PH a110 vs PC co lepsze do HD?

fellvx

New member
Witam

Ponieważ kupuje nowy tv jeszcze co prawda nie zdecydowalem sie do konca czy to bedzie samsung LE46A956 czy LE52A756 ale na pewno ktorys z nich. Zastanawiam się także nad jakims "urządzeniem" do ogladania filmów w formacie MKV. I mam dwie opcje do wyboru kupic PH A110 czy Kupić kable do mojego PC (c2duo E8200 2.66; RAM 4GB; GF 8800 GTS 512MB; SB X-Fi Xtreme Gamer). Tylko do PC musiałbym kupić kabelki dvi-hdmi i optical o dł. 10M i rzucać je przez środek pokoju na czas ogladania filmów. Jeżeli chodzi o audio podpiete by to było do amp Denon AVR-1906. Może ktoś mi powiedzieć czy nie ma problemów z podpieciem tych TV z PC po dvi-hdmi i jak jest z jakością fullhd. Jeżeli chodzi o Popcorna to obawiam sie że nie odtworzy wszystkich mkv (Hight@L5.1). Natomiast na PC pójdzie wszystko.

Dziekuję za pomoc
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
PH otwarza duzo formatow i jest wygodny, komputer uciazliwy jest ja bym obstawial PH jesli masz kase
HDMI to full HD i wiecej wiec zero problemow
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Przypuszczam iż wydaje mi się, że kol. Masta_J pisząc 5.1 nie miał na myśli dźwięku dookólnego, a profil kodowania (ref. frame rate?)...

;)
 

salat

Member
Czy dużo jest w necie filmów z profilem 5.1?
Bo też się zastanawiałem nad Popcornem, ale raczej nie chcę mieć maszynki, która odtworzy tylko niektóre filmy.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jeśli u mnie filmy z profilem 5.1 (a podobno tylko do 4.1) hulają przez dxva to chyba taki popcorn nie powinien mieć problemów z ich odtwarzaniem. Większość jednak ma l4.1 (zdecydowana większość) więc nie jest zle. Ja bym się raczej martwił o parametr reference frames.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Reference frames jest między innymi zależny właśnie od profilu a także od rozdzielczości filmu.

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie wiem jak oni tam kodują te filmy ale levele, które wpisane są do pliku w wielu przypadkach są tak na prawdę o kant d... rozbić.
Dla przykładu dla L4.1 i 1080p maksymalna ilość ref frames to 4.
Jeśli masz plik "twierdzący", że ma L4.1 i więcej ref frames to to już nie jest L4.1.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

fellvx

New member
No wreszcie jestem po kilku dniach testowania kukurydzy i muszę powiedzieć żę naprawde działa super. Z 11 filmów mkv 1080p które miałem wszystkie pięknie chodzą nie ważne w jakim są profilu L4.1 czy L5.1. Naprawde jestem zadowolony. Wrzuciłem sobie do środka Hdd Samsunga 1TB (na troche powinno wystarczyc ;) ). Jest lepiej niż sie spodziewałem. Zero problemów z napisami czy sa w oddzielnym pliku czy je wmuxuje w mkv. Obraz i dzwięk naprawde ładny mam to podłączone do samsunga 52" A656 i podpiete pod Amplituner Denona z głośnikami Wharfedale 9.5/9.1/9CS/SW150. I oglądając koncert Eagles'ów obraz 1080p i dzwięk DTS po prostu jak dla mnie cudo.
 
Do góry