Panasonic TX-P65VT60E - wymiana opini i doświadczeń

SDman

Banned
Hmm, w ST jest tak samo w menu obrazu
w ustawieniach opcji tylko tylko dwa parametry dla hdmi. Mnie to nie potrzebne bo mam logitecha pilocik.
Akurat ten co działa kabel mam wolny, reki nie dam sobie uciąć ale to oryginal od PS3, którą miałem.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Hmm, w ST jest tak samo w menu obrazu
w ustawieniach opcji tylko tylko dwa parametry dla hdmi. Mnie to nie potrzebne bo mam logitecha pilocik.
Akurat ten co działa kabel mam wolny, reki nie dam sobie uciąć ale to oryginal od PS3, która miałem.

Pozdr.

Wychodzi zatem na to, że nowe modele nie działają w trybie EC po HDMI. Dlaczego ? Może coś uda mi się dowiedzieć od pomocy technicznej, o ile znowu mnie nie zignorują. :mrgreen:

Smutne jest tylko to, że w wątku dotyczącym serii VT mającym ponad 70 stron, nikt nie ma najmniejszej ochoty napisać słowo jak to u nich działa.
No nic to. Poczekamy zobaczymy.

Pozdrawiam
 

miniasy

New member
Smutne jest tylko to, że w wątku dotyczącym serii VT mającym ponad 70 stron, nikt nie ma najmniejszej ochoty napisać słowo jak to u nich działa.
No nic to. Poczekamy zobaczymy.

Pozdrawiam

Wiesław ;)
ja już pisałem, że u mnie też nie działa "automat"... ;) "podpiąłem się" pod Twoje pytanie..., ale fakt, podpowiedzi brak...
 
Ostatnia edycja:

ROMAN38

New member
Bez reklam
U mnie też nie działa .Ale działa mi przez viera link jako podpiete przez amplitner ONKYO NR929 i to w obie strony także wyłączają się tv i ONKYO.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Wiesław ;)
ja już pisałem, że u mnie też nie działa "automat"... ;) "podpiąłem się" pod Twoje pytanie..., ale fakt, podpowiedzi brak...


Witam,

Tak wiem i pamiętam. Sorry, że jestem trochę "upierdliwy" w swoich dociekaniach.
Można oczywiście przyjąć do wiadomości, że "automatu" nie ma i nie będzie, ale bazuję na instrukcji obsługi i zapisie ....:

Oglądanie treści ze źródła zewnętrznego
Po podłączeniu urządzeń zewnętrznych (magnetowidów, odtwarzaczy DVD itp.) można oglądać odtwarzane przez nie treści.
1. Wyświetl menu wyboru wejścia za pomocą przycisku AV
2. Wybierz tryb wejścia podłączonego urządzenia za pomocą przycisku ▲
/ ▼ i naciśnij przycisk OK aby zacząć oglądanie (wybrany tryb zostanie wyświetlony w górnym lewym rogu ekranu)
Sygnały wejściowe przesyłane w ramach połączenia SCART są odbierane przez telewizor automatycznie, gdy rozpoczyna się odtwarzanie.
- Sygnały wejściowe są rozpoznawane automatycznie przez gniazdo
SCART (styk 8).

- Funkcja ta jest także dostępna w konfiguracji połączeń HDMI.
- Jeśli tryb wejścia nie zostanie przełączony automatycznie, należy
wykonać powyższe czynności lub sprawdzić konfigurację urządzeń.


... więc albo ja jestem tumanem i czegoś nie rozumiem, albo instrukcja mówi nieprawdę, albo jest jakiś "babol" w oprogramowaniu.

Jak Koledzy rozumiecie powyższy zapis w instrukcji ?

Wkurza mnie też na maxa to, że już 6 razy zadawałem to proste pytanie u Panasonica i 6 razy nikt mi do tej pory nie odpowiedział. Totalna olewka.

Pozdrawiam
 

dixor

New member
Witam i ja stałem się posiadaczem tego telewizora :lol:, pomału go rozpracowuje. Jest to moja pierwsza plazma. Ten tv jest świetny obraz wygląd ,ale ma jedną wadę. O tuż im więcej białego na ekranie to bardziej brzęczy. Co może to powodować, kurcze tv za tyle kasy a tu taki numer.
 

