Philips 40PFL5007K - wrażenia po zakupie

erni4

New member
Kupiłem 2 dni temu model PFL5007 40 cali. Niestety wątek z recenzją Philipsa 5507 jest dla mnie zamknięty, dlatego tutaj napiszę kilka uwag od siebie.
Może ktoś skorzysta :)

- równomierność podświetlenia matrycy to jakiś żart. Dwa rogi świecą na niebiesko, dodatkowo w 1/3 szerokości ekranu świecą 2 "placki". Próbowałem różne ustawienia ekranu, ale w praktyce niewiele to zmienia.
- menu konfiguracyjne jest bardzo wolne. Na plus warto odnotować intuicyjność.
- Smart TV nie zachwyca. Powolne działanie, ipla w ogóle się nie uruchamia (zwis na białym tle). Nie wszystkie aplikacje współpracują z apką do sterowania TV ze smartfona (np. w YouTube nie można używać klawiatury).
- kolorki generlanie ok (poza czarnym!) ale podobny poziom zapewni nam praktycznie każdy TV w tej cenie.
- na defaultowym firmware telewizor nie łączył się z siecią wi-fi z zabezpieczeniami WPA2. Dopiero po aktualizacji softu z pena udało się połączyć. Nie działa opcja autoaktualizacji przez internet.
- wygląd to największa zaleta tego TV. Miła odmiana od Samsungów i LG z tej klasy cenowej. Nie zauważyłem krzywego spasowania plastików, o którym pisali inni uzytkownicy forum.
- dźwięk ok
- fajny pilot - lekki, matowy plastik, dobrze rozmieszczone przyciski

Podsumowując:
Telewizor jak dla mnie przeciętny. Po przeczytaniu recenzji Kikiego spodziewałem się trochę więcej. Najsłabszym elementem jest podświetlenie matrycy. Jeśli ktoś kupuje TV stricte do filmów to odradzam ten model. Na szczęście do filmów mam projektor, a do oglądania kanałów informacyjnych i sportowych ten Philips jest akceptowalny.

Pozdrawiam
 

grafmarr

New member
To chyba zbyt generalna opinia. Jak widać mogą być różne przypadki. Kupiłem niedawno 46PFL5507/K12 i mam w większości pozytywne doświadczenia:
- równomierność podświetlenia bardzo dobra, czerń bardzo dobra, żadnych mankamentów obrazu (na ustawieniach domyślnych i po wstępnej łatwej konfiguracji),
- menu konfiguracyjne działa sprawnie (lepiej niż w 2-letnim TV Sony ze środkowej półki) (oczywiście z najnowszym firmware)
- Smart TV działa sprawnie, ale czasami po wyjściu z niego z powrotem do normalnego oglądania obraz pojawia się z opóźnieniem lub wcale i wtedy trzeba jeszcze raz wywołać Home i źródło obrazu. Z wprowadzaniem tekstu z aplikacji MyRemote pod iOS nie miałem problemu, ale nie używałem tego w YouTobe.
- kolory w porządku już po wstępnym ustawieniu. Co do czerni mam inne zdanie, oglądając konkurencję w podobnej cenie przed zakupem właśnie z tego względu (m.in.) wybrałem Philipsa.
- u mnie na firmware domyślnym (był z kwietnia) bez problemu połączył się z WiFi z WPA2, ale nie aktualizował się. Aktualizację zrobiłem z USB bez problemu, zobaczymy jak będzie z następną.
- co do wyglądu zgadzamy się, ta estetyka mi odpowiada, ale ramka jednak odstaje nierównomiernie w niektórych miejscach od tafli ekranu.
- dźwięk jak na płaski TV jest OK,
- pilota użyłem tylko raz po pierwszym uruchomieniu. Na co dzień używam odpowiednio zaprogramowanego Logitecha Harmony One do obsługi wszystkiego sprzętu.

Podsumowując TV bardzo dobry i pomimo kilku drobnych zastrzeżeń i problemów z napisami i dźwiękiem, które opisałem w innym temacie uważam go za dobry wybór głównie ze względu na jakość obrazu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
telewizory sprawdzam codziennie przed wysyłką na życzenie.
Wszystkie sprawdzane są dokładnie.
Czerń w klasie cenowej bardzo dobra, równomierne podświetlenie matrycy extra.
Smart - taki jaki jest - ale będzie mocno rozbudowany.
Test jest otwarty - więc można spokojnie pisać ( wyczyść ciasteczka).
 

