PC->Amplituner->TV - nie działa

mateo102

New member
Witam. Posiadam telewizor Sharp lc 60le635e oraz amplituner onkyo 414. Podłączyłem z komputera kablem HDMI do Amplitunera wejście oznaczone PC (tak jak na zdjęciu). No i oczywiście z amplitunera HDMI do telewizora.

W kompie jak wybieram obraz to widzi do wyboru amplituner albo monitor komputera. Wybieram amplituner, ale nie wyświetla się obraz komputera na telewizorze. W czym może być problem?

Dodam, że wcześniej tym samym kablem z kompa z HDMI szło bezpośrednio do Telewizora i było ok.

fotka
 
Ostatnia edycja:

witusb24

New member
włacz na tv odpowiednie źródło(te pod które masz podpięty Out z amplitunera)a na amplitunerze przełącz na Pc
 

witusb24

New member
może kabel padł?ja bym jeszcze spróbował przepiąc kabel Cbl/Sat (dekoder?) do kompa.ten w amplitunerze zostawić tylko drugi koniec przepiąć
 

mateo102

New member
Kabel raczej jest ok bo inaczej w kompie nie miałbym do wyboru w monitorach amplitunera... Dziwna sprawa się stała. Przełączyłem HDMI w amplitunerze z "PC" na "BD/DVD" a w TV wybrałem z menu UPC i o to taki efekt: fotka
 
Ostatnia edycja:

mateo102

New member
No nic widzę, że nie da rady więc będę musiał z powrotem bezpośrednio do tv... tylko co na tym stracę?
 
Ostatnia edycja:

mateo102

New member
jaki to kabel do tego dźwięku ?

ze sterownikami ? a co z nimi może być nie tak skoro jak bezpośrednio wpinam to działa, a jak do amplitunera to ni cholery.
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Powinno być w opcjach obrazu/display i zakładce hdmi.Jeżeli dobrze pamiętam tak było w moim onkyo,mogę się mylić bo to było kilka lat temu.Pozdrawiam.
 

rumburak80

New member
Bez reklam
Widocznie nie masz takiej opcji :(.Jeżeli komp nie wypuszcza jakiejś dziwnej rozdzialki,to i bez ustawiania powinno działać.
 

dollo

New member
Witam,
przy podpięciu komp ampli tel wejście na amplitunerze to pod które jest podpięty komp
1) na kompie kombinacją klawiszy "Fn + F2" zmiana ekranu (w zasadzie to samo co ręczne przejście ale prostsze)
2) zmień rozdzielczość ( amplituner powinien obsłużyć każdą ale warto spróbować)
3) zmień odświeżanie w kompie np: 50Hz na 60Hz lub odwrotnie
4) ostatnie najbardziej nie pożądane podpiąć inne źródło do amplitunera np.:dvd, br jeżeli też nie działa to świadczy o padniętym HDMI w amplitunerze
 
Do góry