Panasonic VT50 wszystko o serii (TX-P50VT50 TX-P55VT50 TX-P65VT50) testy, opinie etc.

otan

New member
Bez reklam
Na marginesie ostatnich wypowiedzi powiem tak: Nie ma idealnego odbiornika TV który zadowolił by wszystkich użytkowników. Ideałem był by model plazmy skrzyżowany z LCD i LED-em.
Plazma Panasonica jest idealnym rozwiązaniem do tego do czego jest stworzona czyli do ogladania programów telewizyjnych. Do gier bardziej nadaje się LCD/LED. Jest takie mądre przysłowie: "Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził". Producenci sprzetu TV robią duże postępy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku domagajacego się TV uniwesalnego czyli wykorzystywanego do wszystkiego. Idealnym rozwiazaniem jest mieć 2 TV (plazma + lcd/led).
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Nie zgodze sie, dla mnie plazma pod wzgledem jakosci obrazu bije kazde lcd, a obraz to cos do czego kupujemy tv. A ideal juz jest na horyzoncie, to Oled.

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale to jest Twoja ocena i ok.
Wolisz blondynki czy brunetki. Każdy ma swój gust i należy to uszanować.
 

otan

New member
Bez reklam
Nie zgodze sie, dla mnie plazma pod wzgledem jakosci obrazu bije kazde lcd, a obraz to cos do czego kupujemy tv. A ideal juz jest na horyzoncie, to Oled.

Przeciez wyraźnie piszę że plazma Panasonica jest pod wzgledem jakosci obrazu idealna dla odbioru programów TV. O Oledzie było juz głosno 5 lat temu. To na razie odległy horyzont.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ma tak ze do programow tv jest lepsza plazma a do gier lcd, lepsze jest to sami uwazamy za stosowne biorac pod uwage nasze indywidualne oczekiwania.
To tak jakby mi ktos powiedzial ze Bmw X6 jest lepsze od Mercedesa S albo na odwrot.
Ja wole 100x bardziej ogladac BBC HD na kilkuletnim topowym ledzie jak na topowej nowej plazmie, o graniu na konsoli nie wspominajac. Uszanujmy to bez wmawiania na sile co do czego jest lepsze. To sa dwie rozne technologie i kazda z nich ma wady. Nie ma nic lepszego jak postawienie obok siebie kilku tv i wlasna ocena, pisze to tylko dlatego ze z doswiadczenia wiem ze niektorzy potrafia zmienic swoje zdanie w kilka minut po takiej prezentacji.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
armanig i z tobą zgadzam się w 100%.

A odnosząc się do wcześniejszych postów, ja szanuje zdanie innych, ale nie można pisać ze Plazma nadaje się tylko do TV a LCD tylko do grania bo to bzdura.

I co do Oled to właśnie zaczyna się ich era i są w sumie tym o czym piszesz czyli połączeniem najlepszych zalet LCD i Plazm.
 

otan

New member
Bez reklam
Nie ma tak ze do programow tv jest lepsza plazma a do gier lcd, lepsze jest to sami uwazamy za stosowne biorac pod uwage nasze indywidualne oczekiwania.
To tak jakby mi ktos powiedzial ze Bmw X6 jest lepsze od Mercedesa S albo na odwrot.
Ja wole 100x bardziej ogladac BBC HD na kilkuletnim topowym ledzie jak na topowej nowej plazmie, o graniu na konsoli nie wspominajac. Uszanujmy to bez wmawiania na sile co do czego jest lepsze. To sa dwie rozne technologie i kazda z nich ma wady. Nie ma nic lepszego jak postawienie obok siebie kilku tv i wlasna ocena, pisze to tylko dlatego ze z doswiadczenia wiem ze niektorzy potrafia zmienic swoje zdanie w kilka minut po takiej prezentacji.