placid

New member
Dla mnie temat z testem tez jest zamknięty , mam takie pytanie czy z programów odbieranych dvb t dvb s można zrobić jedna listę czy trzeba wchodzić w menu i przełączać się miedzy tunerami ? możliwość jednej listy wydawała mi się do tej pory oczywista ale w jednej z opini na temat 40pfl5007 na stronie ole ole linka dac nie mogę
bodajże trzecia opinia od góry mówi że to niemożliwe jak to jest ?
 

macem

New member
40 i 46 ma inna matrycę, w 46pfl5507 jest matryca samsunga PSA, dlatego ma lepsze podswietlenie, kąty i kolory, poczytal na digitalversus.com
 

bogaty

New member
Bez reklam
Według DV 46' ma najgorszą czerń, kontrast.Podświetlenie niestety zależy w dużej mierze od egzemplarza.Na moim philu 40' mam lekko widoczny bardziej podświetlony dolny prawy róg.Czerń jest bardzo dobra, dużo gram i oglądam filmów wieczorami.Także kolega trafił na jakiś egzemplarz który ma felerne podświetlenie, lub masz coś źle ustawione.
 

macem

New member
opniea dla 46 'the image was more precisely rendered than on the 40" PVA panel. The colours are more accurate than on the 40PFL5507H'.

Jesli uwazasz ze 0.09cd/m to zla czern to popatrz ma matryce ips panasonic-viera-tx-l47et50
 

bogaty

New member
Bez reklam
opniea dla 46 'the image was more precisely rendered than on the 40" PVA panel. The colours are more accurate than on the 40PFL5507H'.

Jesli uwazasz ze 0.09cd/m to zla czern to popatrz ma matryce ips panasonic-viera-tx-l47et50

40 UV2 0.04cd/m
40 pva 0.06cd/m
46 PSA 0.09cd/m
Różnice są marginalne i pomijalne, lecz 46 ma ta zaletę, jest mniej wyżyłowana niż reszta co za tym idzie powinno byc mniejsze smużenie w grach.Panasonic w kwestii LED nie istnieje, dziwie się że inwestuja w LED przy takim poziomie konkurencji.Plazmy panasonica bronią się jakością obrazu, LED niczym.
 

macem

New member
nom te roznice sa drobne, wiem ze matryca UV2 to jest to co chcialbym miec, ale cuz widac producenci TV wola kase niz zadowolnych klientow i kase :). Sporo osob wlasnie nie marudzi na 46PFL5507 z ta matryca PSA, wlasnie smurzenie i clouding sa bardzo male. Natomiast nie wiem jak z katami, bo nigdzie nic nie pisza i nie ma fotek. I podobno soft nie wiesza sie na tym modelu.
 

luko80

New member
Witajcie,

myślicie, że jest jakaś szansa, że z kolejnym update'm może zostać dodana obsługa klawiatury w Youtube? Chodzi mi o to, czy jest to w ogóle możliwe, aby ten problem mógł rozwiązać upgrade softu? ..bo może są inne ograniczenia, że oprogramowaniem nie da się rozwiązać tej kwestii.. pytam z ciekawości, choć nie ukrywam, że byłoby to wygodne - irytujące jest trochę wpisywanie kilka razy dziennie "ciekawski george po polsku" ;) biegająć po literkach strzałkami na pilocie...
 

luko80

New member
Mam jeszcze jeden problem,

czy to normalne, że czasami coś jakby zawieszało się i nie można uruchomić YouTube? Po wejściu w SmartTV i wybraniu ikonki YT, pojawia się logo YT i nic się nie dzieje (nie ma też tego paska postępu ładowania aplikacji). Nie pomaga wyłączenie telewizora, czy nawet czasowe odłączenie go od prądu. Czasami po dłużej chwili oglądania TV, po ponownej próbie uruchomienia YT, zadziała.
 

jacek3773

New member
odświeżę temat,mam 5007 40 cali i wg.kodu ma być matrysa sharpa i jeszcze jedno po włączeniu smarta wyświetla się informacja po ang. że niby do prawidłowego działania trzeba coś włączyć i wyłączyć, proszę o wyrozumiałość bo nie jestem w temacie . Połączenie przez wifi , w opcjach jest info. że tel. połączył się z modemem a mimo to jest czarny obraz.
 

SNV

New member
Czy możecie mi wytlumaczyć jak działa WIFI z DNLA, to znaczy jak wlaczę na laptopie film czy gre to przez WIFI bede miał płynny obraz na TV.

Chodzi mi o to czy jakość i szybkość sygnału jest lepszy czy taka sama przez WIFI czy kabel HDMI
 
Do góry