Parę pytań

VaeVictis

New member
Witam wszystkich.
Jestem laikiem więc proszę o wyrozumiałość...
To tak mam zamiar kupić telewizor 42LG5000.
Mam też zamiar podłączyć go do komputera kablem hdmi-dvi i tu nasuwa mi się(może banalne dla niektórych)pytanie(postaram się dobrze wytłumaczyć):
Czy jakbym posiadał na komputerze film x264 , odtworzył go i czy bym mogł go oglądać na tym właśnie telewizorze bez żadnych problemów.
2 pytanie:
Nie posiada ten telewizor mpeg4 i słyszałem że w 2012 roku mają być w tym formacie nadawane kanały telewizyjne, więc oto pytanie: czy drogo będzie kosztowało te urządzenie do oglądania kanałów w mpeg4.
Czekam na odpowiedź i z góry dziękuję
Pozdrawiam
 

AndrzejIgor

New member
ad 1. Tak, o ile Twój komputer jest w stanie odtworzyć taki film.

ad 2. Jeżeli korzystasz z kablówki czy platformy cyfrowej to nie poniesiesz żadnych kosztów. Jeżeli chciałbyś odbierać naziemną tv cyfrową - bo do niej potrzebujesz dekodera mpeg4 - to nie sądzę by taki dekoder w 20012 kosztował więcej niż dzisiejsze 100 zł.

Na przyszłość tytułuj tematy wątków, tak by było wiadomo w czym rzecz.
 

VaeVictis

New member
Dzięki Andrzej...
Kupiłem ten telewizor i naprawde jestem bardzo bardzo zadowolony.Polecam ten telewizor wszystkim niezdecydowanym bo naprawdę warto.
Mam tylko jeden problem.Kupiłem ten kabel hdmi-dvi a także kabel przesyłający dzwięk z komputera do telewizora(idzie ten kabel od karty dzwiękowej do telewizora na 2 chinche kabel czerwony i biały).I tu jest problem:Gdy odtworze film na komputerze i oczywiscie zmienię w menu telewizora na hdmi1 hdmi2 bądz hdmi3 to tylko płynie obraz bez dzwięku a gdy zmienie w menu telewizora na "AV3"(na rysunku takie 3 kabelki i bodajze s-video)to wteyd płynie płynie tylko dzwięk.Więc można cos zrobic żeby to leciało razem?
Z góry dziękuję
 

djvilles

New member
Niema takiej możliwości, by z komputera przesyłać obraz na HDMI a dźwięk na wejście AV w TV. Podłącz kabel z kompa (audio) do jakiegoś wzmacniacza, kina domowego... czegoś z głośnikami.
To jedyna rozwiązanie.
Chyba że masz w komputerze kartę graficzną z dźwiękiem 5.1, to wtedy tylko kupić prawidłowy kabel (przelotka DVI - HDMI) HDMI-HDMI komputer - TV

Pozdrawiam DJ Ville's
 
Do góry