Philips 40 PFL5507K/12-test otwarty.Ten model powinien być hitem ...

kameleon71

Klub HDTV.com.pl
vip
Dla zainteresowanych.
21.06.2012 wyszła nowa wersja oprogramowania do serii xxPFL5xx7 oznaczona [FONT=Calibri,Bold][FONT=Calibri,Bold]Q554E_0.87.0.0[/FONT][/FONT]
 

przemo73

New member
Bez reklam
Oczywiście, że nie chodziło mi o ES6800 (napisałem z rozpędu bo mam chrapkę na ten TV) a o najniższy z serii 6 czyli 6100.
Chyba już jednak sam odpowiedziałem sobie na pytanie. Samsung ma "tylko" 200Mhz i nie ma micro dimming. A właśnie! Jak u Philisa nazywa się to strefowe wygaszanie? Czy w ogóle jest?
 

Juszczyn1

New member
Kiki,

Czy jest szansa, aby Philips w nowym sofcie zmienił wyświetlanie dodatkowych informacji podczas zmiany kanału (jak np. w Sony, Toshibie). W tym momencie wyświetlana jest tylko informacja o nazwie danego programu i nic więcej.

Druga sprawa to wyświetlanie przewodnika telewizyjnego odbieranego przez nadawce. Mianowicie obecnie podczas włączenia EPG dźwięk zanika, a tłem jest jakaś niebieska tapeta. Czy nie można zrobić tego jak u konkurecji, czyli głos i obraz jako tło z obecnego kanału?

Wiem, że wielu osobom to przeszkadza, więc może Philips jest w stanie nam umilić życie...

Dzięki z góry za odpowiedź.
Pozdrawiam.
 

przemo73

New member
Bez reklam
@Kiki
Możesz potwierdzić lub zaprzeczyć że ten model TV ale w 55" sprawuje się tak samo dobrze jeśli chodzi o matryce jak testowany przez Ciebie egzemplarz?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 

armator

New member
@Kiki
Możesz potwierdzić lub zaprzeczyć że ten model TV ale w 55" sprawuje się tak samo dobrze jeśli chodzi o matryce jak testowany przez Ciebie egzemplarz?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

55" gra w domu od ok 3 tygodniu i jest gicior!! powtarzam po raz kolejny, chmurek nie odnotowałem! matryca matowa aktywna, czerń jest bardzo czarna. na multimedialnych dodatkach aż tak mi nie zależało a na bardziej na b.dobrej jakości obrazu, nie zawiodlem się i osobiście polecam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Porównanie Philips LCD LED 55PFL5507 i Plazma Panasonic 55ST50
Zgodnie z ustaleniami dokonałem porównania modeli 55PFL 5507 Philipsa i Panasonica 55ST50.
002_P1430910.JPG

Z lewej strony LCD LED Philips 55PFL 5507
Z prawej strony plazma Panasonic 55ST50

003_P1430911.JPG

Startujemy z testem płynności i ostrości.
Lepsza ostrość i wyrazistość jest w telewizorze Panasonica .
Należy zaznaczyć że w Philipsie nie ma żadnego smużenia , co w klasie tej jest niezwykle rzadkim zjawiskiem.

Cały test porównawczy TU:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=797176#post797176
 

przemo73

New member
Bez reklam
Dziękuję za porównanie. Robi się jaśniej w łepetynie ;)
Teraz czekam i chyba nie tylko ja, na bitwę między 5507 i ES6800.
 

Cineos

New member
Przydałoby się chociaż częściowe porównanie otwarte dla wszystkich :) Sam jestem ciekaw jak to wyszło chociaż już od miesiąca posiadam 5507 i naprawdę jestem bardzo zadowolony.

Philips robi krok w dobrą stronę.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Nie miesza, nie miesza ;)
Świadomie proszę o porównanie do ES6800 (choć lepiej byłoby do ES6570 bo to samo bez DualCore) aby przekonać się lub nie, że droższy nie znaczy lepszy. Nie biorę pod uwagę multimedialności. Chodzi o obraz i jeszcze raz obraz.
Z drugiej strony różnica w cenie między wersjami 55" wcale nie musi być duża. Philipsa znalazłem za około 5400 bez okularów. ES6570 znalazłem za 5990 z okularami. Czyli po dokupieniu okularów do Philipsa ceny będą mocno zbliżone.
Dlatego chodzi o takie a nie inne porównanie.
 

