Philips 39PFL3088 czy ktoś się spotkał z takim tv?

A1one

New member
Witam,

Czy ktoś z Państwa spotkał się z takim tv Philips 39PFL3088H/12 - jak to odbiera itp?

W biedronce od 09.12.2013 ma byc za 1379zł - cena atrakcyjna ale co to za wynalazek?
 

A1one

New member
Ma bardzo dobre skalowanie , więc bez obaw.


trudno znaleźć cokolwiek o tym tv w necie, w biedronce też się go nie przetestuje(widziałeś go na żywo/jakiś test?), opłaca się go brać w ciemno? jak wypadłby powiedzmy w porównaniu do LG 39LN5400/42LN5400 - chodzi o niedrogi tv, bez smarta, 3d - priorytetem jest jakość obrazu na dvbt
 

Duch87

New member
Bez reklam
Ja jeszcze jak na studiach byłem to na promocji w Auchanie się z nim spotkałem. Z tego co pamiętam to wyprzedzał konkurencję obrazem i dźwiękiem. Ogólnie to ma bardzo dobrą cenę, nie wiem, czy znajdziesz gdzieś indziej 39 cali za 1400 zł. Poza tym to Philips, także nic złego dziać się nie będzie
 

A1one

New member
Dzięki Duch87 jesteś pewny że widziałeś 3088 nie 3008? - za 100zł więcej od jutra będzie LG 42LN5400 w neonecie i coraz bardziej nad nim się zastanawiam(muszę tylko zobaczyć jak skalowanie SD w dvbt), trudno kupować kota w worku
 

A1one

New member
Philips ma ostrzejszy obraz, wiec zależy co Ci bardziej będzie potrzebne ?

jaka jest różnica między PFL3088 a PFL3008 (chodzi mi o obrazowanie) - to co piszesz o 39PFL3088 jest interesujące ale boję się kupić tv wcześniej nie widząc jak działa, 39PFL3088 nigdzie w elektromarketach nie widziałem ale czasem można trafić na PFL3008 (w róznych rozmiarach) pytanie czy obrazowanie, skalowanie jest na podobnym poziomie(taka sama matryca) a różnice są jakieś kosmetyczne czy to całkiem inne telewizory
 

Duch87

New member
Bez reklam
Tak to był 3088, dobrze pamiętam, a ten Philips będzie dobrze grał z PS i innymi konsolami. Ma bardzo niski input lg. Philips z matowa matrycą będzie lepszy.
 

omot

Member
Nie kupuj tv w ciemno. Można sie zawieźć,
zawsze lepiej wypróbować, sprawdzić, pobawić sie pilotem
i np zobaczyć jak mu menu muli i że nie ma funkcji budzenia.
 

masejowy

New member
no własnie najgorsze jest to że w internecie ciężko jest sie doszukać czegokolwiek na jego temat tak samo gdzie można by było go zobaczyć :/
 

A1one

New member
z tego co czytałem w Biedronce można zwrócić towar do 10(?) dni? - mam zamiar się dowiedzieć dokładnie w Biedronce jak to funkcjonuje(jeśli to prawda to można zaryzykować, wypróbować jeśli będzie lipa oddać?)
 

A1one

New member
Jakie wrażenia?

tv wrócił dziś do bierdonki - obudowa plastik fantastic (mój 32ls570 był sporo cięższy niż ten 39cali)

próbowałem ustawić obraz ale na dvb-t cały czas miałem wrażenie braku ostrości, jakby jakaś siatka była rozciągnięta na tv.

obraz z pendriva(jakiś trailer w HD) wyglądał według mnie bardzo dobrze - niestety ja potrzebuję tv do dvb-t a skalowanie tego philipsa nie przypadło mi do gustu.
 

Freddie

New member
Dziś testowałem tego Philipsa i nie jest taki zły. Za te pieniądze (1299zł) spokojnie daje radę. Dla niewymagających klientów można polecić.
Odtwarzałem filmiki i zdjęcia z USB, testowałem DVBT, działa bez zarzutu. Tuner DVBT bardzo dobry - nic nie klatkuje mimo słabej anteny (a Fergusson Ariva czasem "klatkował" na TVP HD)
Klasa energetyczna A+, średni pobór mocy 37W (max 60W).
Na tabliczce z tyłu oczywiście producent TP Vision Netherlans, ale: Assembled in Poland, Manufactured: November 2013

Znalazłem też kilka wad:
- nie można ustawić sobie kolejności kanałów z DVBT, jak je złapał i zakodował tak są np. TVP1 jest jako 1 a TVP1HD jako 54 kanał. Czeskie kanały radiowe poustawiał między telewizyjnymi
- podstawa telewizora jest nieobrotowa (lewo-prawo) i trochę chybotliwa w pionie jeśli "szturchnie się" przypadkowo telewizor
- niektóre trailery HD w MKV odtwarzał tylko dźwięk bez obrazu, inne działały bez zarzutu (nie odtworzył kilku kodeków)
- ikonka podczas zgłaśniania/ściszania jest duża, za to cyfry przy niej (skala dźwięku) przedstawione są jakąś mikroskopijną czcionką (mam inny model TV Philipsa i przy tej samej ikonce mam duże cyfry)
- żeby wejść w EPG w trybie książkowym (w układzie wielu kanałów) i móc przeglądać co leci na innych programach, trzeba nacisnąć klawisz HOME, wybrać ikonkę EPG (klawiszem dwa razy w prawo) i wcisnąć OK. Lepszym rozwiązaniem byłby bezpośredni guzik na pilocie. Jest tylko klawisz INFO, który pokazuje co leci na aktualnym kanale.
- przełączanie kanałów jest wolne (napewno wolniejsze od mojego TV Philipsa i tunera Ferguson Arriva)
- pilot trochę nieintuicyjny: są osobne klawisze do Volume +/- i Chanel +/- , ale strzałkami góra/dół lewo/prawo nie można zmieniać kanałów, ściszać i zgłaśniać (a większość pilotów tak ma)




Dane Video 2 trailerów MKV jakich nie odtworzył:

Shrek 3:
Video
ID : 0
Format : MPEG-4 Visual
Format settings, BVOP : Yes
Format settings, QPel : No
Format settings, GMC : No warppoints
Format settings, Matrix : Default (MPEG)
Codec ID : DX50
Codec ID/Hint : DivX 5
Duration : 1mn 17s
Bit rate : 4 841 Kbps
Width : 1 280 pixels
Height : 720 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 25.000 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Compression mode : Lossy
Bits/(Pixel*Frame) : 0.210
Stream size : 44.6 MiB (97%)
Writing library : DivX 6.7.0 (UTC 2007-09-20)



Star Wars:
Video
ID : 3
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L5.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 8 frames
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1mn 4s
Bit rate : 8 015 Kbps
Width : 1 920 pixels
Height : 816 pixels
Display aspect ratio : 2.35:1
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 25.000 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.205
Stream size : 61.8 MiB (94%)
Language : English
Default : Yes
Forced : No
 
Ostatnia edycja:
Do góry