Philips 32PFL5322 vs. Toshiba 32C3000P (32C3001P)

tenmichal

New member

Proszę o radę, który z powyższych modeli wybrać. Szczególnie zależy mi na opiniach użytkowników tych TiVików, choć każda uwaga będzie cenna. Pozdrawiam.
 

marecki6

New member
Bez reklam
sam planowalem zakup tej toshiby ale ciezko bedzie ci znalezc jakies konkretne opinie, bedzie ich niewiele z tym ze pozytywne.... najlepiej napisz ile chcesz wydac na tv ... ja w koncu po namowach i opiniach kupilem JVC 32G80
 

tenmichal

New member
marecki6 napisał:
sam planowalem zakup tej toshiby ale ciezko bedzie ci znalezc jakies konkretne opinie, bedzie ich niewiele z tym ze pozytywne.... najlepiej napisz ile chcesz wydac na tv ... ja w koncu po namowach i opiniach kupilem JVC 32G80

Chcę wydać max. 2500 PLN ale w sklepie "stacjonarnym". Znalazłem dużo pozytywnych opinii na temat Toshiby, ale również wiele na temat tego Philips'a. Do wyboru Philips'a przekonuje mnie (oprócz parametrów) design, natomiast Toshiba ma wsparcie dla przyjmowania sygnału 1080p (po HDMI). Czy jest to zbędny bajer, czy rzeczywiście może się przydać?
 

tenmichal

New member
No i kupiłem Philips'a: na szczęście mam opcję zwrotu i nad nią się zastanawiam. Design bardzo fajny. Obraz i kolory podobały mi się już na kablówce, ale zauważyłem pewne małe minusy w wyposażeniu/funkcjach:
(-) brak autoskalowania obrazu: wiem, że są różne opinie na temat, ale mnie ta funkcja się podoba
(-) pilot: jak zabaweczka, aż boję się go ruszać ;(
(-) brak dSub - chociaż w chwili zakupu o tym wiedziałem chyba będzie mnie to wkurzać w przyszłości
(-) bliżej niezdefiniowane parametry kontrastu i odświeżania: strona Philips'a 7500:1 i 6ms, naklejka na TV 6000:1 8ms, strony inetowe: 4000:1 8ms (które dane są prawdziwe?)

Edit: infolinia twierdzi, ze to 7500:1 i 6ms. Co Wy na to?

Czy dla tych kilku minusów warto wymienić ten TV na inny? Jeśli tak to jaki do 2500? Może będzie miał
Proszę o szybkie odpowiedzi, gdyż ewentualnego zwrotu nie mogę przeciągać zbyt długo.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
(-) bliżej niezdefiniowane parametry kontrastu i odświeżania: strona Philips'a 7500:1 i 6ms, naklejka na TV 6000:1 8ms, strony inetowe: 4000:1 8ms (które dane są prawdziwe?)


prawdziwe parametry wyłapie twoje oko. Nie patrz na dane techniczne bo przeważnie ni jak się mają do tego co widać na ekranie.

Pasuje ci obraz zostaw TV, jezeli nie to szukaj dalej.
 

peacock1234

New member
oryginał 5000:1 | 8ms
te 7500:1 to wynik efektywny ;)


(-) brak autoskalowania obrazu: wiem, że są różne opinie na temat, ale mnie ta funkcja się podoba

czyli że nie ma formatów ?? ma ;) 3 klawisz od lewej u góry
 

tenmichal

New member
peacock1234 napisał:
oryginał 5000:1 | 8ms
te 7500:1 to wynik efektywny ;)


(-) brak autoskalowania obrazu: wiem, że są różne opinie na temat, ale mnie ta funkcja się podoba

czyli że nie ma formatów ?? ma ;) 3 klawisz od lewej u góry

to wiadomo jak, tylko szkoda ze nie wykrywa panoramy i nie przełącza się AUTOmatycznie w odpowiedni format

efektywny to cos innego niz dynamiczny? 6ms tez efektywne 8ms?;)
 
Do góry