Pansasonic TX-P50GT30E + PC

kapciu75

New member
Mam problem tego typu. Otóż po podłączeniu telewizora do komputera, telewizor jest rozpoznawany przez PC jako Panasonic i spełnia funkcję monitora. Ale niestety brak dźwięku. Zapomniałem dodać, że PC jest podłączone kablem HDMI. Karta graficzna w PC ATI Radeon HD3660. Telewizor w ustawieniach dźwięku w PC występuje jako urządzenie zgodne. Ale jest nieaktywny.
 

ipsz

New member
Mam problem tego typu. Otóż po podłączeniu telewizora do komputera, telewizor jest rozpoznawany przez PC jako Panasonic i spełnia funkcję monitora. Ale niestety brak dźwięku.

Dla pewności zaktualizuj sterowniki do ATI i zrestartuj telewizor odłączając go od zasilania na kilkanaście sekund. Odłącz od PC głośniki/słuchawki, zostaw tylko HDMI i zrestartuj.

- Panel sterowania/System/Menedżer urządzeń/Kontrolery dźwięku, wideo i gier - sprawdź czy jest tam urządzenie "AMD High Definition Audio Device" i czy jest włączone.

- Panel sterowania/Dźwięk/Odtwarzanie - zaznaczasz AMD HDMI output jako domyślny i powinno działać.

Czasem to urządzenie potrafi "zgubić" możliwość odtwarzania formatów DD, DTS etc. i dźwięk jest odtwarzany tylko w stereo. Lekarstwem jest restart systemu albo wyłączenie i włączenie w Menedżerze Urządzeń. Czasem też system potrafi się przerzucić z HDMI na wyjście optyczne i dźwięk znika. Jeśli wyjście optyczne jest niepodłączone problem nie występuje.
 

heaven

New member
Witam. Możliwe też, że nie jest podłączony kabelek SPDIF OUT od płyty głównej do karty graficznej. Ja tak miałem kiedyś. Pozdrawiam.
 

ipsz

New member
To ATI, kabelek nie jest wymagany. Był potrzebny przy starszych kartach Nvidia. Od serii (chyba) 4xx wszystko jest przesylane bez dodatkowych połączeń.
 

bagat

New member
Mam problem tego typu. Otóż po podłączeniu telewizora do komputera, telewizor jest rozpoznawany przez PC jako Panasonic i spełnia funkcję monitora. Ale niestety brak dźwięku. Zapomniałem dodać, że PC jest podłączone kablem HDMI. Karta graficzna w PC ATI Radeon HD3660. Telewizor w ustawieniach dźwięku w PC występuje jako urządzenie zgodne. Ale jest nieaktywny.
Odgrzeję kokleta.
Czy kolega się uporał z tym problemem. Mam dokładnie tą samą sytuację. W plazmie nie ma dźwięku z PC poprzez kabel HDMI i nic nie pomaga. Grafika, to Radeon HD6700. Proszę o pomoc.
 
Do góry