały problem.

Otóż od początku przebija mi kolor zielony. Najczęściej w filmach. W programach tv, gdzie jest jasno i nie ma takiej przewagi czerwieni jak w filmach, wszystko jest ok. No i może jeszcze jak scena w filmie jest w nocy, a pojawi się jakiś niebieski element, to robi się niebiesko (to rzadziej się zdarza)

Może macie jakiś pomysł co z tym zrobić.
Grzebiąc w ustawieniach obrazu nie udało mi się tego poprawić.
Nowy firmware też nic nie dał.

Nadmienię że źródło obrazu nie ma znaczenia (sprawdzałem przez kompa, satelitę i z patyka-pendrive).

Załączam linki do dwóch fotek z philipsa i dwóch z LG 32LH5000 dla porównania.

Fotki robione komórką więc jakość słaba ale widać o co chodzi.

http://gros.neostrada.pl/philips40pfl7007-1.jpg
http://gros.neostrada.pl/philips40pfl7007-2.jpg
http://gros.neostrada.pl/lg32lh5000-1.jpg
http://gros.neostrada.pl/lg32lh5000-2.jpg
 
Ostatnia edycja:

lllDRClll

New member
Wiem, wiem. Ale to nie ma znaczenia. I tak ta zieleń się objawia. Ale jak pisałem nie wszędzie i nie cały czas w filmie. W niektórych scenach - szczególnie ciemniejszych.
 

lllDRClll

New member
Raczej chodziło mi o to, że nie ma znaczenia czy mam ustawione na film z kalibracją czy po swojemu czy domyślnie bo ta zieleń i tak wyłazi.
 

lllDRClll

New member
Może dodam że tragedii nie ma, bo w większości czasu obraz jest po prostu bajka, no ale jednak mały niedosyt jest. Być może ja się po prostu czepiam. Myślę że będę musiał się z tym pogodzić jak kiedyś z buczeniem w LG.

To jest jak z uszkodzonym subpikselem, gdzieś w miejscu w którym inni nie widzą, a nas irytuje.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie po to jest pomoc abyś czerpał radość.
Podaj proszę ustawienia kalibracyjne - to sprawdzę .
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Na tv seriale oglądałem 4 pancernych film czarno biały a jakieś dziwne miałem wrażenie że zieleń na postaciach się pojawia nie zawsze i to jest sęk że czasem jest ok a za chwile coś nie tak.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Na tv seriale oglądałem 4 pancernych film czarno biały a jakieś dziwne miałem wrażenie że zieleń na postaciach się pojawia nie zawsze i to jest sęk że czasem jest ok a za chwile coś nie tak.
Aha ja mam 8007.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Jak oglądałem 4 pancernych (czarno białe )to też miałem dziwne wrażenie że zieleń na postaciach występuje ale nie zawsze i w tym problem.
dodam że ja mam 8007
kurcze co jest 3 razy się zapisało
 
Ostatnia edycja:

lllDRClll

New member
Hmmm. Na czarno białych filmach nie testowałem. Sprawdzę.

Kiki. To nie wina kalibracji. Kalibracja jest ok. Normalnie obraz jest doskonały. Zielony kolor wyłazi w w sytuacji gdy jest scena zaciemniona i jest dużo czerwieni (i odcieni) , np twarze. Wtedy twarze przybierają kolor zielony i okolice włosów z włosami włącznie (jak włosy są koloru brązowego-kasztanowego). To samo z odcieniami bieli kiedy jest dużo szarego tła a pojawi się element zielony. Na przykład pojawi się postać ubrana na zielono. Wtedy też tło robi się zielone.

Ale to wszystko dzieje się kiedy film ma specyficzne kolory i jasność. W większości przypadków problem nie występuje. I to mnie dziwi.

Posprawdzam jeszcze jakieś plansze kolorów i palet kolorów. Jak złapię coś na czym ewidentnie to widać podeślę Tobie pliczek z prośbą o sprawdzenie. Może też jakiś fragment filmu.

Parametry kalibracji też podeślę. Niestety jutro dopiero bo dzisiaj jestem poza domem.
 

datree

New member
Hmmm. Na czarno białych filmach nie testowałem. Sprawdzę.

Kiki. To nie wina kalibracji. Kalibracja jest ok. Normalnie obraz jest doskonały.

Parametry kalibracji też podeślę. Niestety jutro dopiero bo dzisiaj jestem poza domem.

Sam też bardzo chętnie poznam szczegóły kalibracji tych 40cali, gdyż obraz z ustawieniami z pudełka psują ogólne wrażenie tego fantastycznego modelu.
 

lllDRClll

New member
Muszę na jakiś czas zawiesić temat z "zieleniną" w moim tv. Za dużo mi się pracy na koniec roku zwaliło. Nie mam siły się tym zajmować. Po prostu cieszę się z nowego tv i fajnego obrazu oraz suuuper rzeczy jaką jest ambilight. :).

Ten drobiazg z przebarwieniami zielonymi pojawia się na tyle rzadko, że nie mam zamiaru się tym teraz przejmować. Wrócę do tematu zaraz po świętach lub w trakcie.

Co do kalibracji tv. To co profesjonalnie robi kiki, nie sądzę żeby działało na każdym tv z tej serii i wielkości. Każdy tv - nawet z tej samej serii - inaczej trzeba skalibrować (tak mi się wydaje). Pozwolę więc sobie parametry "profesjonalki" zachować dla siebie.

Ale mogę podać parametry jakie ustawiłem sobie sam do oglądania w dzień oraz w 3D. Można sobie spróbować.

