pełny, 16:9 ...

borys

New member
hehe odpowiednie tryby do odpowiedniej projekcji "pełen" sprawdza się gdy obraz jets emitowny 4:3 z pasami - aurtomatycznie go rozciagnie czyli usunie pasy robi sie przeważnie zblizony do 16:9 faktycznie czasami interpretowane jest czarne pole jako aktywny obraz i pasy sie znowu pojawiają :)
 

rAniel

New member
W moim egzemplarzu efekt rozciągnięcia nie wystąpił ani razu - czarne pasy zawsze interpretowane są jako część obrazu, niezależnie od wybranego trybu pracy...
Ciekaw jestem, czy tylko LG tak ma?
 

ANDREW

New member
rAniel napisał:
W moim egzemplarzu efekt rozciągnięcia nie wystąpił ani razu - czarne pasy zawsze interpretowane są jako część obrazu, niezależnie od wybranego trybu pracy...
Ciekaw jestem, czy tylko LG tak ma?

W moim Panasonicu odbierał programy emitowane w pelnym 16:9 na kanale TVP Polonia (pomijam tutaj oczywiscie sygnał 16:9 z DVD). LCD przechodzi w tryb tzw "szeroki" i obraz jest naprawde super. Co ciekawe 2 takie same programy 16:9 nadawane w tym samym czasie w TVP1 i TVP Polonia u mnie pelen efekt 16:9 wystepuje tylko na TVP Polonia. Wydaje mi sie, ze jest to "przypadlość" mojego dostarczyciela sygnalu- dziwnej kablowki osiedlowej.
 

rAniel

New member
A jak się zachowuje w Twoim Panasie tryb 'Panasonic auto' - jeżeli występuje on w tym modelu? Chodzi mi oczywiście o emisje programów w trybie pseudo 16:9.
A jeżeli chodzi o LG - porozmawiałem dłuższą chwilę z serwisem. TV nie ma żadnych mechanizmów samoczynnego zmniejszania czarnych pasów.
 

marmizg

New member
Moze dla porownania.... Sharp gd7e

Telewizor LCD w trybie auto formatu zachowuje sie nastepujaco:
1. w trakcie kilku sekund nadawanego obraz telewizor skanuje gorna i dolna krawedz obrazu (lub kilka linii)
2. stwierdza czy linie sa wypelnione (jasne) czy puste (ciemne)
3. jesli nastapi ktores z powyzszych telewizor stwierdza:
a) na gorze i na dole jest ciemno -> 16:9
b) na gorze i na dole jest jasno -> 4:3

I tak po wnikliwych badaniach dziala to w moim Sharp-ie.
Efekt.... wylaczylem tryb auto... denerwowalo mnie te ciagle przelaczania formatu obrazu.
Wole zadecydowac sam i przelaczyc sobie obraz 16:9 czy 4:3.
 
Do góry