Panasonic vs Samsung 40cali do ok 2500zł

patafian1

New member
Witam,
stoję przed wyborem nowego telewizora i z całej masy w tym momencie zastanawiam się nad dwoma
- Panasonic 40AS640
- Samsung 40H6500
Telewizor maksymalnie do 40 cali i do ok 2500zł. Ma służyć na dłuższy czas, podpięta będzie do niego kablówka z kanałami HD. Zależy mi na dobrej jakości obrazie i płynnym działaniu.
Który z tych 2 jest lepszy? A może jeszcze jakiś inny?

Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Oba mają bardzo dobre matryce ale H6500 jest lepiej wyposażony (wszytskie tunery x2 także DVB-S)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli zależy Ci na obrazie to Panasonic da Ci więcej satysfakcji.
Ma lepszą czerń, lepsze skalowanie i płynność .
Ma mniejszy input lag i wszystkie najważniejsze aplikacje, dobre wyposażenie, miracast.
Bardzo sobie chwalą Ci co kupili
 

patafian1

New member
To tv dla wujka. Sam mam w domu plazme 42x20 panasonica i jestem zadowolony. Postawił na samsunga i teraz się zastanawia nad modelami H6400 i H6500 jaka jest między nimi różnica? Bo w specyfikacji znalazłem, że H6500 ma twin tuner. Duże możliwości on daje i opłaca się dokładać do niego?
 

Nazgul09

New member
Panasa 40AS640E mam od 2 dni. Oglądam na nim nc+ w HD. Kilka filmów i oczywiście mecze.
Obraz statyczny, kolory, czerń skalowanie - jest bardzo dobrze. Ale co do płynności to mam o nim swoje i to bardzo złe zdanie . W moim odczuciu w dynamicznych scenach mamy drgania, mikro przyciecia czy skoki czy rwanie obrazu, które powodują u mnie ból oczu. W zaleznosci od tego jakie upłynniacze i w jakiej skali sa powlaczane to zjawisko jest duzo mniej lub duzo bardziej odzczuwalne. Podanie na dużą lub średnia odległość w trakcie meczu piłki nożnej daje efekty rwanego ruchu piłki przycinania i przyśpieszania niekiedy jeszce na początku ruchu drgań poprzecznych.
Po wyłączeniu wszystkich upłynniaczy meczu praktycznie nie da sie ogladać. Przy maxymalnych upłynniaczach jest też bardzo źle.
Próbuje ustawiać upłynniacze w różnych konfiguracjach (w niektórych jest troche lepiej) - i przyzwyczaic sie do tego ale jak narazie cienko to widze.
Poważnie zastanawiam sie na oddaniem tv - (kupiony przez net) - dlatego dzisiaj rano wbilem sie do MM i ponad godzine testowałem z gościem z obsługi kilka tv w tym panasa AS650 (640 nie mieli) i samsungi H6400 i H6640. Mam wrazenie chociaż po skromnych testach w warunkach sklepowych to może być subiektywne wrażenie, że samsungi dużo lepiej poradzą sobie ze zjawiskiem które opisałem - obraz z sama był jak dla mnie łagodniejszy bardziej miękki i płynniejszy bo nie miał tak dynamicznych przyśpieszeń i zwolnień panas jakby za szybko przyśpieszał a potem za szybko wyhamowywał stad te zerwania mikroskoki czy mikroprzyciecia obrazu w dynamicznych scenach.
Globalnie to proponuje samemu to obejrzec bo może to ci nie bedzie wogóle przeszkadało a jak dla mnie statyczne parametry obrazu , kolory, czerń, czy skalowanie jednak na plus dla panasa.
Jeżeli zdecyduje sie go oddac to nastepnym bedzie prawdopodobnie samsung wersja H, wtedy testując go w takich samych warunkach w domu będe mógł powiedziec coś więcej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jakie miałeś ustawienia, bo już pisałem że występują duże różnice w zależności od trybu podświetlenia matrycy. Dlatego bardzo duże znacznie ma kalibracja telewizora. Ci którzy otrzymali ją przy zakupie są bardzo zadowoleni z tego telewizora.
 

Nazgul09

New member
Kalibracji nie robiłem.

Pozostałe ustawienia testuje na maxa. Poza tym jedynym parametrem który jak dla mnie może mieć chociaż minimalny wpływ na takie zachowanie obrazu jest ostrość. Zawsze byłem fanem tv panasonica - aktualnie używam od roku trzecią plazme od Panasa. Rok temu kiedy zmieniałem tv sporo oglądałem i porównywałem telewizory i wtedy nabrałem przekonania ze takie zbyt duże przśpieszenie i spowolnienia czy inaczej mowiac przytykanie lub mikro zerwania obrazu w dynamicznych scenach najbardziej mi nie odpowiadaja na tv panasonica.
 

ncplus

Member
Coś z tym przycinaniem jest na rzeczy. W firmie w jednym z działów jest Panasonic, dość wysoki model, który zwrócił moją uwagę na szarpanie obrazem w chwili, gdy zmieniają się ujęcia kamery. Po zmianie kadru pierwsze ułamki sekundy to szarpnięcie klatkami i dalej jest OK. Włączałem/wyłączałem wszelkie feature'sy i nic to nie dało. W H6700 czegoś takiego nie ma, meczyki bardzo przyjemnie się ogląda.
 
Do góry