Marrf

New member
WItam

Od wtorku także jestem posiaczm tego TV. Nie zdażyłem jeszcze dokładnie wszystkiego posprawdzać ale pierwsze wrażenie pozytywne. Wcześniej zakupiłem sharpa 730E -> http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/84350-wybor-tv-46-cali-sharp-46le730-warto.html<- tu post i wrażenia..

Dokładnie zakupiłem model 46PFL5507. Na początku dodam że tv wyglada solidnie,lecz po blizszym zapoznaniu w jednym miejscu faktycznie jest może troszke nie spasowany, na górze na łaczeniu srebrnej obwódki z czarna... ale to szczegół, po co sie czepiac ;)

Podłączenie do dekodera N przez hdmi. rzecz dla mnie najważniejsza to obraz i katy boczne.

Na zwykłej tv obraz całkiem dobry, wiadomo raz lepiej raz troszke gorzej. Nie ma tragedi. Muszę jednak potwierdzic informacje innych uzytkowników, które się pojaiwiły w tym watku, faktycznie napisy czy literki które sie spojawiały były troszkę "poszarpane" i niewyraźne. Także zauważyłem troszkę pofalowane obwódki wokół postaci. Natomiast podczas szybkiego ruchu obraz traci ostrość na tą chwile. Zapewne jest to kwestia ustawień, kalibracji których jeszcze nie rozgryzłem. Doczytałem w tym temacie żeby wyłączyć True Motion itp., tak zrobiłem i faktycznie toche pomogło. Ogólnie poza tymi spostrzezeniami nie mam zastrzeżeń co do obrazu. Wiadomo Hd rewelacja, polecam tenis na Eurosport HD, normalnie wbija w ziemię :D
Miło mnie zaskoczyła czerń w tym tv, jak na moje oko jest to naprawde głęboki czarny. Kolory takze wydają się odpowiednio nasycone, ale to kwestia gustu. W porównaniu z Sharpem którego oddałem ten tv ma o wiele lepszy obraz,czerń NIE wpada w taką niebieską poświatę, kolory porównywalne z tym ze Philips ma bardziej ostry obraz. Powiedziałbym ze czasem aż zabardzo.
Na przewage Sharp bym zaliczył że od początku zaraz po włączniu obraz wydawał sie juz skalibrowany, bez "zakłuceń" niestety w Philipsie trzeba zrobić konfigurację obrazu. Nie wiem czy mi sie to uda. Jak co bede meczył pytaniami ludzi dookoła :)
Kąty boczne barzo dobre jak dla mnie. Jest to mój 3 tv (zaliczając Sharpa którego miałem miesiac) i ten ma prawie takie same katy jak mój stary samsung LE40N87BD lcd. Nie ma porównania. Kolega ma Samsunga d5500 i tam to tylko na wprost trzeba siedziec inaczej wielka kupa.
Wiec daje duży plus z kąty boczne.

Cloudnig jakis tam się dopatrzyłem, ale bardzo mało. Nie jest to jakos znacznie odczuwalne podczas oglądania. Ale musze przyznać że troszkę widoczny podczas ciemnych scen. Mam dwie chmurki małe po lewej stronie w samych rogach. Sharp miał wiecej ciapek wiec jest lepiej ale przyznam ze wbrew niektórym opiniom w tym watku także ten Philips ma cloudnig. Chyba że jest jakiś sposób na całkowite wyeliminowanie, jeżeli tak to prosze powiedzcie jak to zrobić ?

Sieć działa bez problemów. Połączyłem sie przez WiFi, wystarczy zaznaczyć jaka sieć i tv sam skonfiguruje. po chwili miałem juz SmartTV uruchomione. Jakoś szczegónie nie testowałem, tylko Ipla, zapodałem Kiepskich, wszystko ładnie poszło bez zadnych "czkawek"... jest też promocja Ipla z tym Tv, 100filmów za darmo. Napewno skorzystam :) We wspomnianym Sharpie internet to była istna tragedia...

