Panasonic VT50 wszystko o serii (TX-P50VT50 TX-P55VT50 TX-P65VT50) testy, opinie etc.

cureman

Active member
Bez reklam
Witam.Cały czas biorę pod uwagę ten model (50VT50) i się zastanawiam jeszcze nad samsungiem PS51E8000GS.Z LCD LED pozostaje tylko Philips PFL8007 -który z powyższych modeli sprawdzi się lepiej podłączony do zwykłej kablowej telewizji cyfrowej (brak programów HD)?Chodzi mi głównie o uzyskanie jak najlepszej jakości obrazu.Ps.Czy to prawda że 50VT50 nie odczytuje dysków twardych NTFS podłączonych przez usb?Tylko FAT 32?

Czyta VT50 NTFS VT 30 czytal tylko VT 20 nie czyta.
 

Kokoszka79

New member
Jako szczesliwy posiadacz 55VT50 polecam go z calego serca ale najlepiej byloby jesli ktos moglby przed zakupem tego telewizora po prostu go przetestowac. To co jest dla mnie cacy, dla kogos moze byc be, wiem ze w warunkach sklepowych jest zupelnie inny obraz niz w domu, przyczynia sie do tego masa czynnikow (oswietlenie sklepu, ustawienia tv itd.) ale sa juz w Polsce miejsca gdzie sa specjalnie przygotowane miejsca do prezentacji tv albo sklepy ktore dojada do klienta do domu (tu chyba na tej stronie cos takiego jest oferowane, przynajmniej bylo). Mysle ze dla chcacego nic trudnego, a naprawde warto :eek:k:
 

Kokoszka79

New member
Po włączeniu isfccc profile "profesjonalne" pokazały się, dzięki :) Bardzo dużo szczegółowych opcji regulacji ma ten tryb, szkoda, że sam raczej go nie dostosuje bez jakiegoś magika...

1. Da się więc dostosować np. profil Profesjonalny / Kinowy by był dokładnie taki jak THX Cinema?? Na THX jest piękny, najlepszy obraz a odtwarzam filmy tylko po dlna... Nie rozumiem czemu tam nie ma tego trybu. Na szczęście wskoczyły mi tam 2 "profesjonalne" po włączeniu isfccc.

2. Chciałbym wejść do ilości przepracowanych godzin i korzystając z instrukcji do VT30 jedynie odpalam menu serwisowe - dalej już nie wiem co odpalić bo menu się pewnie różni.

3. Czy filmy Blu-ray w sklepach też są side by side czy to już jakiś okrojny rip, inna technologia...?

Dzięki za podpowiedzi! Pozdroski
wojt88 - tu masz utawienia do trybu profesional1, sciagniete z forum w UK. Ja uzywam tych ustawien i sa super, nie wiem jak bedzie to wygladac na Twoim, nie ma ustawien ktore sa idealne dla wszystkich telewizorow, nawet kalibracje przeprowadzane sa indywidualnie ale mysle, ze powinno byc ok.

Mode: Professional1
Contrast: 36 - light output capped, no point in adjusting
Brightness: 30 (default)
Colour: 30 (default)
Sharpness: 0 or 1, or higher for blurry content or if you're sitting very far back
Colour Gamut: Rec709 for HD
CATS: Off
P-NR: Off

Advanced
White Balance: 3 -1 2 0 -2 -7
10 point adjustments not posted, these are even more specific to each panel

CMS: -9 -5 0 12 -4 0 3 1 2
More detailed CMS: 0 3 -1 -1 0 -3 1 -3 7

Gamma: 2.2

1080p Pure Direct (if available): On

Zjedz tylko ponizej polowy z jasnoscia i ja jeszcze zjechalem z kolorem (dla mnie byly troche za bardzo nasycone) reszta tak jak wyzej :)

Pozdrawiam.
 

ipsz

New member
Witam.Cały czas biorę pod uwagę ten model (50VT50) i się zastanawiam jeszcze nad samsungiem PS51E8000GS.Z LCD LED pozostaje tylko Philips PFL8007 -który z powyższych modeli sprawdzi się lepiej podłączony do zwykłej kablowej telewizji cyfrowej (brak programów HD)?

Przepraszam, ale jaki jest sens kupowania topowego modelu cyfrowego telewizora i używania go do oglądania materiału niskiej jakości na dodatek przed wyświetleniem wielokrotnie konwertowanego (obraz SD poza nielicznymi wyjątkami jest zwykle podłej jakości)? W tej sytuacji właściwym rozwiązaniem będzie np seria plazm Panasonica X50 z panelami HD Ready i zasosowanie o jeden rozmiar mniejszej przekątnej ekranu dla ukrycia mankamentów sygnału niskiej jakości.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Zalezy jaka odleglosc. Sygnal sd nie oznacza ze trzeba odrazu kupowac byle co.

