Philips 40PFH4100/88 v Sony KDL-40HX750

sandy123

New member
Kupiłem TV dla seniora w związku z ograniczonym budżetem do 1100zł wybór padł na Philipsa 40PFH4100/88. Myślałem, że będzie to podstawowy TV w końcu nie ma Smart, ma matrycę tylko 50Hz. Ot taki idealny dla starszej osoby. Jakie było moje zdziwienie gdy pierwszy raz podłączyłem go do starego dekodera Pace od Cyfry+. Obraz moim skromnym zdaniem jest o niebo lepszy niż na moim Sony 40HX750 za który zapłaciłem trzy razy więcej parę lat temu. Przede wszystkim widoczne jest to w ostrości obrazu oraz w kolorach które są o wiele lepsze, czerń-kontrast również. Dodatkowo Philips lepiej skaluje kanały SD. Muszę nadmienić, że z moim Sony HX750 miałem/mam sporo problemów, dla zainteresowanych wrzucam link:
http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/87816-sony-hx750-plynnosc-obrazu.html

W związku z tym ma kilka pytań:

1. Jaki typ matrycy posiada Philips 40PFH4100/88? VA czy IPS?
2. Jak wejść w tryb serwisowy w celu sprawdzenia czasu pracy matrycy na Philips 40PFH4100/88?
3. Czy Sony 40HX750 ma matrycę VA od Samsunga?
4. Jak sprawdzić czas pracy matrycy na Sony 40HX750?

Co o tym wszystkim sądzicie? ;-) Dziękuję za wszelką pomoc. :smile:
 
Ostatnia edycja:

sandy123

New member
Witam:40" Philips 40PFH4101/88 - Specifications niska jasność
Z tego co pamiętam to Sony 40HX750 - S-PVA; (SAMSUNG) ale o stosunkowo niskim kontraście 2650:1

A ten Philips którego link mi przesłałeś to nie jest inny model? Bo wydaję mi się, że specyfikację ma inną chociażby technologię odświeżania 200Hz. Natomiast z Sony ten kontrast chyba wiele wyjaśnia. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Poprosiłbym o odpowiedź na moje pozostałe pytania. Jest to istotne dla mnie w związku z tym, że myślę o zakupie nowego TV jak popatrzyłem na tego Philipsa. :wink:
 
Do góry