Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

b3rs_pl

New member
Panowie model 40PFL5007K różni się tylko od 40PFL5507K odtwarzaniem 3D tak, matowa matryca i odbiornik wifi w każdym?:).

Po wnikliwych testach stwierdzam, że używanie przycisku Szukaj nie boli i jest w pełni bezpieczne.

Witam,

czy ktoś posiada listę obsługiwanych przez tv formatów plików? Czytałem, że nie czyta rmvb, czy coś jeszcze?

sory za x2.

Ma problemy z DTS.
 

rufusek

New member
Zrobiłem tak jak pisałeś i było to tak jak pisałem wyżej,czyli brak video. Moje pytanie po co ten <side> skoro wystarczyło napisać HDMI 4. Coś musi być na rzeczy.

To żadna zagadka jeżeli ktoś zna podstawy języka angielskiego.Hdmi side oznacza Hdmi boczne więc skoro 3 gniazda są z tyłu tv a jedno z boku to nic dziwnego, że są tak oznaczone.
 

Budrys77

New member
To mój pierwszy post na tym form, więc witam wszystkich.:cool:
Również rozglądam się za nowym TV dla siebie i przyznam, że ten Philips (konkretnie wersja 32 cali bez 3D, czyli 32 PFL5007K) od razu wpadł mi w oko. Skusiły mnie głównie dobre opinie o wyświetlanym przez niego obrazie. Słyszałem,że Philips wiedzie tutaj prym.
Jak dla mnie internetu mógłby w sobie nie mieć.
Przed ostateczną decyzją o jego zakupie miałbym do Was jednak kilka pytań.
1. Mój TV ma być podpięty pod cyfrowy dekoder Polsatu (HD 5000,- po HDMI). Słyszałem, że nieźle sobie radzi ze słabym sygnałem. Jak wyglądać będą na nim kanały SD. Czy jest ktoś kto mógłby rzucić trochę światła w tej kwestii? Jest to do strawienia?
2. Ten Philips ma 400 Hz odświeżanie (które i tak co niektórzy z Was polecają wyłączyć, w celu polepszenia jakości obrazu) Czy to jest prawdziwe 400 Hz, czy w jakiś sposób sztucznie podbite?
Czy to nie jest trochę przerost formy nad treścią? Czy jest duża różnica (w praktyce), pomiędzy odświeżaniem 100, a 400 hz) Warto wziąć ów odbiornik, dlatego, że ma 400 a nie 100 Hz jak większość w tej klasie cenowej?
3. Do użytkowników-szczególnie wersji 32 cale-jak oceniacie podstawę i obudowę tego TV. Nie pytam, czy się Wam podoba, ale np. czy Waszym zdaniem jest solidnie wykonana? Mnie ona jakaś licha się wydaje. Samsungi moim zdaniem pod tym względem wypadają lepiej.
4. Jak w modelu 32 PFL 5007K, wygląda sprawa reakcji tego TV na komendy pilota-czy są irytujące opóźnienia czasu reakcji? Jestem w stanie zaakceptować jego problemy z wyświetlaniem polskich znaków, ale opóźnienia w wykonywaniu poleceń wydawanych pilotem, w moich oczach przekreślałyby ten tv.
Widziałem na internecie reckę tego TV tyle , że w wersji 55 cali (i chyba miał 3D) i tam przedstawiało się to źle-stąd moje pytanie.
5. Czy to smużenie o którym czytałem odnotowane było tylko w odbiornikach 40calowych i tylko w grach, czy przypadłość ta dotykała także i ch niejszych, 32 calowych braci?
5. Podświetlenie LED w tych Philpsach jest krawędziowe, czy rozmieszczone wzdłuż całego tylnego panelu ekranu?
6. Jest jakaś ciekawa alternatywa dla tego Philipsa -taka sama jakość obrazu, poziom czerni, kąty, podobny pułap cenowy, ale bez tego nieco kulawego internetu i ze sprawnym i nie zacinającym się menu?
Nie do końca przekonany jestem do tego Philipsa...może ukierunkujecie mnie na coś innego.
To miałyby być 32 cale i nie proponujcie mi nic większego.
Liczę bardzo , że ktoś udzieli mi odpowiedzi.
Dziękuję.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
- 12m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
- przy biurku 1,5m, od kanapy 2m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
- jedna, czasem dwie osoby
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
- na wprost ale równieź bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
- stać, choć nie wykluczam w przyszłości powieszenia go.
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
- Tv ma stać na północnej ścianie, a słońce pada nań od wschodu, ale większość promieni jest w sumie zatrzymywana przez drzewa rosnące przed domem
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
- 37 cali LCD Samsung. Sam TV może być, ale u mnie fatalnie się na nim oglądało programy ze względu na niewielkie pomieszczenie. Poza tym ledwo się mieścił na komodzie i wizualnie wyglądało to dość nieciekawie
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
- dobra jakość wyświetlanego obrazu na sygnale SD jak i HD.
- Full HD
- dekoder DVB-T w pełni kompatybilny z cyfrowym odbiorem z nadajników naziemnych w Polsce
- dobrze by było by odtwarzał możliwie wiele formatów video
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
- CP, w przyszłości być może Cyfra+, lub nka.
10.Jakie urządzenia ?
odtwarzacz DVD, czasem być może komputer, ale granie na TV absolutnie nie jest u mnie priorytetem. Priorytetem jest możliwie najlepszy obraz w tej półce cenowej
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
- 7-8h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
matowa
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
Nie
17.Preferencje co do wielkości ?
32 cale,
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
50/50
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
- Budżet to 1700- 1900 zł i to jest absolutne maximum.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
- Zbędny gadżet jak dla mnie
 