Filmy z USB sprawdzałem tylko jak odtwarza, czy wogle śmiga, wiem że txt nie czyta ale nie szczególnie mnie to interesuje bo mam odtwarzacz Asusa Oplay mini który łyka wszystko co mu zapodam wie luz.

Menu to troche porażka, trzeba się przyzwyczaić. Mogli sie bardziej postarać, przyznam ze błądziłem przez pewien czas:)

3D nie sprawdzałem nie mam okularów. Jedynie w pracy mam bryle 3d od Sharpa zobacze może bedzie działać :D

W pudelku nie było instrukcji, jakies papierki odnośnie bezpieczenstwa itp. nic pozatym.

Podsumowując wydaje się ok. Trochę zastanawia mnie, co prawda niewielki ale momentami widoczny clouding. Pewnie się przyzwyczaję, mam możliwość wymiany ale może być podobnie albo jeszcze gorzej.
Konieczność kalibracji też może być trochę kłopotliwa bo trzeba mieć pewną wiedzę, ja na razie na oko poustawiałem ale czasem trafie na kanał gdzie te ustawienia się po prostu nie sprawdzają...
 

dominlesne

New member
Chyba że jest jakiś sposób na całkowite wyeliminowanie, jeżeli tak to prosze powiedzcie jak to zrobić ?
Niektórzy próbują poluzować śruby, żeby obudowa nie ściskała tak mocno ekranu. Jak możesz wymienić to skorzystałbym z tej opcji - może dasz radę ugadać się , żeby porównać i wtedy ten gorszy oddajesz. Możesz zrobić zdjęcie i specjaliści ;) tutaj ocenią.
 

skylla1

Member
Bez reklam
Na zwykłej tv obraz całkiem dobry, wiadomo raz lepiej raz troszke gorzej. Nie ma tragedi. Muszę jednak potwierdzic informacje innych uzytkowników, które się pojaiwiły w tym watku, faktycznie napisy czy literki które sie spojawiały były troszkę "poszarpane" i niewyraźne. Także zauważyłem troszkę pofalowane obwódki wokół postaci. Natomiast podczas szybkiego ruchu obraz traci ostrość na tą chwile. Zapewne jest to kwestia ustawień, kalibracji których jeszcze nie rozgryzłem. Doczytałem w tym temacie żeby wyłączyć True Motion itp., tak zrobiłem i faktycznie toche pomogło. Ogólnie poza tymi spostrzezeniami nie mam zastrzeżeń co do obrazu. Wiadomo Hd rewelacja, polecam tenis na Eurosport HD, normalnie wbija w ziemię :D
Tych efektów kalibracja nie usunie, bo są one wynikiem jakości sygnału. W ogóle nie warto bez aparatury pomiarowej nic kalibrować. Przecież producent każdy telewizor kalibruje fabrycznie i na pewno nie poprawisz tego na oko. Wybierz odpowiadający ci profil i tyle.
 

Marrf

New member
Tych efektów kalibracja nie usunie, bo są one wynikiem jakości sygnału. W ogóle nie warto bez aparatury pomiarowej nic kalibrować. Przecież producent każdy telewizor kalibruje fabrycznie i na pewno nie poprawisz tego na oko. Wybierz odpowiadający ci profil i tyle.

No tak jak sygnał słaby to nic nie zdziałam. Ale te niedogodności, że tak to określę, pojawiły się także na Tvn HD, co nie miało miejsca na wcześniejszym Sharpie oraz na moim leciwym Samsungu. Więc w tym przypadku nie ma mowy o słabym sygnale. Wyłączenie wszystkich opcji w Pixel Plus Hd znacznie mi poprawiło obraz więc nie zgodzę się z tym że takie "kalibracje na oko" nic nie poprawią.

W takim razie jak wygląda tak profesjonalna kalibracja ? Skoro są aparatury to rozumiem ze na podstawie danych uzyskanych z tych pomiarów ustawia się np. ostrość, kontrast, game, kolor itp.? Może się mylę ale ja tak to rozumiem. Idąc za tropem to skoro tak jest to czemu zakładać odrazu z góry że nie uda mi się trafić w ustawienia i ustawić tak jak powinno być?
 
Do góry