Paski na filmie - czarne

gladiator

New member
Witam
Mam dekoder HD telewizor HD wszytko HD nawet film leci w HD i zastanawiam się
DLACZEGO mam te dwa czarne pasy na dole i u góry ?
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
O kurcze. Chłopie.... poczytaj sobie o Aspect Ratio. Nawet ktoś ostatnio o tym pisał i wklejal linki do ciekawych artykułów.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pisaliśmy elaboraty na wiele stron, sam wklejałem tych linków całą masę, ale to było z rok temu.
No, ale może tutaj sam dekoder wrzuca na stałe pasy, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że ktoś kto siedzi na forum od 2006r. poległby na takiej banialuce.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
W TV lub dekoderze powinieneś mieć zmianę formatów,jednak będą one zniekształcały obraz, np. rozciągały wszystko w pionie...Jak z kolei zrobisz zoom,wtedy obetnie Ci boki... ;-)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gladiator, odpowiedz na pytanie, to będzie odpowiedz.
Czy "problem" z pasami, występuje tylko i wyłącznie na dekoderze, czy też na każdym żródle? Jeżeli wszystko leci z pasami na dekoderze, to prawdopodobnie kwestia ustawień, bo jak rozumiem, na filmach BR nie na wszystkich filmach masz pasy?
Oglądając np. TVN (fakty), też masz pasy?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie, dlatego też na samym początku zadałem pytanie.
Bez sensu jest rozpisywanie się nt. obowiązujących proporcji, jeżeli przyczyna leży w błędnych ustawieniach samego formatu wyświetlania.
Jeżeli na BR nie ma problemu, a pasy są narzucone wszędzie tylko i wylącznie na dekoderze, to problem rozwiązany. No, ale nikt tu nie jest jasnowidzem.
 

gladiator

New member
dzięki za odpowiedzi nie na każdym kanale tak jest wczoraj oglądałem na HBO HD film i był na cały ekran tak jak to powinno być !
A niektóre filmy są z pasami np na TVN - rozumiem ,że tak ma być :-(
 
Do góry