Panasonic V20 moduł CI

cezi1

New member
Cyfra twierdzi że to nie ich wina a Panasonic że to wina modułu (bo jeden działa a inny nie, w tym samym telewizorze).Mowa oczywiście o Eurosporcie 2 HD.Ja nawet wymieniłem moduł ale nic to nie dało -brak Eu 2 hd.Panasonic rozwiazał tylko problem z modułem Polsatu a Cyfry nie.Chociaz usłyszałem takie zdanie że gdyby Panasonic miał więcej tego typu zgłoszeń to uruchomił by procedure testow w laboratorium w Niemczech i byc moze załatwił by sprawe


W jaki sposób Panasonic rozwiązał problem z modułęm CP? Bardzo mnie to interesuje.

Cezi
 

Konrad.z

New member
po wiely miesiacach tvn i eurosport 2 hd sa odbierane przez moduł CI w v 20 . panasonic zrobił dobra robote i zmienił soft i mozna bez problemu odbierac tvn. wystarczy zadzwonic do serwisu panasonka i po problemie.. pozdrawiam...

tak to prawda, szkoda tylko ze dotyczy to tylko wersji V20 i pewnie wyzszych, wszyscy uzytkownicy V10 moga zapomniec o wsparciu. szkoda ze nawet od strony Panasonica jest taka "dyskryminacja"
k.
 

Bacek95

New member
tak to prawda, szkoda tylko ze dotyczy to tylko wersji V20 i pewnie wyzszych, wszyscy uzytkownicy V10 moga zapomniec o wsparciu. szkoda ze nawet od strony Panasonica jest taka "dyskryminacja"
k.

Panowie szczęśliwcy. Czy to jakaś tajemnica? Możecie się pochwalić co było zrobione? Serwis sam zrobił wszystko czy instruował was co zrobić, a jeżeli instruował to co zrobiliście?
 

cezi1

New member
Ja jestem umówiony na przyjazd serwisanta. Jak przyjedzie i naprawi to się podzielę informacjami.

Cezi

Panowie szczęśliwcy. Czy to jakaś tajemnica? Możecie się pochwalić co było zrobione? Serwis sam zrobił wszystko czy instruował was co zrobić, a jeżeli instruował to co zrobiliście?
 

Sławos

New member
Witam.
Posiadam TX-L42V20E. Nosze się z zamiarem zakupu karty TNK HD z modułem CI jak na zdjęciu.
Czy będzie działać w 100% i będą wszystkie kanały HD. Ma ktoś doświadczenie z tym modelem?
Pozdrawiam.
 

Attachments

  • dscf8088.jpg
    dscf8088.jpg
    110 KB · Wyś: 284

Samur_aj

New member
Mam ten moduł i kartę i nie ma najmniejszego problemu ze współpracą.
Co prawda ma 50V20 lecz to tylko większy ekran.
 

Sławos

New member
No niby technika wyświetlania obrazu jest inna ale czy tunery też mają inne ?? kto to wie .... bo np obudowa z przodu jest ta sama i pilot też ;) to może jest szansa ;) Kto by mi na to pytanie odpowiedział?
 

pupil

Member
Mam ten moduł i kartę i nie ma najmniejszego problemu ze współpracą.
Co prawda ma 50V20 lecz to tylko większy ekran.

Jak wygląda sprawa z szybkością przełączania kanałów SD i HD w tym module?Generalnie chodzi mi jaka jest różnica w komforcie użytkowania między modułem a tunerem zewn.HD:)
 

Samur_aj

New member
Nigdy nie miałem tunera zewnętrznego z racji iż TV wisi na ścianie i trudno takowy jakoś wkomponować w pionową ścianę :)
 

cezi1

New member
Przepraszam, że dopiero teraz piszę jak Panasonic świetnie rozwiązał problem. Otóż przyjechał Pan serwisant, miał na kartce rozpisane krok po kroku "Cyfrowy Polsat remedy", wymienił soft na 2.508, pozmieniał ustawienia w menu serwisowym i wymienił tuner - jak się okazało - w pewnej serii tuner miał złe pojemności kondensatorów. Serwisant, był niezwykle uprzejmy i cierpliwy - kilka razy sprawdzał, czy wszystko dobrze działa. Ponieważ po wymianie tunera dalej zdarzała się pixeloza w HD, dodatkowo zaekranował cały tuner satelitarny. Tak więc potwierdzam, że Panasonic stanał na wysokości zadania. Wszytskie programy zarówno w HD jak i SD działają bez zarzutu. Dalej jest problem z EPG, ale to już jest drobiazg przynajmniej dla mnie. Co do infolinii Polsatu to jest to po prostu mega dramat. Po 40 dniach od złożenia reklamacji i trzech monitach, zadzwonił do mnie gość i powiedział, że moga mi wymienić w ramach umowy moduł CAM na nowy dekoder, co oczywiście jest żadnym sposobem załatwienia reklamacji. tak czy siak i tak będę musiał przedłużyć z nimi umowę,bo chyba mają mImo wszystko najlepszą ofertę. Tak więc wielki plus dla Panasonica za rozwiązanie problemu chociaż trwało to od listopada.

Cezi
 

Bacek95

New member
W końcu i ja dodzwoniłem się do serwisu. Pan po drugiej stronie stwierdził że to w zasadzie problem Polsatu ale ponieważ sami nie chcą mieć uszczerbku na reputacji to coś na to zaradzili. Podejrzewam że wina jest po obu stronach bo inaczej pewnie by palcem nie ruszyli, ale ważne że mają przyjść i zrobić.
Szkoda ze z polskimi literkami nic nie planują. Nawet jeżeli u nas jest to nadawane niezgodnie ze standardem to ich brak dotyka znacznie szerszego grona ludzi niż "problem polsatu" i tu nie boją się utraty reputacji.
 

sorenson

New member
Mam pytanie odnośnie napisów DVB czy działają komuś poprawnie na Canal+ i Canal+ film. Mam modul Astona i moduł od cyfry i na tych kanałach tam gdzie powinny być napisy mam artefakty, na innych kanałach napisy działają poprawnie teraz był przed chwilą film na tvn z van Dammem i było OK.Czy tylko ja tak mam czy po raz kolejny cyfra ma jakiś swój dziwny system tak jak z EPG?

Jeżeli tak to czy jest sposób aby napisy były stale wyłączone bo tak za każdym razem muszę je wyłączać?
 
Do góry