Pc - plazma panasonic 42 - jaki kabel ?

mpl09

New member
Witam serdecznie!
Problem jest taki - Mam plazmę Full Hd(panasonic tx-p42s20e)-gniazdo hdmi. Chcę mieć obraz z kompa na plazmie. Aby uzyskać jak najlepsze jakościowo połączenie w moim przypadku. Czy ten kabel z aukcjii będzie odpowiedni ????
Kabel HDMI - DVI 10m Bandridge SVL1110 - jest na allegro i kosztuje 90zł z wysyłką
,
http://allegro.pl/kabel-hdmi-dvi-10m-bandridge-svl1110-sklep-wawa-i2823214664.html

w sklepie ''kabelek'' kosztuje -449zł (jeśli się nie mylę że to ten sam)
Czy to oryginał ?? będzie odpowiedni ??

Sam dżwięk w komputerze mam podłączony kablem spidif (jack) x rca (kino domowe).
1) Tylko widzę że mam wejście w kompie na 29 pinów a kabel bandridge ma 25 ???
2) Czy po podłączeniu bandridge z allegro będę miał obraz z kompa na plazmie ???
3) Czy Może powinienem mieć kabel dual link dvI-I na 29 pinów ???
4) Jeżeli tak, napiszcie czy jakość tak długiego kabla (potrzeba około 10m) za taką kwotę ma wpływ na odbiór ???
Gość napisał mi na forum pc żebym kupił hdmi 10m za 30zł ,a słyszałem kiedyś że do długich połączeń potrzebny kabel konkretny.Mogę śmiało brać ten kabel będzie ok ??????
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Foty gniazd:
 

Attachments

  • 100_4303 - Kopia.JPG
    100_4303 - Kopia.JPG
    183,2 KB · Wyś: 181
  • 100_4200 - Kopia - Kopia.JPG
    100_4200 - Kopia - Kopia.JPG
    174,8 KB · Wyś: 422
  • 4 - Kopia.JPG
    4 - Kopia.JPG
    132,8 KB · Wyś: 383
  • 100_4285 - Kopia.JPG
    100_4285 - Kopia.JPG
    185,4 KB · Wyś: 435
Ostatnia edycja:

PeteShadow

New member
Bez reklam
Tak naprawdę wszystko zależy od jakości wykonania kabla i zastosowanych w nim materiałów. Nie podłączysz to się nie dowiesz. U mnie 10 metrowy kabelek DVI-HDMI kosztuje 75zł. Sam używam 10 metrowego HDMI-HDMI i działa bez problemów.
 

mpl09

New member
Tak naprawdę wszystko zależy od jakości wykonania kabla i zastosowanych w nim materiałów. Nie podłączysz to się nie dowiesz. U mnie 10 metrowy kabelek DVI-HDMI kosztuje 75zł. Sam używam 10 metrowego HDMI-HDMI i działa bez problemów.
Ok.Ale czy rodzaj kabla (piny-ilość) jest odpowiedni w założeniu, do wykonania takiego połączenia pozytywnie ??? nie ma znaczenia że jest to kabel HiSpped ??? Czy teoretycznie będzie działać ???
 
Ostatnia edycja:

omygood

New member
DVI gniazdo 24+5 ma dodatkowe piny analogowe C1-C5 i moim zdaniem są zbędne, więc obraz uzyskasz

Acha - i 10m możesz kupić za 59, 69 zł też metalowe wtyki i ta sama jakość - wersja 1.3b
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Ok. Ale czy rodzaj kabla (piny-ilość) jest odpowiedni w założeniu, do wykonania takiego połączenia pozytywnie ??? nie ma znaczenia że jest to kabel HiSpped ??? Czy teoretycznie będzie działać ???
Kable HDMI nie dzielą się na wersje. Nie ma kabli Low-Speed i Hi-Speed, kabli w wersji 1.2, 1.3, 1.4, itd. Wszystkie kable HDMI-HDMI mają 19 pinów i 19 żył. Mogą się różnić jedynie jakością "miedzi", jakością ekranowania, jakością wtyczek, zastosowanym izolatorem, oplotem - ogólnie rzecz ujmując jakością wykonania.
 
Do góry