pc do tv i co z dzwiękiem?

dolfijn

New member
Witam,
Zastanaiwam się nad podłączeniem tv lcd do kompa. Czytałem trochę postów innych użytkowników na forum, ale niestety nie dowiedziałem się co z dzwiękiem -znaczy wiem że przy połączeniu dvi-hdmi dzwięk przeba jeszcze podpiąć z karty muzycznej przy pomocy jack'a-RCA.Tylko właśnie, gdzie te dwie końcówki RCA (stereo) podłączyć do tv aby po podłączeniu dvi-hdmi uzyskać również dzwięk z komputera???
Ewentualnie jakie macie szanowni Forumowicze inne propozycje w temacie :)

Schemat tylni tv-lcd LG 32LC52 :
002.jpg


Schemat tylni karty grafiki Gigabyte 9550 :
001.jpg


ps: karta z oczywistych powodów musi być podłączona pod monitor komputera, zostają zatem jedynie wyjscia dvi 24+1 oraz tv-out:roll:
 
Ostatnia edycja:

blejdd

New member
ja mam zrobione to nastepujaco:

z kompa obraz przesylam DVI-HDMI
dzwiek natomiast idzie coaxialnym (digital) z kompa i wchodzi do amplitunera.

Dzieki takiemu podlaczeniu uzyskalem w kinie domowym obraz z dzwiekiem z kompa. Przy takim podlaczeniu moge filmy odpalone na kompie obejrzec na tv z dzwiekiem w Dolby Digital (ac3 filter codec) wszystko smiga idealnie.



ps. jesli chcesz ogladac filmy to nie podlaczaj dzwieku jack\cinch - bo mega traci sie na jakosci dzwieku, jesli natomiast chcesz sluchac mp3 to podlacz analog (jack-cinch) z racji tego, ze nie zauwazysz zadnej roznicy, przynajmniej ja nie widze ;p
 

timbot

New member
Bez reklam
dolfijn napisał:
....
ps: karta z oczywistych powodów musi być podłączona pod monitor komputera, zostają zatem jedynie wyjscia dvi 24+1 oraz tv-out:roll:

jesli koniecznie chcesz miec dzwiek na tv, a nie chcesz wykorzystywac amplitunera zewnetrzenego (nie kazdy ma przeciez taki, kolego blejdd :) to podlacz wizje z dvi na kompie ->> hdmi w tv (hdmi/dvi o numerze 1 z tylu telewizora) a dzwiek z kompa z karty dzwiekowej minijack -> minijack w tv
rozwiazanie to powinno gwarantowac, ze ogladajac źródło syganłu pc bedzie i dzwiek na tym "kanale"


ostrozny bylbym z rada marcela szpaka zeby wykorzystywac audio chinch, bo wtedy i obraz trzeba by bylo pewnie puscic przez compsite
 

dolfijn

New member
Timbot, Marceliszpak, blejdd dziękuje za wasze odpowiedzi :)
Połączyłem grafikę z tv 10m kablem DVi-HDMI -obraz całkiem ładny!

Jednak mój problem jako taki pozostaje: co z dzwiękiem(jaki kabel???)

Schemat mojej karty SB Audigy LS wyglada tak:
b.jpg


Oczywiście do niej jest podłączony subwoofer -przez "zielone" wyjscie, reszta wyjść jest wolna. Schemat tylni telewizora nie uległ zmianie(powyżej).
Chodzi o to abym miał dzwięk jednoczesnie w subwooferze/głośnikach oraz na telewizorze w sąsiednim pokoju - do którego oczywiscie nie mam amplitunera :(

ps: jesli zrobiłbym minijack <-> minijack to chyba pozbawiłbym się dzwięku na przykomputerowym subwooferze, prawda?
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
z tego co wiem, powinnienes miec 3 wyjscia stereo mini jack
1. na przod prawy i lewy (mozna przelaczyc to jako wyjscie cyfrowe)
2. tyl lewy i prawy
3 centralny glosnik i subwoofer

tak wiec w praktyce masz trzy wyjscia liniowe stereo do dyspozycji,
z ktorych tylko jeno wykorzystujesz jako wyjscie do subwoofera, tak wiec mozesz wykorzystac pozostale dwa - jedno jako wyjscie stereo do telewizora, drugie jako wyjscie do dodatkowych kolumn stereo komputerowych

pozbawisz sie w ten sposob mozliwosci podlaczenia systemu surroud 5.1 do kompa, ale jesli nie masz takowego, to nie ma co sie martwic (gdybys mial, to mozesz zaopatrzyc sie w rozgaleziacz sygnalu jeden mini jack na dwa mini jacki i jedno wyjscie wykorzystac podwojnie)

tak wiec, wcale podlaczenie mini jackiem nie wylaczy Ci subwoofera, mozesz polaczyc suba i telewizor jednoczesnie, pod jednym warunkiem:
muszisz poszukac w ustawieniach karty, żeby po prostu podawala sygnał na oba wyjscia. i tu moze byc problem i trzeba sie naszukac, zeby podawala sygnal stereo na oba wyjscia.
nie mozna po prostu wetknac wtyczek chyba, bo wtedy bedzie podawalo sygnal 5.1, to znaczy bedzie podawalo to co trzeba na przod, tyl, sub i w tym przypdku z kolumn bedzie lecial rozny dzwiek, przeznaczony dla danego kanalu (a na przyklad plyty cd sa nagrane tylko na dwa kanaly, wiec ich sluchanie standardowo uaktywnia tylko 2 kanaly przod, tyl. filmy dvd maja dzwiek 5.1 ale tylko niekiedy graja tylne glosniki i to co innego od frontow)

musisz pokombinowac, jak wlaczyc dzwiek stereo na dwoch wyjsciach, najlepiej zrob to na tym co masz i na słuchawkach.

gdyby Ci sie nie udalo uaktywnic dwoch wyjsc (poszukaj, powinno byc w creativ mixer, lub spiker settings w prawym dolnym rogu windowsa) to pozostaje ci kupno rozgaleziacza z stereo mini jacka na dwa stereo mini jacki i to rozwiazanie zawsze zadziala :)
 
Do góry