PANASONIC TXP42G20B brak polskiego menu

seba672

New member
kupilem sobie ten sprzet w Anglii wyszlo 2700 zl z 5 letnia gwarancja no i chba brakuje w nim jezyka polskiego. jest to model przeznaczony na angielski rynek wiec sam nie wiem i prosze o pomoc w tej kwestii

ogolnie sprzet po odpaleniu zachowuje sie zgodnie z instrukcja z

diplodocs.pl

w goglach wystarczy wpisac instrukcja PANASONIC TXP42G20BA i sie znajdzie

(nie moge wystawiac linkow)


i nie ma opcji wyboru jezyka nawet po resecie calego TVka do ustawien fabrycznych

czy ktos ma jakis pomysl jak w tym sprzecie wlaczyc polskie menu ekranowe ?

z gory wielkie dzieki
 

seba672

New member
nie ma takiej opcji w menu ekranowym w instrukcji oraz w kazdym innym zrodle angielsko i amerykansko-jezycznym stad pytanie
 

cactusek

New member
Bez reklam
Więc pewnie jest taka opcja tylko w menu serwisowym, tylko że ryzykujesz utratę gwarancji.
Edytuj swoje posty a nie pisz jednego pod drugim.
 

Antałek

New member
Ja wprawdzie mam telewizor w wersji E czyli europa.
Sprawdziłem, menu zawiera dwa miejsca na reset fabryczny.
1- dotyczącym obrazu - jest w Menu Obrazu (Picture menu) reset ustawień obrazu (ostania pozycja menu),
2- w menu "Konfiguracja" (Setup Menu) jest podmenu "System Menu" a tam po wejściu do System menu jest opcja powrotu do ustawień fabrycznych - czyli pełnego resetu do ustawień fabrycznych (znajdziesz przed aktualizacją systemu).

Aczkolwiek muszę dodać, że w mojej wersji oprogramowania w System Menu pomiędzy blokadą (Child menu) a Ustawienia wyświetlania (Display settings) jest opcja "język" - jest tam wybór języka menu ekranowego - po wejściu do tej opcji menu.
Zatem, może wersja z literką E jest ograniczona tylko do języka angielskiego. Ale sądzę, że nie jest to chyba taki wielki problem. Menu w tym telewizorze jest stosunkowo proste i sądzę że jest do pokonania.

P.S. Być może da się wgrać oprogramowanie dotyczące europy. To byłaby prosta czynność. Warto popytać np. w serwisie, czy taka operacja jest możliwa. Przy czym nie chodzi mi o możliwość samej czynności wgrania nowego oprogramowania - bo to raczej jest możliwe bez problemów, natomiast problemy mogą się pojawić innne, techniczne.
Po prostu wersja B nie musi posiadać niektórych rozwiązań technicznych stosowanych w europie ale w zamian może mieć inne stosowane tylko w GB, np. może mieć inny system odbioru kablówki, inny system dekodera do DVB-T (brak Mpeg-4, bo w GB jest tylko potrzebny Mpeg-2) itd. Ale ja nie jestem producentem i konstruktorem tego telewizora i proszę moje uwagi traktować jako głos w dyskusji.
 
Ostatnia edycja:

seba672

New member
na avforum napisali ze mozna probowac ale nie polecam bo mozna zrobic sobie z tv duzy bezuzyteczny box a wtedy to tylko i wylacznie panasonic pewno bedzie albo i nie bedzie w sanie tego naprawic

niby w we wbudowanym hex editor (menu seriwsowe)

linia 00000040 zmiana 06 na 09
1907190071060220 <– UK model 42G20B
1907190071090220 <– EU model 42GW20

tutaj oryginalny post

Built-in hex editor unlocks plasma TV features - Hack a Day

sam nie probowalem bo poki co sprzet nowy i szkoda go popsuc albo rozwalic no i oczywiscie nie polecam a wrecz odradzam
 
Do góry