Parametry ważne do kablówki

gozdagno

New member
Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie parametry telewizorów LCD są najważniejsze do dobrego działania kablówki. Z tego co wiem to najważniejsze są czas reakcji i odświeżanie 100hz. Proszę też o podanie najlepszych wartości najważniejszych parametrów. Np. czy 3ms reakcji to dużo na kablówkę czy mało.
Od razu mówię, że interesuje mnie tylko LCD i nie chcę sugestii dotyczących innych technologii. Z góry dziękuję.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Ale czy chodzi Ci TV kablową analogową czy cyfrową?
Bo jeżeli chodzi Ci o analog ( a tutaj w kablówkach bywa różnie z jakością...) to zawężając wybór sam się ograniczasz. Musisz poszukać dobrego TV LCD, gdyż obnaży on bezlitośnie słabą jakość sygnału....Jeżeli do tej pory używałeś telewizora CRT to ten sam sygnał na LCD może mocno się różnić....(na niekorzyść)
 

gozdagno

New member
Tak, chodzi o analogowy sygnał. Wiem, że będzie dużo gorszy ale chcę wybrać najmniejsze zło.
PS. Możecie podać też dobre parametry w LED'ach.
 

gozdagno

New member
Sorry za post pod postem.
Może sformułuję pytanie inaczej: na jakie parametry/funkcje/cechy telewizora LCD/LED należy zwracać uwagę gdy wiemy, że źródłem sygnału będzie analogowa kablówka.

Proszę o szybką odpowiedź.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Jeśli priorytetem jest kablówka to czym mniejsza rozdzielczość matrycy tym dużo lepiej.
Dokładne parametry jak kontrast dynamiczny mało mówią w przypadku tv o obrazie bo producenci biorą te wartości z kosmosu, ważne jest odzwierciedlenie koloru a w szczególności czerni, czym tv ma lepsza czerń tym zazwyczaj niżej schodzi z ciemnymi kolorami a tak nie widać tyle kompresji SD i tego nie zbadasz inaczej jak sam obserwując. Do SD liczy się bardzo procesor skalujący w tv na matryce zwłaszcza FULLHD. I tego znowu nie zbadasz inaczej jak oceną własną bo producenci rzadko o nich piszą, toshiba o swoim resolution + zrobiła wyjątek, jest to bardzo dobry procesor do SD. Tak to wygląda z kwestią LCD. Generalnie czym lepszy ogólnie tv LCD tym lepszy SD bo pakują lepsze matryce i lepsze procesory, toshiba, sony i nowe samsungi LED są moim zdaniem na czele jesli chodzi o SD na LCD.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale za mało danych .
Jaka to kablówka - co jest analogowa? Teraz zawsze można mieć jakość cyfrową i to bez dodatkowych kosztów. Chociażby DVBT.
Dlatego Twój telewizor powinie posiadać DVBT. I zapytaj Twojego operatora sieci o sygnał cyfrowy w kablówce.
Do jakiej Kwoty ma być oferta telewizorów.
Bardziej Ci zależy na wyposażeniu czy na jakości ?
Ma stać czy wisieć .
W domu masz dużo słońca ?
Jaka odległość od ekranu ?
 

gozdagno

New member
Z tego co pisze Kapral_Hicks nieważne jest podejście typu: "ten TV ma mniejszy czas reakcji, to go biorę". Czyli muszę rozejrzeć się za Toshiba'mi i Sony?
@kiki
Jaka to kablówka - Sygnał z nadajnika osiedlowego, do mnie nie dociera UPC, Vectra itp.
Do jakiej Kwoty ma być oferta telewizorów - Max 3000.
Bardziej Ci zależy na wyposażeniu czy na jakości? - Jakość.
Ma stać czy wisieć - Stać.
W domu masz dużo słońca? - Okno 230x140cm w pokoju 22m2 od strony południowej, więc trochę jest, ale przeważnie zaciągam rolety.
Jaka odległość od ekranu? około 3,5m - myślałem o TV 37 cali.

Dziękuje za porady i proszę o dalsze odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

gozdagno

New member
Też skłaniam się do tego modelu, tylko nie wiem czy ten czas reakcji 6.5 ms nie będzie przeszkadzał w oglądaniu sportu? Czy koszulki nie będą "ciągnęły się" za zawodnikami w czasie oglądania piłki nożnej?
 
Do góry