Ostatnia edycja:

methodini

New member
W sumie też mnie interesuje zapytanie z postu wyżej, z podpunktu 6.

"6. Jest jakaś ciekawa alternatywa dla tego Philipsa -taka sama jakość obrazu, poziom czerni, kąty, podobny pułap cenowy, ale bez tego nieco kulawego internetu? "

Byłem już prawie przekonany do zakupu tego Philipsa w wersji 40 calowej, bo takiego poszukuje (40-42), ale zniechęciły mnie trochę opinie apropo zawieszania się menu i ogólnych opóźnień reakcji z nim związanych, czy też błędów w wyświetlaniu polskich znaków. Najważniejsze dla mnie jest aby TV miał super obraz, oraz wszystko co dotyczy odtwarzania filmów z pendrive'a było jak malina -od kodowania, poprzez samo odtwarzanie i na formatach kończąc (głównie BDripy i czysty Blu-Ray, format mkv - najlepiej też żeby czytał wszystkie napisy, a nie tylko SRT)

Również chciałbym się dowiedzieć jaka jest najlepsza alternatywa dla ostro promowanego tutaj na forum Philipsa, o podobnych parametrach obrazu, ale lepszej obsłudze menu/pendrive/wifi. Interesuje mnie ta sama klasa cenowa tylko inny producent, do absolutnego max 2500 zł (40-42). Czy jest taki TV o jakości obrazu jak u PFL5007K/5500 lub lepszej z przyjaznym menu i odtwarzaniem filmów w tym samym przedziale $$$ ? Jeszcze raz podkreślę - ta sama jakość obrazu i podobna cena - inny producent.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kulawy internet - zakupisz dongla z Androidem i masz mistrza świata w internecie. Jesteś w dziale Philipsa ale i tak w klasie cenowej to bardzo dobry wybór.
Do porównania :
Sharp 40 LE 830
Toshiba 40TL 933
Panasonic 42 ET5
Samsung 40 ES 5500
Thomson 39 FU 6663
 

Budrys77

New member
A znajdzie się coś dla mnie w wersji 32 cali?:) Może być bez neta. Biorę pod uwagę ten TV tylko ze względu na jakość obrazu. To u mnie jest priorytet, w sumie nie obraziłbym się jakby miał możliwość w miarę bezkolizyjnego odtwarzania filmów z pena.
Jak jest z zacinającym się menu w wersjach 32 calowych, czy ktoś coś wie na ten temat?
 