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2
 

Kokoszka79

New member
Zgadzam sie z wypowiedzia ipsza, jesli ktos kto kupi VT50 nie bedzie ogladal materialow najwyzszej jakosci (kanaly HD, bluray itd.)bedzie mial na ekranie kaszane :-( Ten telewizor ma to do siebie, ze jakim sygnalem go karmisz takim Cie bedzie raczyl obrazem ;-) Moim zdaniem jesli ktos bedzie bazowac na kanalach SD powinien raczej isc w strone serii ST50, ma swietny obraz i kosztuje duzo mniej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Absolutnie się nie zgadzam .
W SD DVB-T gra rewelacyjnie przy dobrym bitrate.

I Sam sobie zaprzeczasz że ST 50 ma świetny obraz. To zapewniam że VT50 ma też świetny !!!
 

Kokoszka79

New member
Absolutnie się nie zgadzam .
W SD DVB-T gra rewelacyjnie przy dobrym bitrate.

I Sam sobie zaprzeczasz że ST 50 ma świetny obraz. To zapewniam że VT50 ma też świetny !!!
kiki, moim zdaniem VT50 ma lepszy panel niz ST50, ktory i tak jest swietnym telewizorem i ma super obraz w HD jak i w SD. Jesli ktos chce wydac kupe kasy na VT i ogladac tylko kanaly w SD to powinien sie nad tym 2 razy zastanowic i poczytac troche o wersji ST a najlepiej przetestowac te dwa telewizory i wtedy zobaczy, ze nie ma przy kanalach SD zadnej roznicy, chyba ze ma tak wyczulone oczy, ze bedzie to widziec (ja tej roznicy nie widzialem kiedy testowalem te dwa panele).
A co do mojej wypowiedzi o swietnym obrazie ST, chodzi mi o obraz jaki ten telewizor reprezentuje w stosunku do tego ile kosztuje i uwierz mi, nie musisz mnie "zapewniac" jaki obraz ma VT50, mam go od kilku tygodni na scianie i z dnia na dzien raczy mnie coraz lepszym obrazem.

Pozdrawiam.
 

andrju75

New member
Przepraszam, ale jaki jest sens kupowania topowego modelu cyfrowego telewizora i używania go do oglądania materiału niskiej jakości na dodatek przed wyświetleniem wielokrotnie konwertowanego (obraz SD poza nielicznymi wyjątkami jest zwykle podłej jakości)? W tej sytuacji właściwym rozwiązaniem będzie np seria plazm Panasonica X50 z panelami HD Ready i zasosowanie o jeden rozmiar mniejszej przekątnej ekranu dla ukrycia mankamentów sygnału niskiej jakości.

Hi.Dziękuję wszystkim za odp. Cytując kolego twoje słowa odpowiadam,że telewizor będzie podłączony do kablowej tv cyfrowej-tutaj rzeczywiście różnie może być z jakością ale dużo też będę oglądał filmów mkv ( na samym końcu zapytałem się czy 50VT50 odpala dyski w formacie NTFS przez usb).I sądzę ,że tylko dobre modele telewizorów potrafią w miare możliwości skalować obraz słabszej jakości do przyzwoitej jakości.Jeżeli telewizor będzie sobie radził z sygnałem gorszej jakości to póżniej może być tylko lepiej.
 

stankard

New member
Ja nie mogłem doczekać się testu Kiki-ego 65VT50 i z uwagi na awarię starego sony-ego tylnoprojekcyjnego kupiłem sony 46HX850 do sypialni i kupno panasa odkładam na koniec 2013 :) Może KIKI zrobi w końcu test 65VT50 ;-) a może będzie już kolejna edycja flagowego okrętu panasonica wolna od wad, o których tu sporo napisane. Czekam na VT60 :)
Na razie w nowym soniacu, na starcie widać nierówno podświetloną matrycę, ale programy SD za to dobrze odbierają, a HD super, za to dźwięk kiepski. Podstawka, która nie podobała mi się - do sypialni będzie akurat.
Wrócę tu za rok :)
 

wojt88

Guest
Nie wiem jak Twój Soniak ale cieszę się, że nie wybrałem tej technologii. Mam Panasonica od tygodnia z hakiem o którym piszesz - 65VT50 i z dnia na dzień jestem coraz bardziej zadowolony z zakupu. Oswajam się z wadami plazm i powidoki, które przyznaje wystąpiły przez mecze euro były ale usuwam je jednogodzinnym pasem.

Telewizor, obraz jakim mnie raczy jest niesamowity... VT50 polecam tylko do sygnału z blu-ray'a, niestety platformy cyfrowe - dochodzą niestabilności i rozmycia ale ta plazma stworzona jest do kina a nie shitu. Dla mnie zachwyt!
 

cureman

Active member
Bez reklam
Jako byly posiadacz VT20(50cali) i VT30 (65cali) nie kupie VT50 po przeczytaniu w internecie na Polskich i Niemieckich stronach o wadach tych tv.VT 50-biale plamy,ciemne pasy z boku ekranu,powidoki(wieksze od modelu VT30!!!!),problem z 50hz.Widac ze ten model jest niedorobiony jeszcze a wielka szkoda bo juz robilem miejsce na VT 50 65 cali :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
powtórzę za wojt88:
Nie wiem jak Twój Soniak ale cieszę się, że nie wybrałem tej technologii. Mam Panasonica od tygodnia z hakiem o którym piszesz - 65VT50 i z dnia na dzień jestem coraz bardziej zadowolony z zakupu. Oswajam się z wadami plazm i powidoki, które przyznaje wystąpiły przez mecze euro były ale usuwam je jednogodzinnym pasem.