Tryb: Naturalny
Kontrast Podświetlenia: 85
Kolor: 45
Ostrość: 3
Redukcja szumów: minimum
Zmniejszenie usterek MPEG: średnie

Pixel Precise HD

HD Natural Motion: wył. (maks dla 3d - najlepiej na innym trybie sobie ustawić)
Clear LCD: wł.
Ostrość zaawansowana: wł.
Kontrast Dynamiczny: średni
Dynamiczne podświetlenie: Standard
Wzmocnienie kolorów: średnie

Zaawansowane:

Czujnik światła: wył.
Gamma: 0 (-1 dla 3D)
Temperatura koloru: naturalne lub własne (z poprawkami składowych - indywidualnie)
Kontrast video: 90
Jasność: 50

Kiki. Dla Ciebie parametry podeślę na priv.
 

lllDRClll

New member
Ok.

Miałem tego nie robić ale musiałem to sprawdzić. Podłączyłem lapka i wyświetliłem obrazy kontrolne z tonalnymi płynnymi przejściami kolorów. Jednocześnie na lapku i na tv.

Na tv to wyglada tak, jakby nie obsługiwał pełnej palety kolorów. Przejścia kolorów nie są płynne jak na lapku lub LG tylko takie jakby obsługiwał jednocześnie tylko 256 kolorów (w tych ciemniejszych tonacjach - tak gdzieś od połowy). I faktycznie jak przyjrzałem się filmom, to brakuje im płynnych przejść tonalnych kolorów(w ciemnych miejscach), zamiast których są kolorowe placki. Stąd przekłamania kolorów - szczególnie zielonego ale i niebieskiego. Przy programach i filmach z jasnym obrazem tego tak nie widać a przy ciemnych już tak. Przekłamania są na każdej składowej. Pewnie małe przekłamania to nie problem - takie mam na LG - ale tutaj to chyba przesada.

Sprawdzałem na dwóch kablach hdmi i na tej stronie: Online monitor test - By vanity.dk and flatpanels.dk
oraz po prostu w palecie kolorów programu GIMP.

A tutaj fotki z tv i lapka dla porównania - można zobaczyć o co chodzi z tymi plackami kolorów.

http://gros.neostrada.pl/philips1.jpg
http://gros.neostrada.pl/laptop1.jpg

Przez kabelek VGA jest znacznie lepiej. Szczególnie w trybie film.

He he - zabawne. O co tu "kaman" ?

http://gros.neostrada.pl/philips40pfl7007-2.jpg
 

lllDRClll

New member
Ok. Właśnie obejrzałem Punishera na AXN HD. Muszę tv reklamować. Prawie cały film był - niespodzianka, bo nie zielony - fioletowy. Normalnie tragedia. Szlag by to.

W sumie i tak powinienem się cieszyć bo w większości przypadków gra dobrze. Widzę na forum kolegę który ma poważniejszy problem z "philem" - jakieś tajemnicze paski. No nie zazdroszczę.

Tak czy siak wreszcie zebrałem próbki do pokazania serwisowi i po nowym roku zadziałam. Do tego czasu już tu się nie wypowiadam, bo nie ma po co. No chyba że ktoś zada mi jakieś pytanie.

Wesołych i spokojnych Świąt życzę, bez przykrych niespodzianek ze sprzętem.
 

datree

New member
Mam już prawie 2 tygodnie 40cali z tej serii i coraz bardziej czuję się zawiedziony recenzjami tego modelu - telewizja kablowa odbiera niezależnie od ustawień obrazu wręcz tragicznie (kanały SD), zaś kanały HD to dużo cloudingu i czasem artefakty.
 

lllDRClll

New member
Mam już prawie 2 tygodnie 40cali z tej serii i coraz bardziej czuję się zawiedziony recenzjami tego modelu - telewizja kablowa odbiera niezależnie od ustawień obrazu wręcz tragicznie (kanały SD), zaś kanały HD to dużo cloudingu i czasem artefakty.

U mnie poza błędami w ciemnych kolorach (brak płynnego przejścia tonalnego w kolorach zielonym i niebieskim - jakby obsługa tylko 256 kolorów). To wszystko gra. Nie widzę artefaktów a cloading owszem jest - w narożnikach i delikatnie w lewym dolnym polu - ale przy normalnym oglądaniu i działaniu systemów upiększających, w ogóle tego nie widać (jest idealnie czarny obraz). Gdyby nie te cholerne przekłamania objawiające się czasami tym że cienie postaci, twarze lub teoretycznie białe (dajmy na to mury czy ściany) są zielone lub fioletowe to był bym w 100% zadowolony. Obraz jest niesamowicie kontrastowy, wyraźny i aż zachwyca. Oczywiście wszystko zależy od źródła obrazu. To normalne że SD wygląda nieco gorzej ale nie powinno być jakiejś drastycznej różnicy.

U Ciebie clouding jest widoczny przez cały czas ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
datree- to nie możliwe.
Coś masz źle podłączone. Nie ma takiej możliwości żeby źle grał sygnał z DVB-t. Jak masz to wszystko podłączone ?
 

datree

New member
datree- to nie możliwe.
Coś masz źle podłączone. Nie ma takiej możliwości żeby źle grał sygnał z DVB-t. Jak masz to wszystko podłączone ?

Kablówka idzie przez kartę CI - czy jej jakość (Technisat) może mieć wpływ na obraz kanałów?
Oczywiście mam też tak z kolorami (szczególnie zielonym wokół ciemnych odcieni) jak opisuje lllDRClll.

PS. Clouding może nie jest jakiś szczególnie wielki, ale to z nerwów tak napisałem. W końcu przy 4000 PLN za ekran nie powinienem się aż tak chyba irytować. :neutral:
 
Do góry