PC podłączenie TV+Kino

audiosystem1

New member
Witam

Mam na PC parę testowych filmów w full hd chciałbym zobaczyć jak wyglądają na moim Tv Panasonic TH-50PZ800. Karta graficzna wyposażona jest w wejście Hdmi i teraz pytanie jeśli podłączę Tv pod Hdmi z karty Graficznej uzyskam obraz z PC ale jak mam uzyskać dźwięk który będzie odtwarzany przez amplituner Onkyo 905 jeśli jest zapisany w formie Dts dla tego filmu.
 

smolnicki

New member
audiosystem1 napisał:
Witam

Mam na PC parę testowych filmów w full hd chciałbym zobaczyć jak wyglądają na moim Tv Panasonic TH-50PZ800. Karta graficzna wyposażona jest w wejście Hdmi i teraz pytanie jeśli podłączę Tv pod Hdmi z karty Graficznej uzyskam obraz z PC ale jak mam uzyskać dźwięk który będzie odtwarzany przez amplituner Onkyo 905 jeśli jest zapisany w formie Dts dla tego filmu.


Jak się nie mylę to dźwięk też idzie po HDMI, przynajmniej jak ja podłączam to jest tylko , że nie wiem w jakim formacie. Chyba, że podłaczysz telewizor pod
amplituner.
Pozdrawiam
 

audiosystem1

New member
Ok,więc tak karta graficzna ma wejście Hdmi,kablem Hdmi podłączyłem ją do Tv Panasonic TH-50PZ800.Brak było głosu dlatego kartę graficzną podłączyłem z płytą główną przewodem S\PDIF uzyskałem tym samym głos na Tv po przewodzie HDMI i teraz pytanie np:film może obsłużyć standard dźwięku DTS,DD itp w jaki sposób teraz uzyskać dźwięk na amplitunerze Onkyo 905 aby on mógł go dostać do przetworzenia i dekodowania na Dts itp.

Dziękuję za pomoc.
 

szaula

Member
audiosystem1 napisał:
Ok,więc tak karta graficzna ma wejście Hdmi,kablem Hdmi podłączyłem ją do Tv Panasonic TH-50PZ800.Brak było głosu dlatego kartę graficzną podłączyłem z płytą główną przewodem S\PDIF uzyskałem tym samym głos na Tv po przewodzie HDMI i teraz pytanie np:film może obsłużyć standard dźwięku DTS,DD itp w jaki sposób teraz uzyskać dźwięk na amplitunerze Onkyo 905 aby on mógł go dostać do przetworzenia i dekodowania na Dts itp.

Dziękuję za pomoc.
z tego co piszesz i sie orientuje to dzwiek idzie ci po s\pdif a nie po hdmi bo piszesz ze było brak glosu,co do DTS i DD to taki format musi byc na wyjsciu,wiem ze optyk obsługuje DD 5.1, hdmi DTS 7.1 i 5.1,jakoś tak bo gdzies sie z tym spotkałem.
 

audiosystem1

New member
Panowie mamy problem mianowicie odpiąłem kabel Spdif z kart graficznej i płyty głównej tracąc połączenie audio na sam tv.Telewizor podłączyłem przez Hdmi natomiast z tyłu płyty głównej mam wyjście Spdif {pomarańczowe} oraz wejście na kabel światłowodowy optyczny audio.Więc podłączyłem do amplitunera głos bezpośrednio kablem optycznym dobrym z suba do wejścia spdif niestety uzyskałem dźwięk ale nie taki jak chciałem program KMPlayer pokazuje dźwięk dts filmu, natomiast na amplitunerze mogę tylko ustawić tryby które z głosu stereo tworzą 5.1 ale to nie to samo co napis dts.Skorzystałem z wejścia cyfrowego , światłowodem optycznym z płyty głównej podłączyłem do wejścia opt 1 na amplitunerze tor audio i znów mam tylko dźwięk który amplituner dostosowuje w czym jest problem.W ustawieniach Windows mam Cyfrowe urządzenie audio S/Pdif i przez nie włączam dźwięk jak kliknę w nie mam zakładki obsługiwane formaty Dts audio,Dolby Digital, klikam testuj np dolby digital i o dziwo amplituner łapie na wyświetlaczu tryb doby digital dlaczego nie robi tego w filmie? W zakładce zaawansowane mam tylko do wyboru 2 kanałowe 16 bitowe albo 24 bitowe przetwarzanie proszę pomóżcie?
 

audiosystem1

New member
Przetestowałem te ustawienia w KMPlayer wnioski wszystko ustawione według twojego foto.Efekt głos jest ale nie jest to dolby digital,dts tylko zwykły który amplituner może jedynie polepszać marnie.Przechodzę do zakładki Wyjście odznaczam wyjście pcm zaznaczam wyjście spdif po rzeczywistym ponownym kodowaniu ac3 bitrate 640 k bts oraz odznaczam wyjście pcm oraz opcję wyłącz wejście pcm prze zewnętrznym kodowaniu ac4,dts,lpcm,aac zaznaczam wyjście spdif po ponownym kodowaniu ac3 z wejścia lpc pozostałe ustawiania programu domyślne. ustawieniach
 

Attachments

  • hhhhhhh[1].jpg
    hhhhhhh[1].jpg
    73,8 KB · Wyś: 309

kerioo

New member
re

Jaki masz OS ? Z tego co wiem to od visty jest poblokowany spidif czy coś tam i efekt jest taki że mając vistę i kartę dzwiękową audigy creativa musiałem wgrać jakieś zcracowane sterowniki niejakiego "daniel_k" i miałem na wyjściu cyfrowym 5.1 ale brak DTS-a ,w win 7 już nie skutkują , jedyne wyjście przy vista i 7 to karta dzwiękowa obsługująca sprzętowo DD i/lub DTS (najtaniej chyba asus xonar)

A masz wejście HDMI w ampli ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry