Parę pytań o Onkyo HT-S4505

sbronko

New member
Witam

Od kilku dni mam ten zestaw w domu, skalibrowałem sobie wszystko, poustawiałem i generalnie gra dobrze i byłbym zadowolony ale dwie rzeczy nie dają mi spokoju i ciągle się zastanawiam, czy póki mogę, nie zwrócić tego do sklepu.
Chodzi o to, że w tybie direct (czyli sygnał idzie bez przetwarzania cyfrowego przez ampli) subwoofer w ogóle nie gra. Do ampli mam podłączone po hdmi ps3 i ps4. Audio wypuszczone jest jako LPCM, próbowałem też opcji Dobly digital i dts na ps4, ale wszędzie ten sam problem. Sub gra tylko gdy ustawię tryb odsłuchu jako multichannel/dolby/dts. W trybie direct milczy i się wyłącza (bo automatycznie przechodzi w standby gdy nie dostaje sygnału).
Gdy wyświetlę informację o statusie sygnału, to wyświetla się input i output multichannel 5.1, więc powinno być OK.
Wygląda to tak, jakby ampli nie dostawał z konsoli sygnału na subwoofer. Gdy włączę tryb multichannel, uakywnia się przetwarzanie dźwięku i ampli odddziela niskie tony wg ustawienia w opcjach (crossover mam ustawiony na 120) i sub gra.

Druga sprawa, to gdy włączę menu ekranowe amplitunera, to pojawiają się zakócenia obrazu. Gdy ampli tylko przepuszcza video sam nic nie wyświetlając jest OK, ale menu home, czy setup powodują białe szumy pojawiające się na ekranie.

Ten model tak ma, czy coś jest nie tak z moim egzemplarzem?
Proszę o pomoc, bo mam niewiele już czasu na ew. zwrot tego zestawu, jeżeli jest coś zepsute to nawet chętnie bym wymienił na to samo, tylko sprawne.
 

jacabad

New member
Czesc żeś sie wpakował z tym zestawikiem jak ja, u mnie gdy mam podłączony do niego po kablu dekoder satelitarny po HDMI i z amplitunera HDMI do telewizora i zanika sam dzwięk na sekunde w nieokreślonych odstępach czasu i chyba odeśle go na gwarancje to badziewie a nie amplituner już nigdy więcej ONKYO. A zrobiłeś kalibracje przez mikrofon onkyo tą full.
 

sbronko

New member
Poczytałem jeszcze trochę i znalazłem, że sub w trybie direct grał nie będzie i to jest normalne. Tzn. będzie grał o ile gra wykorzystuje kanał LFE, a jak się okazuje bardzo wiele gier tego po prostu nie robi. W swoich grach na razie znalazłem jedną, która gra przez suba w trybie direct, także w tym temacie ze sprzętem jest wszystko OK.

Sprawę szumów w menu postanowiłem olać, bo normalnie obraz jest idealny, więc to nie jest coś, co mi przeszkadza, o ile tylko kiedyś się nie pogorszy i nie zacznie siać po ekranie cały czas.

Miałem jeszcze małe wątpliwości co do brzmienia tego zestawu, bo o ile do kina nadaje się rewelacyjnie, to przy muzyce i niektórych grach coś mi nie grało... Ale w końcu doszedłem do takich ustawień, że jest OK. No i wygrzebałem w domu małe kolumenki trójdrożne Philipsa ze starej miniwieży. Jak je podłączyłem na front, cały zestaw zagrał zupełnie inaczej, teraz już naprawdę nie mam się do czego przyczepić i uważam, że nic więcej mi nie potrzeba.

Zestaw brzmi doskonale, oglądaliśmy wczoraj film z dziećmi z bluraya i wrażenie było naprawdę niesamowite. Za te pieniądze imho nic lepszego dostać się nie da. Ja jestem dodatkowo ograniczony miejscem, nie chciałem kolumn podłogowych, mam też dość niską półkę i ampli wysokie na 17cm miałoby tylko 2cm przestrzeni nad sobą, co też chyba nie jest dobrym pomysłem, także ja zostaję z tym zestawem i wcale nie z żalem, bo im go dłużej mam, tym bardziej mi się podoba.
 
Do góry