Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

madzer

New member
Witam, może ktoś grał na tym tv w trybie na 2 graczy? ja ostanio sprobowalem zagrac na cod black ops2 na ps3. I powiem że wyglada to słabo...niby jak gramy we dwojke to kazdy widzi swoje, ale widac straszne przebicia...tzn widac obraz drugiego gracza...wiec wyglada to delikatnie mowiac blado... Grałem na ogolnych ustwieniach trybu GRA. probowal ktos ten tryb na 2 osoby na innym tv? tez wyglada tak słabo? :)
 

pomarancza

New member
Możliwe, że źle konwertujesz napisy z txt na srt.
Ja po przerobieniu napisów z txt na srt, zmieniałem nazwę pliku avi i napisów srt na taką samą. Tylko nie zauważałem, że zmieniając nazwę kasuję rozszerzenie srt napisów. I dlatego TV nie czytał mi ich. Może robisz podobnie. Sprawdź czy masz na końcu nazwy napisów rozszerzenie srt.

Nie nie rozszerzenie było poprawne w pliku z napisami. Oba pliki miały tę samą nazwę. Już mi się skończyły pomysły ...
 

bogaty

New member
Bez reklam
A więc tak zmieniłem ustawienia na takie:

tryb: kino
kontrast podświetlania -30

jasność - 50
kolor - 50
ostrość -2
redukcja szumów - wył.
odcień - normalny
czujnik światła - wył

Pixel Plus HD:
natural motion - wył
clear lcd - wł
super resolution - wł
kontrast dynamiczny - wył
dynamiczne podświetlenie - standard
zmniejszenie usterek - wył
wzmocnienie kolorów - wył
gamma - 2
kontrast video -85


Są to ustawienia kolegi jurasco z modelu 6007 po małych modyfikacjach. Obraz wydaje się być teraz milszy dla oka szczególnie, jeżeli chodzi o ciemniejsze sceny.
Ps. - bogaty, z tym filmikiem coś jest chyba źle... Paski migają na innych wszystko ładnie się ustawiało...Wrzuciłem zdjęcia z BUROSCHa i teraz jest bardzo dobrze. Tutaj jest opis do tych obrazków http://www.komputerswiat.pl/poradniki/sprzet/telewizja-i-wideo/2010/05/ustawianie-obrazu-na-telewizorze---czesc-3-kalibracja-z-uzyciem-obrazow-testowych.aspx

Na którym filmiku?
 

pomarancza

New member
Nie nie rozszerzenie było poprawne w pliku z napisami. Oba pliki miały tę samą nazwę. Już mi się skończyły pomysły ...


dobra jeszcze raz skonwertowałem i napisy widzi ok. Teraz mam inny problem po skonwertowaniu napisy są sporo do tyłu. Powiem szczerze że nie na rękę mi jest robić ręcznie synchro i w sumie nie bardzo jest jak bo na kompie te same przekonwertowane napisy są zsynchronizowane. czyżby tv-ik sobie nie radził z tym ? Mieliście coś podobnego lub wiecie w jaki sposób to naprawić ?
 

MFRD

New member
Witam,
jestem od wczoraj posiadaczem pfl5007 i po dokladnych jestem bardzo zadowolony! Obraz w filmach z pendrivea super - nie ma polskich znaków (może nowe oprogramowanie tu pomoze - jest jakies z data grudniową - dziś sprawdzę). Dla zainteresowanych w EURO RTV jest za 2190 wersja z matrycą SHARPA - 400 w kodzie z tyłu ekranu. Panowie z obsługi bardzo mili - moglem otworzyc pudło i sprawdzić przed zakupem.
POLECAM!
 

kriswas

Member
Bez reklam
dobra jeszcze raz skonwertowałem i napisy widzi ok. Teraz mam inny problem po skonwertowaniu napisy są sporo do tyłu. Powiem szczerze że nie na rękę mi jest robić ręcznie synchro i w sumie nie bardzo jest jak bo na kompie te same przekonwertowane napisy są zsynchronizowane. czyżby tv-ik sobie nie radził z tym ? Mieliście coś podobnego lub wiecie w jaki sposób to naprawić ?

