Panasonic TX42 AS650 Problem z obrazem

pawel1212

New member
Witam posiadam telewizor jak w tytule. Obawiam się że może zaczynać szwankować a poluje na kolejny tv od panasonica . Więc opiszę sprawe:
Jakiś czas temu 5 tyg temu po aktualizacji softu na najnowszy . zaobserwowałem dziwne zjawiska przykładowo podczas oglądania telewizji obraz zaczynał na 30-60 s skakac i śnieżyć , myślałem ze to wina starej anteny kabla i tunera. Wymienilem antene konwerter i kabel, dzień pózniej kupiłem tuner podłączyłem i włączyłem bez karty więc wskoczyło mi radio jasna góra :D i wyświetlała się wtedy plansza z dekodera nagle obraz zaczał skakać i śnieżyć . Ruszałem kablem HDMI bo myślałem ze to wina kabla po chwili wszystko się uspokoiło. Stawiałbym na kabel ale wyczytałem ze kable HDMI albo dają obraz albo nie , bez zadnych tego typu zachowań przy ewentualnym uzkodzeniu, więc obawiam się czy to nie coś z tv. Odkąd wyciągnąłem kabel hdmi z tv i włożyłem ponownie juz tego nie zauważyłem , wczoraj oglądalem z pendriva filmy przez kilka godzin i też było w porządku.

Pytanie co z tym fantem zrobić tv 1800 godzin pracy mam od konca grudnia.
 

Stanley

Member
Bez reklam
Wymienilem antene konwerter i kabel, dzień pózniej kupiłem tuner podłączyłem i włączyłem
Rozumiem, że masz podłaczony zewnętrzny dekoder satelitarny, bo jakoś wyraźnie w poście nie napisałeś...
Stawiałbym na kabel ale wyczytałem ze kable HDMI albo dają obraz albo nie
Teoretycznie tak, ale miałem kiedyś dekoder podłączony kabelkiem nabytym w jakimś markecie za dosłownie parę zł. Objaw był identyczny - od czasu do czasu pojawiał się śnieg :shock: , oraz wystarczyło poruszać wtyczką, aby efekt znikł, przynajmniej na jakiś czas. Też byłem zdziwiony ;) Rozwiązaniem była wymiana kabelka HDMI, może nie na jakiś z górnej półki za setki zł dla videomaniaków, ale powiedzmy za ok. 20-30zł.
Swoją drogą jakiś czas temu w ogóle pozbyłem się dekodera i przy okazji ewentualnych tego typu problemów z kabelkami, na rzecz bezpośredniego podłączenia anteny sat. do telewizora (ma wbudowany tuner DVB-S), ale to już trochę OT.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry