Panasonic VIERA TH-37PV8. Kilka pytań od nooba

kravjec

New member
Planuje zakup telewizora Panasonic VIERA TH-37PV8 w sieci Euro za niecałe 2tys zł. Wydaje mi sie, że jest to dobry wybór po przeczytaniu opinii jednak chce zebyscie mnie Panowie utwierdzili w przekonaniu

Telewizor będzie podpięty do komputera żeby oglądać jakieś filmy HD i do anteny analogowej (w niedalekiej przyszłości jakaś platforma cygrowa wchodzi w gre)

Telewizor będzie wisiał na zachodniej ścianie. Na południowej ścianie mam okna, ale przed południem gdy jakieś światło może mi przeszkadzać raczej nie będe używał TV ale jakby co mam rolety ;]

Odległość od kanapy/łóżka z którego będe oglądał TV to około 2.5m


I teraz moje pytania

1. Czy opłaca się wydać te 2 tysiące?
2. Czy 37" to dobra wielkość dla mnie?
3. Czy opłaca się dołożyć 300-400zł do TH-37PV80?
4. Czy jest ten telewizor przystosowany do sygnału cyfrowego o którym słyszałem, że niedługo ma wejść do użytku (nie wiem dokłądnie o co chodzi ;P)
5. Opłaca się dołożyć 500zł na przedłużenie gwarancji na 5 lat?
6. Czy połączenie TV do DVI w karcie graficznej nie wymaga dodatkowych kabli/switchów/przejściówek?



To chyba tyle


dzięki za pomoc i pozdrawiam

 

osip

New member
Najlepszym wyborem dla Ciebie, bedzie model 42x10y [nastepca pv80], te ktore podales sa modelami z poprzedniego roku.
42X10y mozesz kupic od 2200 na necie
Tak wiec
1 i 2 - lepiej doloz i kup 42", a jesli sie uprzesz przy 37" to jest za 2 tys w euro 37c10y [nastepca pv8], ktory ma wbudowany MPEG-4. Bo pewnie myslisz o kupnie na raty
3 i 4 - starsze modele nie maja MPEG-4, wiec kupuj nowsze serie x lub c, z koncowka Y.
5 - chyba ze masz male dziecko i sie boisz o tv, to tak. Jesli nie, to lepiej dolozyc do nowego TV
6 - podlaczasz po prostu kablem DVI-HDMI
 

kravjec

New member
osip napisał:
Najlepszym wyborem dla Ciebie, bedzie model 42x10y [nastepca pv80], te ktore podales sa modelami z poprzedniego roku.
42X10y mozesz kupic od 2200 na necie
Tak wiec
1 i 2 - lepiej doloz i kup 42", a jesli sie uprzesz przy 37" to jest za 2 tys w euro 37c10y [nastepca pv8], ktory ma wbudowany MPEG-4. Bo pewnie myslisz o kupnie na raty
3 i 4 - starsze modele nie maja MPEG-4, wiec kupuj nowsze serie x lub c, z koncowka Y.
5 - chyba ze masz male dziecko i sie boisz o tv, to tak. Jesli nie, to lepiej dolozyc do nowego TV
6 - podlaczasz po prostu kablem DVI-HDMI
Ogromne dzięki :) Jeszcze jakbyś mógł zerknąć na to ;]


1. No niestety 2tys to mój budżet max
2. A czy 42" nie będzie za duży? Nie chce biegać wzrokiem po tv
3. Nie chce kupić na raty po prostu w Euro mógłbym odebrać w Keilcach
4. Tuner mpeg-4 to jest to o czym ja mówiłem tak? Bez tego tunera nie opłaca się już kupować? z tego co widze TH-37PV8 ma bardzo pochlebne opinie ale czy dużym błędem będzie kupowanie TV bez tego tunera?
5. Dziecka nie mam mam 17 lat :p
6. Kabel jest w zestawie?
 
Ostatnia edycja:

amlas

New member
Ad.1 Wyskrob te 2200zł, nie będziesz żałował:eek:
2. Nie będzie za duży, zobaczysz
4. Jezeli będziesz miał satke, MPEG-4 nie potrzebujesz
5. Gratuluję :D i zazdroszczę trochę...
6. Tylko kabel zasilania...;)
 

kravjec

New member
Podsumowując :)

1. Jaki telewizor 37" a jaki 42" w RTV EURO AGD w granicach 2tys z hakiem wziąść?
2. W sklepie siąde sobie 2.5m od telewizora i zobacze :)
3. Rozwiązane ;]
4. Najprawdopodobniej wezme n'ke albo CP w styczniu (jak juz bede mial 18 to wezme na siebie) do tego czasu bede jechał na analogowej i na kompie. Właściwie o co chodzi z tym MPEG-4 ?
5. Nie ma czego :p Rozwiązane ;]
6. Rozwiązane ;]

Kurde gdzieś mnie bardzo ciągnie do tego TH-37PV8 za sprawą opinii na ceneo ;]

z góry dzięki
 
Ostatnia edycja:
Do góry