Przede wszystkim masz problem z wykorzystaniem odpowiednich funkcji programu Subtitle Edit, a nie jest tu miejsce na szczegółowe instrukcje jego obsługi. Poszperaj w sieci, a na pewno znajdziesz tematy, jak poprawnie wykorzystać to narzędzie. Ad hoc, z tego co widzę, najprawdopodobniej do napisów z rozszerzeniem srt dobrałeś niewłaściwe kodowanie, Encoding:Unicode( UFT-8 ) takie powinno być, okienko obok Format. Co do synchronizacji napisów z obrazem, jedna z możliwości to zakładka Visual sync (6 od lewej), która pozwala w banalnie szybki sposób ustawić synchro na początku i na końcu filmu. Uwaga! Nie zapomnij całościowy efekt synchronizacji zapisać, to tak BTW. Ważne jest też posiadanie wszystkich aktualnych kodeków!
 
Ostatnia edycja:

pomarancza

New member
Przede wszystkim masz problem z wykorzystaniem odpowiednich funkcji programu Subtitle Edit, a nie jest tu miejsce na szczegółowe instrukcje jego obsługi. Poszperaj w sieci, a na pewno znajdziesz tematy, jak poprawnie wykorzystać to narzędzie. Ad hoc, z tego co widzę, najprawdopodobniej do napisów z rozszerzeniem srt dobrałeś niewłaściwe kodowanie, Encoding:Unicode( UFT-8 ) takie powinno być, okienko obok Format. Co do synchronizacji napisów z obrazem, jedna z możliwości to zakładka Visual sync (6 od lewej), która pozwala w banalnie szybki sposób ustawić synchro na początku i na końcu filmu. Uwaga! Nie zapomnij całościowy efekt synchronizacji zapisać, to tak BTW. Ważne jest też posiadanie wszystkich aktualnych kodeków!

Dzięki za uwagi ale kodowanie miałem poprawne tzn utf-8, Jeżeli chodzi o synchro to nie jest tak że wszytkie się pokazują źle(opcja przesuń wszystkie wprzód/tył nie ma tutaj zastosowania). Ale ok dzięki za wskazówki.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Dzięki za uwagi ale kodowanie miałem poprawne tzn utf-8, Jeżeli chodzi o synchro to nie jest tak że wszytkie się pokazują źle(opcja przesuń wszystkie wprzód/tył nie ma tutaj zastosowania). Ale ok dzięki za wskazówki.

Z SE korzystam już od niepamiętnych czasów ;) i jak dotychczas, to jeżeli coś po konwersji było nie tak, to była to tylko i wyłącznie moja niewiedza nt. tego narzędzia i jego możliwości.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Zacznijcie kupować filmy, a nie zaśmiecacie temat o tym jak przerobić napisy do ściągniętego filmu. Od tego są specjalne strony www.
 

mike321

New member
Witam, mam pytanie do modelu 40pfl5007. Telewizor ma funkcję nagrywania USB, czy ta funkcja pozwala na ustawienie aby telewizor nagrywał w wybranej godzinie bez włączania się ? czy to działa prawidłowo ? jakie pliki podczas nagrywania są tworzone ? chodzi mi o to jak duży nośnik jest wymagany do nagranie filmu 120min
 

kamil526

New member
Przerywanie dzwięku 5.1 telewizor->kino domowe

Witam,
Jestem posiadaczem tego telewizora i mam problem z przerywaniem dzwięku 5.1 srednio co ok 5s przycina dzwięk, z obrazem wszystko ok. TV(46pfl5507) podbięty kablem optycznym SPDIF do kina domowego(Samsung HT-TZ315).
-dzwięk przerywa tylko i wyłącznie przy filmach w formacie 5.1, przy stereo chodzi płynnie
-kino podpiąłem pod inny TV tym samym kablem i wszystko działa prawidłowo- a więc kabel audio optyczny i kino domowe sprawne...
-zauważyłem że wejscie optyczne w TV słabo trzyma kabel
-ustawienia TV i inne sprawdzone wszystkie opcje i nic...
-przerywanie dzwięku nie jest wina filmów-sprawdzone na kilku

Winę upatruje po stronie TV dlatego prawdopodobnie skończy się na przyjeździe serwisanta
Bardzo prosze o pomoc i ew rady. Przydatna bedzię opinia osób u których dzwięk płynie własnie przez kabel audio optyczny-SPDIF.
Pozdrawiam i dziekuję za odp...
 
Do góry