Pęknięta matryca w Panasonic TX-P42GT30E

valentino34

New member
Mam pękniętą matrycę w Panasonic-u TX-P42GT30E. Czy ktoś mógłby mi pomóc w wymianie takiej matrycy, lub załatwieniu nawet używanej ? Telewizor ma 3 miesiące jest na gwarancji, ale co z tego bo jest to uszkodzenie mechaniczne ( dziecko rzuciło w niego zabawką ) więc serwis tego nie uzna - chyba ?
 

amnesia

New member
serwis na pewno tego nie uzna ;) i szykuj się na kupno nowego TV bo matrycy na rynku wtórnym raczej nie dostaniesz, a zakup w serwisie wraz z wymianą będzie kosztował pewnie 3/4 jeśli nie więcej ceny nowego TV
 

prze_cinek

New member
Zadzwoń do serwisu i zapytaj o koszt matrycy - de facto gdyby chodziło o każdą inną część (płyta główna, zasilanie) to można je dostać wyjątkowo tanio u dobrych dystrybutorów części - całych matryc jednak nie znalazłem. Żeby ułatwić sobie poszukiwanie panelu najlepiej gdybyś spisał sobie jego numer z twojego egzemplarza powinien on mieć mniej więcej taki format: MC106FU1411
 

valentino34

New member
Jeśli uda mi się cokolwiek zrobić w tej sprawie pozytywnego na pewno napiszę o tym na forum, dlatego, że nie tylko ja mam taki problem z uszkodzonym telewizorem.
Pozdrawiam wszystkich sympatyków firmy Panasonic.
 
Ostatnia edycja:

valentino34

New member
Udało mi się sprawę rozwiązać i nie musiałem kupować nowego telewizora.

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

PeteShadow

New member
Bez reklam
Nie chciałbym być jakoś szczególnie wścibski, ale może napiszesz coś więcej. Te informacje mogą się przydać innym nieszczęśnikom w sytuacji podobnej do Twojej.
 

Walenhovv

New member
Niestety zakładanie kont tylko i wyłącznie po to, żeby zasięgnąć darmowej rady i ulotnienie się z forumowego świadka po uzyskaniu odpowiedzi, lub gdy problem się rozwiąże jest bardzo częste. Oczywiście nie twierdzę, że w tym przypadku tak jest. Nakreślam tylko pewien fakt ;-)
 

valentino34

New member
Ok. Nie byłem przez jakiś czas na forum więc nic nie napisałem. Sprawa jest prosta. Jeśli chcecie wymienić matrycę to tylko w serwisie, ponieważ w innym przypadku nikt nie da wam gwarancji na wymianę i matrycę. Oczywiście koszt wymiany jest nie mały. Najpierw wysłałem e-maila w sprawie wymiany i koszt był niebotyczny - praktycznie koszt nowego telewizora, ale potem pofatygowałem się osobiście i miałem możliwość negocjacji. Po negocjacjach cena była już dużo niższa i opłacało się go naprawiać. Nie chcę podawać ceny, ponieważ moim zdaniem opłacało się, ale ktoś inny mógłby powiedzieć, że woli dołożyć i kupić nowy telewizor..... ( a poza tym serwis podchodzi indywidualnie to takich przypadków i może podawać rózen ceny ). Mnie opłacało się chociażby z tego względu, że telewizor jest praktycznie nowy bo ma 3 miesiące.
Telewizora nie mam jeszcz w domu, ale jak tylko go przywiozę to napiszę co i jak.

Pozdrawiam wszystkich niecierpliwych.:krol:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

xeo151

New member
Bez reklam
Czyli nic nowego i bez rewelacji, większość obserwujących spodziewała się czego innego. Nikt tu nie jest niecierpliwy bo ludzie mają ciekawsze rzeczy do roboty, ale jak zaczyna się o czymś pisać wypadało by dokończyć.
 

arkao

New member
Witam serdecznie .mam pytanie moja sytuacja z plazma panasonica tx p 42gt30e wyglada jaku kolegi .podczas ogladania syn rzucil zabawka w telewizor po czym zrobila s sie czern .dzwonilem do serwisu powiedzieli koszt 2800 to yle co nowy tv pomoc .moze kolega sie odezwie jak sobie poradzil z tym problemem
 

robertos80

New member
Witam serdecznie .mam pytanie moja sytuacja z plazma panasonica tx p 42gt30e wyglada jaku kolegi .podczas ogladania syn rzucil zabawka w telewizor po czym zrobila s sie czern .dzwonilem do serwisu powiedzieli koszt 2800 to yle co nowy tv pomoc .moze kolega sie odezwie jak sobie poradzil z tym problemem

może napisz do niego na PW, bo możliwe, że do tego wątku już nigdy nie zaglądnie:)
 

arkao

New member
okey ,napisze ale ja na pewno opisze jak to się skończyło , na razie telewizor stoi ww pudełku , bo w serwisie chcieli odkupić go za 300zł, więc wyśmiałem ich....
 

Dig Dug

New member
arkao - najgorsze jest to, ze szlag człowieka trafia, jak odkupią całość za 300, a jakbyś nastepnego dnia zadzwonił o płytę do tego to powiedzą Ci 500 z wymianą, mimo że całość, plyta obudowa i reszta kupili za 300.
Niestety tak już jest. :(
Pozostaje tylko przecierpieć to, kupic nowy odsprzedać lub zostawić, albo zmienić markę, żeby trochę odreagować i ile tego porzetrzebujemy.
Ja bym kupił nowy o ile Ci pasował i zostawił stary na zapas. Na allegro kiedyś tam sprzedaż, a w razie czego masz coś tam zapasu. Czasem odudowa się porysuje itp.
Jak zmieniasz TV na inny to sprobuj drozej na allegro, jak nie to potem puść za 300zł bo szkoda wtedy trzymac złom.
 

kryss

New member
o ile dobrze pamiętam szyba chroniąca matryce panasa są dodatkowo wzmocnione i mają wytrzymać uderzenia o energii do 4J. zabawka musialaby być z kamienia :) na infolinie panasa dzwonić rabanu narobić i wymienią za free
 
Do góry