Kiedy porównsz oglądając programy sportowych przy szybkich ruchach kamery na najlepszym topowym modelu LCD/LED i topowym modeku Plazmy Panasonica to zrozumiesz na czym polega róznica w jakosci odbioru. Nie dotyczy to tylko programów sportowych. LCD/LED nie ma i nie bedzie miał takiej czerni i odcieni szarosci jaką ma plazma Panasonica. Przed kupnem Panasa 55VT50 zastanawiałem sie nad Sharpem 60 calowym model 840. Po naocznym sprawdzeniu obrazu na obu TV nie miałem wątpliwosci co do wyboru. Dla mnie liczy się przede wszystkim jakosć prezentowanego obrazu. Mam paru znajomych, którzy decydując się na kupno TV brali pod uwagę zużycie energii. Warto wspomnieć że plazma Panasonica oferuje matrycę na 100.000h.
LCD/LED ma wytrzymałosć panelu przewidywana na około 60.000h. Nikogo nie mam zamiaru namawiać i przekonywać do kupna danego modelu, bo nie jestem handlowcem ani przedstawicielem danej marki TV. Podtrzymuję swoje stwierdzenie, że TV plazmowy Panasonica model VT50 zadowoli najbardziej wybrednych użytkowników, którzy cenią sobie przede wszystkim wysoką jakosć obrazu i kupują TV do ogladania TV.
Opisuję swoje doznania wynikajace z dlugoletniego użytkowania TV.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Kiedy porównsz oglądając programy sportowych przy szybkich ruchach kamery na najlepszym topowym modelu LCD/LED i topowym modeku Plazmy Panasonica to zrozumiesz na czym polega róznica w jakosci odbioru. Nie dotyczy to tylko programów sportowych. LCD/LED nie ma i nie bedzie miał takiej czerni i odcieni szarosci jaką ma plazma Panasonica. Przed kupnem Panasa 55VT50 zastanawiałem sie nad Sharpem 60 calowym model 840. Po naocznym sprawdzeniu obrazu na obu TV nie miałem wątpliwosci co do wyboru. Dla mnie liczy się przede wszystkim jakosć prezentowanego obrazu. Mam paru znajomych, którzy decydując się na kupno TV brali pod uwagę zużycie energii. Warto wspomnieć że plazma Panasonica oferuje matrycę na 100.000h.
LCD/LED ma wytrzymałosć panelu przewidywana na około 60.000h. Nikogo nie mam zamiaru namawiać i przekonywać do kupna danego modelu, bo nie jestem handlowcem ani przedstawicielem danej marki TV. Podtrzymuję swoje stwierdzenie, że TV plazmowy Panasonica model VT50 zadowoli najbardziej wybrednych użytkowników, którzy cenią sobie przede wszystkim wysoką jakosć obrazu i kupują TV do ogladania TV.
Opisuję swoje doznania wynikajace z dlugoletniego użytkowania TV.

Następny mądry co napina się, aż mu coś zaraz pęknie. Takich, za przeproszeniem "pitoleń" na tym forum co niemiara. Mam dla Ciebie za darmo ofertę na rozluźnienie, posłuchaj sobie Piotrka Bukartyka "Kolkę jelitową" , a na 100% Ci przejdzie :D.
A tak na serio, kolego zapodam Ci materiał najwyższej jakości, zrobiony w najlepszej technologii, na topowym sprzęcie i gwarantuję, że Twój zachwyt nad technologią plazm, w porównaniu z LCD /bo LED to też LCD/ spowoduje u Ciebie rozstrój ... nie tylko nerwowy :bober: No i oczywiście odwrotnie też. Dlatego nie rozpoczynaj następnej batalii, bo dotychczasowe jeszcze nie zakończone.
 

kloss_ks

Klub HDTV.com.pl
vip
Następny mądry co napina się, aż mu coś zaraz pęknie. Takich, za przeproszeniem "pitoleń" na tym forum co niemiara. Mam dla Ciebie za darmo ofertę na rozluźnienie, posłuchaj sobie Piotrka Bukartyka "Kolkę jelitową" , a na 100% Ci przejdzie :D.
A tak na serio, kolego zapodam Ci materiał najwyższej jakości, zrobiony w najlepszej technologii, na topowym sprzęcie i gwarantuję, że Twój zachwyt nad technologią plazm, w porównaniu z LCD /bo LED to też LCD/ spowoduje u Ciebie rozstrój ... nie tylko nerwowy :bober: No i oczywiście odwrotnie też. Dlatego nie rozpoczynaj następnej batalii, bo dotychczasowe jeszcze nie zakończone.

Popieram tą wypowiedź z całego serca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Kadajo

New member
Bez reklam
otan 4 posty wyżej piszesz ze Plazma nadaje się tylko do oglądania programów TV (czyli do filmów i gier już nie) a za chwile ze zadowoli najbardziej wybrednych użytkowników. Nie jesteś konsekwentny.