Telewizor, obraz jakim mnie raczy jest niesamowity... VT50 polecam tylko do sygnału z blu-ray'a, niestety platformy cyfrowe - dochodzą niestabilności i rozmycia ale ta plazma stworzona jest do kina a nie shitu. Dla mnie zachwyt!
 

Kokoszka79

New member
Szukałem ale nie znalazłem .... więc pytam ...

Jak odczytać z 50VT50 ile godzin już chodzi ???
Masz tu jak sprawdzic godziny sciagniete z forum w UK. Uwazaj tylko, zeby po wejsciu do tego menu nic nie namieszac (rob wszystko wedlug tego co jest tutaj napisane). Nie wiem jak jest w Polsce ale tutaj ponoc jakis koles cos poprzestawial w tym menu i stracil przez to gwarancje.

How to check hours:

Press and hold V- on TV
Press 0 on remote – three times – which brings up the start/adjustment menu
Press 2 on remote – two times
Press OK on remote
Navigate to bottom right field – opposite to PTCT 00:00:00:00
Hold mute button, on remote, for a few seconds
Turn off TV - on TV - when done

Mam nadzieje,ze sie przyda :)


Pozdrawiam.
 

wojt88

Guest
Działa, dzięki! Dopiero 115h :)

@cureman nie mam żadnych plam i ciemnych pasów, matryca jednolita na całych 65 calach
 
Ostatnia edycja:

ALIENS2012

New member
Witam.
Przede wszystkim najpierw się przywitam bo jestem nowy na tym forum.
Mam plazmę Panasonica 42PY85 i mam zamiar zamienić na 50VT50 lub 55VT50.
Mam kilka pytań bo jestem dość kiepski w te klocki.Aktualny model też kupiłem dzięki pomocy mojego znajomego GOLUMA.Pozdrawiam przy okazji.
Ale przejdę do tematu.
Aktualną plazmę oglądam z odległości 2,5 metra czy decydując się na 50VT50 lub 55VT55 nie będzie to zbyt mała odległość?
Jaki model polecacie?
Czy mogę się spodziewać dużej (na plus oczywiście)różnicy pomiędzy modelem,który teraz posiadam a VT50?
Może i dziwne pytania ale nie znam się za bardzo a nowe modele trochę kosztują.
Pozdrawiam.
 

Kokoszka79

New member
Witam.
Przede wszystkim najpierw się przywitam bo jestem nowy na tym forum.
Mam plazmę Panasonica 42PY85 i mam zamiar zamienić na 50VT50 lub 55VT50.
Mam kilka pytań bo jestem dość kiepski w te klocki.Aktualny model też kupiłem dzięki pomocy mojego znajomego GOLUMA.Pozdrawiam przy okazji.
Ale przejdę do tematu.
Aktualną plazmę oglądam z odległości 2,5 metra czy decydując się na 50VT50 lub 55VT55 nie będzie to zbyt mała odległość?
Jaki model polecacie?
Czy mogę się spodziewać dużej (na plus oczywiście)różnicy pomiędzy modelem,który teraz posiadam a VT50?
Może i dziwne pytania ale nie znam się za bardzo a nowe modele trochę kosztują.
Pozdrawiam.
Witaj ALIENS2012,
Jesli chodzi o VT50 to jest to naprawde super telewizor ale tak jak juz wczesniej pisalem, jakosc obrazu na tym telewizorze bedzie zalezna od tego, co na nim bedziesz ogladac. Obraz HD jest wyswietlany na VT50 super ale naprzyklad obraz SD jest do d..y (takie jest moje zdanie, ktos inny moze nie miec z tym problemu). Co do porownania VT50 do Twojego telewizora, niestety nie wiem co reprezentuje soba ten model :( Tak wiec tutaj, niestety nie bede Ci mogl pomoc. Fajnie byloby, gdybys mogl zobaczyc ten tv na wlasne oczy, jesli masz taka mozliwosc, to moglbys od razu zobaczyc, czy odleglosc 2,5m od 50 czy 55 cali bedzie Ci odpowiadac ( ja mam 55VT50 i ogladam go z odleglosci 3,5m i dla mnie jest ok, mysle ze 50 cali bedzie u Ciebie takze ok). Jedno jest pewne, jesli zdecydujesz sie na ten tv, napewno bedziesz zadowolony, z tego co pisza ludzie na innych forach, porownujac z zeszlorocznymi modelami Panasonic zrobil naprawde duzy krok do przodu, swiadczyc o tym moga wszystkie nagrody i statusy referencyjne jakie zbiera na swiecie. Tak na koniec moja rada, zobacz ten tv na wlasne oczy (jesli mozesz).

Pozdrawiam.
 
Do góry