Ostatnia edycja:

DaRcO

Banned
@Budrys77

Matryce: Matowa jest tylko w Sharpie.
32PFL4**7-LCD LC320EUE (LG)
32PFL5**7-LCD LTA320HW (Samsung)
1.40PFL5**7-LCD LK400D3LC (Sharp)
2.40PFL5**7-LCD LTA400HV (Samsung)

Procesor sterujący - Sigma Designs (NXP)PNX85500 560 MHz MIPS32 24KEf CPU

"2. Ten Philips ma 400 Hz odświeżanie (które i tak co niektórzy z Was polecają wyłączyć, w celu polepszenia jakości obrazu) Czy to jest prawdziwe 400 Hz, czy w jakiś sposób sztucznie podbite?
Czy to nie jest trochę przerost formy nad treścią? Czy jest duża różnica (w praktyce), pomiędzy odświeżaniem 100, a 400 hz) Warto wziąć ów odbiornik, dlatego, że ma 400 a nie 100 Hz jak większość w tej klasie cenowej?"

Tu musisz dobrze rozumieć sprawę:
Im więcej herc załączysz na polepszaczu, tym ogólna jakoś obrazu wzrośnie poprzez interpolacje klatek - czyli płynność i szczegółu w ruchu.
Okupione to jest na niektórych materiałach artefaktami - tym bardziej dokuczliwymi im wyżej ustawisz odświeżanie. Tu musi ktoś napisać co ma ten tv z najnowszym softem - jak to się tam sprawuje? Kiedy wyłączysz, to masz zwykły tv z judderem, czyli tak jak w grach za mało klatek i nie możesz wycelować znacznikiem aby kogoś trafić w FPP. Po kij są mocne karty graficzne gdzie musi być minimum 50/60 klatek w zadymach, aby była komfortowa gra a Ty mimo skila nie padał jak mucha od strzału byle lamy.
Na takiej samej zasadzie i po to jest interpolacja kompensująca w sztucznym podbiciu hz robionym przez procesor.
24/25 klatek było dlatego, ze dawniejsze ograniczenia technologiczne nie pozwalały na więcej, ale to nie jest naturalny kres ludzkiego oka a akceptowalne minimum, które było absolutnie wymagane. Dlatego wszyscy przyzwyczajenie są do nienaturalnego wyświetlania i "teatr" nadpłynność przez większość jest źle odbierana, ale moim zdaniem błędnie i z czasem płynność w tv i 48fps w kinie zwycięży.

Pomogłem Ci coś zrozumieć przy Philipsie, bo innych marek/modeli w niższych seriach,na obecną chwile nie znam na tyle, aby coś proponować w zamian.
 

b3rs_pl

New member
Kulawy internet - zakupisz dongla z Androidem i masz mistrza świata w internecie. Jesteś w dziale Philipsa ale i tak w klasie cenowej to bardzo dobry wybór.
Do porównania :
Sharp 40 LE 830
Toshiba 40TL 933
Panasonic 42 ET5
Samsung 40 ES 5500
Thomson 39 FU 6663

A Sharp 830ka nie jest przypadkiem w trochę wyższej klasie cenowej (takiej jak PFL6007)?
Samsung 40 ES 5500 z tego, co wiem ma bardzo ubogie SmartTV więc chyba lepiejby było kupić coś z serii 6 - ES6100
 

Budrys77

New member
A czy ten Panasonic 42 ET5, tyle że dla mnie w wersji 32 cale mógłby być dobrą alternatywą dla tego Philipsa? Niby 3 D nie jest mi potrzebne, ale jak już jest...to w sumie dlaczego nie..
 
Ostatnia edycja:

lukasg

New member
matryca 46" - brak smużenia, opóźnień, przetestowałem na grach metro 2033 oraz guild wars 2. Ogólnie po trzech dniach jestem bardzo zadowolony z telewizora :)
 

rufusek

New member
2. Ten Philips ma 400 Hz odświeżanie (które i tak co niektórzy z Was polecają wyłączyć, w celu polepszenia jakości obrazu) Czy to jest prawdziwe 400 Hz, czy w jakiś sposób sztucznie podbite?
Czy to nie jest trochę przerost formy nad treścią? Czy jest duża różnica (w praktyce), pomiędzy odświeżaniem 100, a 400 hz) Warto wziąć ów odbiornik, dlatego, że ma 400 a nie 100 Hz jak większość w tej klasie cenowej?

Ma 100 Hz a te 400 Hz wygenerowane przez procesor i tak trzeba wyłączyć żeby mieć naturalny obraz / brak smużenia.

5. Podświetlenie LED w tych Philpsach jest krawędziowe, czy rozmieszczone wzdłuż całego tylnego panelu ekranu?

Krawędziowe i z tego powodu często występują problemy z nierównomiernym podświetleniem.
 
Do góry