Wszystko zależy od preferencji, jeśli komuś bardziej odpowiada LCD to będzie wybierał LCD, jeśli plazma to wybierze plazmę, tak jak zresztą napisał armanig.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
To kilka cytatów z testu przeprowadzonego przez audio-video.
Każdy wybiera to co lubi, nie rozumiem jednak tego, że właściciele ledów na siłę przekonują innych, że LED jest OK w wątku dotyczącym PLAZM!
Gdziekolwiek wejdziesz na net to przeczytasz że każda kurka swój ogonek chwali. Najlepiej jest mieć obie technologie w domu by wyrobić sobie o nich opinie a też powiedzmy sobie szczerze większość ludzi nie rozróżnia dobrego obrazu od tego słabszego. Wielu ocenia nawet lepiej kiczowate kolory i przestrzony obraz od tego naturalnego. Dlatego lepiej się chyba nie kłócić co komu się podoba tylko kupować pod siebie. Kłócenie się nie ma sensu, ze mną próbowała się tak kłócić koleżanka lata temu, że na jej lcd TN kolory są lepsze niż na crt, na nic było tłumaczenie że jej tv nawet nie zna takiego koloru jak pomarańczowy :).
 

play007

New member
Bez reklam
, że na jej lcd TN kolory są lepsze niż na crt, na nic było tłumaczenie że jej tv nawet nie zna takiego koloru jak pomarańczowy .
Dobre Kapralu.Powiedz koleżance jak ją spotkasz że żaden lcd ani plazma nigdy nie osiągnie takiej palety barw i gradacji odcieni jak crt.Ale laicy tak mają.
 

otan

New member
Bez reklam
otan 4 posty wyżej piszesz ze Plazma nadaje się tylko do oglądania programów TV (czyli do filmów i gier już nie) a za chwile ze zadowoli najbardziej wybrednych użytkowników. Nie jesteś konsekwentny.

Wszystko zależy od preferencji, jeśli komuś bardziej odpowiada LCD to będzie wybierał LCD, jeśli plazma to wybierze plazmę, tak jak zresztą napisał armanig.



Mój tekst brzmi: "Podtrzymuję swoje stwierdzenie, że TV plazmowy Panasonic model VT50 zadowoli najbardziej wybrednych użytkowników, którzy cenią sobie przede wszystkim wysoką jakosć obrazu i kupują TV do ogladania TV".

Gdzie tu widzisz moją niekonsekwencja Kadajo?

Kriswas twój "mądry" wpis w temacie plazmy modelu VT50 jest co najmniej wybuchowy.
Wyluzuj deczko z napiętymi do granic swoich możliwosci ocenami.
Twoje wpisy :spam: nie dotyczą wątku o Panasonicu VT50.
Ja nie czytam wątku o TV LCD/LED bo mnie to kompletnie nie interesuje.
Koniec tematu.
 

kriswas

Member
Bez reklam
Mój tekst brzmi: "Podtrzymuję swoje stwierdzenie, że TV plazmowy Panasonic model VT50 zadowoli najbardziej wybrednych użytkowników, którzy cenią sobie przede wszystkim wysoką jakosć obrazu i kupują TV do ogladania TV".

Gdzie tu widzisz moją niekonsekwencja Kadajo?

Kriswas twój "mądry" wpis w temacie plazmy modelu VT50 jest co najmniej wybuchowy.
Wyluzuj deczko z napiętymi do granic swoich możliwosci ocenami.
Twoje wpisy :spam: nie dotyczą wątku o Panasonicu VT50.
Ja nie czytam wątku o TV LCD/LED bo mnie to kompletnie nie interesuje.
Koniec tematu.

Jeżeli czegoś nie czytasz, to masz problem sam ze sobą. Taka postawa to dziecinada, moja córka jak była mała i narzucała na siebie koc, to myślała, że staje się niewidoczna. Ty robisz tak samo - nie czytasz, to nie ma problemu. Ja swoje dylematy co do czego w temacie plazma vs. LCD, mam za sobą, na szczęście. Temat przerobiony 2,5 roku temu, G10, V10 i Philip 9704. I nie wydaje mi się, by to upoważniało mnie do przesądzania: co do czego! Ja już jestem wyleczony i mam problem z głowy. Ty natomiast twierdzisz, że wiesz lepiej, co do czego, ale póki co, obie technologie istnieją obok siebie, i bardzo dobrze. Tylko, niestety ze sprzedażą jest już trochę nie za bardzo :-|, jak porównać. A tak a propos, nie ja się napinam, nie wciskaj mi dziecka w brzuch. Za długo już jestem na tym świecie, by nie zauważać, że jest jeszcze wiele więcej przyjemniejszych rzeczy do ZOBACZENIA i zrobienia niż zastanawianie się, co jest do czego, kolego. :D
 

cureman

Active member
Bez reklam
Od 2 dni jestem posiadaczem VT 50 55cali.Jako ze wczesniej byl u mnie VT 30 65 cali.. powiem tak roznice miedzy tymi modelami (jak dla mnie)

