Philips 40pfl5605h mruga?

buster_kiton

New member
Witam!
Czy ktoś z Was miał takie zjawisko w swoim TV, że podczas oglądania co kilka sekund lub co kilka minut pojawiało się na ułamek sekundy mrugnięcie obrazu? To tak jakby na ten krótki czas obraz się wyłączał i stawał się czarny. Mimo, że trwa to ułamek sekundy ale to widać. Nie wiem czy to wina telewizora czy sygnału. Aha dodam że dzieje się tak tylko przy odbiorze DVB-t. Przy sygnale analogowym i dvd tego nie ma. Wiecie może co to powoduje? Ktoś juz takie zjawisko opisywał chyba na ceneo przy 32pfl5605.
Pozdrawiam
 

rafra

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie na 32pfl5605 jest podobnie. Nie wiem czy to przypadkiem nie ma związku z jakością sygnału dvb-t. Zauważyłem, że przy słabszym sygnale te mignięcia pojawiają się jakby częściej. I jeszcze jedna uwaga-mignięcia występują tylko przy mpeg-4 jak sygnał leciał testowo w mpeg-2 to zjawisko nie występowało.

pozdrawiam
 

buster_kiton

New member
Nie, wina czujnika światła to nie jest bo po wyłączeniu tej funkcji jest tak samo. Ja odbieram na zwykłym pajaku ze wzmacniaczem i zasilaczem. Poziom sygnalu mam 93-95 a jakosc sygnalu przewaznie na 100 ze Sremu, wiec chyba mocny. A WY? Może ta antena łapie za dużo syfu? Może typowa do dvb-t by pomogla?... A czy przy odbiorze cyfrowej telewizji satelitarnej też ten efekt u kogoś się pojawia?
 

rafra

Klub HDTV.com.pl
VIP
Potwierdzam, że u mnie czujnik światła też nie ma wpływu na to mruganie. Sygnał ze satelity jest bez problemu (tuner połączony z tv poprzez euro).
U mnie poziom sygnału raczej jest stabilny w ok.80, ale jakość sygnału potrafi skakać od 30-100.To może mało fachowe stwierdzenie, ale momentami mam wrażenie jakby telewizor nie wyrabiał z obróbką sygnału mpeg-4. Oprócz tych mignięć chwilami obraz jakby przeskakiwał.Ulepszacze wyłączone-oprócz 100 Hz.Jednak podkreślam to zachowanie występuje tylko na mpeg-4,na mpeg-2 i analogu jest ok.
Może jakaś nowsza wersja softu coś pomoże:(
pozdrawiam
 

buster_kiton

New member
Dzięki za info co do sygnału z satelity.
Co do nie wyrabiania z mpeg-4 też tak miałem że podczas oglądania pojawiało się dużo kwadracików i obraz się zacinał a nawet rozmazywał do tego sopnia ze nie szło oglądać (głównie na TVP1, 2, Info) ale obrócenie anteny w kierunku nadajnika i wgranie najnowszego softu rozwiązało ten problem. Teraz obraz jest idealny - nie licząc tych mrugnięć ;)

Pozdrawiam
 

kojko

New member
Wiem, że stary wątek ale może komuś się przyda (choć nie wiem czy o to samo miganie chodzi:) ). Mi obraz migał w 47PFL6007. Wyłączyłem opcję "Dynamiczne podświetlenie" i póki co jest ok.
Pozdrawiam.
 
Do góry