Obraz na VT 50 ciemniejszy znacznie od VT 30!
Obraz na kanalach sd-srednio to wyglada.
Obraz w HD (N-ka HD) calkiem fajnie.(szalu brak)
Tv lepiej sobie radzi z plikami MKV i to znacznie od VT30.
Sama jakos swietna .Co do grania na konsolach to testowalem PS3 i xboxa 360 i o dziwo po 2h grania byly widoczne powidoki!! (licznik w Forza 3 xbox 360) .Sam wyglad tv swietnie wykonany .Sam nie wiem czego oczekiwalem ale jak dla mnie szalu nie ma...Mialem wczesniej VT 20,30,no i teraz po swietnych opiniach kupilem VT 50.Jako ze w pokoju mam bardzo jasno to obraz wieczorem nabiera barwy.koszmarne duszki sa nadal za obiektami przy szybkim ruchu (50hz ).Kanaly sd sa rozmazane (na zwyklym Ledzie samsunga u syna wyglada to znacznie lepiej).Mam ten model od 2 dni i sam jeszcze nie wiem co o nim myslec?.
 

otan

New member
Bez reklam
Jeżeli czegoś nie czytasz, to masz problem sam ze sobą. Taka postawa to dziecinada, moja córka jak była mała i narzucała na siebie koc, to myślała, że staje się niewidoczna. Ty robisz tak samo - nie czytasz, to nie ma problemu. Ja swoje dylematy co do czego w temacie plazma vs. LCD, mam za sobą, na szczęście. Temat przerobiony 2,5 roku temu, G10, V10 i Philip 9704. I nie wydaje mi się, by to upoważniało mnie do przesądzania: co do czego! Ja już jestem wyleczony i mam problem z głowy. Ty natomiast twierdzisz, że wiesz lepiej, co do czego, ale póki co, obie technologie istnieją obok siebie, i bardzo dobrze. Tylko, niestety ze sprzedażą jest już trochę nie za bardzo :-|, jak porównać. A tak a propos, nie ja się napinam, nie wciskaj mi dziecka w brzuch. Za długo już jestem na tym świecie, by nie zauważać, że jest jeszcze wiele więcej przyjemniejszych rzeczy do ZOBACZENIA i zrobienia niż zastanawianie się, co jest do czego, kolego. :D
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kriswas dalej napinasz się i preżysz muskułu :evil:.
Nie zabronisz nikomu na tym forum do wyrażania swoich opinii. Czasy cenzora mineły bezpowrotnie Każdy ma prawo do wyrażania swoich własnych spostrzeżeń.
Kulturalny forumowicz szanuje odmienne zdania innych użytkowników bo na tym polega swoboda wypowiedzi. Poza tym piszesz :spam: w wątku dotyczacym modelu VT50 Panasonica.
Ja nie krytykuję postówi forumowiczów w wątku LCD - Philips 9704.
Różne punkty widzenia przedstawiane na forum mogą pomóc niezdecydowanym w wyborze TV i nie popełnić błedu przy wyborze danej technologii.



Wracając do tematu wątku o VT 50 to oglądałem trochę finał Euro w 3D. Szybko przełączyłem na HD. Efekt 3D mizernie wygladał szczególnie podczas dalszych planów boiska. Bardzi dużo zależy od jakosci materiału. W HD meczyk to uczta dla koneserów jakosci obrazu. Mam wyłączone wszelkie polepszacze i zmniejszone nastawy a głębia kolorystyki i ostrosć bardzo dobra. Chociaż jakosć sygnału TVP1/2 HD nie był najwyższych lotów.
Mam już za sobą ponad 100h użytkowania TV 55VT50 i jakosć obrazu ulega systematycznej porawie w stosunku do stanu poczatkowego. Warto tez pobawić się ustawieniami poszczególnych trybów i parametrów obrazu i dzwięku.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Ciekawy jestem na jakiej podstawie stwierdasz ze tv po 100h gra niewiadomo czemu lepiej niz gral na poczadku, chyba ktos tu nie zbyt rozumie zasady dzialania elektroniki, tylko nie pisz ze wygrzewasz plazme.

Wysłane z mojego GT540
 
Do góry