SDman

Banned
Witam i ja stałem się posiadaczem tego telewizora :lol:, pomału go rozpracowuje. Jest to moja pierwsza plazma. Ten tv jest świetny obraz wygląd ,ale ma jedną wadę. O tuż im więcej białego na ekranie to bardziej brzęczy. Co może to powodować, kurcze tv za tyle kasy a tu taki numer.
Witam,
jesteś w stanie sprecyzować czy to jest z zasilacza
czy to szum wentylatorów. 50ST60 jest bezszelestna na białym kolorze.
Pozdr.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Wentylatory

Witam i ja stałem się posiadaczem tego telewizora :lol:, pomału go rozpracowuje. Jest to moja pierwsza plazma. Ten tv jest świetny obraz wygląd ,ale ma jedną wadę. O tuż im więcej białego na ekranie to bardziej brzęczy. Co może to powodować, kurcze tv za tyle kasy a tu taki numer.


I jeszcze tak dodatkowo w tym temacie. Im więcej bieli tym większy pobór mocy, tym cieplejsza matryca, tym więcej roboty dla chłodzących wentylatorów.
Problem nie w tym kiedy bardziej brzęczy, ale że w ogóle brzęczy co poruszone jest w wątku:
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...ktora-otwiera-inne-horyzonty-zniewala-83.html

Niech się Kolega nie zniechęca. TV jest cool i ma niesamowity obraz, a problem z hałasem może się rozwiąże. :niewiem:

Pozdrawiam
 

klaus71

New member
Bez reklam
tylko koledze pewnie chodzi o buczenie elektroniki.
plazmy tak po prostu mają że im więcej białego na ekranie tym elektronika działa głośniej bo działa na full mocy.
zazwyczaj większości poziom tego "bzykania" nie przeszkadza.
więc albo masz egzemplarz z tych gorszych albo masz nadwrażliwy słuch.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
tylko koledze pewnie chodzi o buczenie elektroniki.
plazmy tak po prostu mają że im więcej białego na ekranie tym elektronika działa głośniej bo działa na full mocy.
zazwyczaj większości poziom tego "bzykania" nie przeszkadza.
więc albo masz egzemplarz z tych gorszych albo masz nadwrażliwy słuch.

Witam,

Słuch mam faktycznie dobry, ale nie nadwrażliwy. :)
Buczącej elektroniki nie słyszę (i jeśli ona nawet buczy to na poziomie szumu otoczenia), ale słyszę "brzęczące" wentylatory (problem ogólnie znany w serii VT/ZT).
Więc albo Kolega jest szczęśliwym posiadaczem "cichego" TV (bo takie też są), albo ma "przytępiony słuch" (bez urazy). :eek:k:

Pozdrawiam
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Miałem do czynienia z kilkoma 65VT60 i każdy ma te same efekty dźwiękowe tj. bzyczenie na jasnych tłach, wentylatory wyjące a raczej ruch powietrza w obudowie, bo jak może sam wentylator wydawać takie dźwięki ? Dla mnie najgorsze cechy tego tv to właśnie bzyczenie i nie ma szans aby trafić na jakiś cichy egzemplarz !!!!Po prostu taka konstrukcja.Potem denerwuje spadek jasności na jasnych tłach a i tak pobiera prawie 480 Watt. Coraz mniej przeszkadza mi migotanie i słaba ostrość obrazu.Dodaje zdjęcie gdzie zaznaczono kondensatory powodujące bzyczenia "capacitors" Z koleji "heat sinks" to obszary generujące największe ciepło, nic dziwnego że są koło nich wentylatory.
 

Attachments

  • Exposed-Back-Explained.jpg
    Exposed-Back-Explained.jpg
    61,1 KB · Wyś: 14
Ostatnia edycja:

dixor

New member
Witam kolegów, posłuchałem? i moje wrażenie jako nowicjusza to rezonans ze środka bardziej a nie od wentylatorów ,wentylatorki szumią delikatnie. Pewnie się przyzwyczaję, bo to co napisałem to słychać jedynie gdy oglądam bardzo cicho w nocy. Na razie zachwycam się obrazem, jest świetny. Szukam jeszcze szczęki :shock: po oglądnięciu filmu [Grawitacja]. Żona zaczyna być zazdrosna hehe.
 

cytruus

New member
Panowie napiszcie jak z bzyczeniem w tych TV - czy jest zupełnie bezgłośnie czy coś tam słychać, napiszcie jeszcze z jakiej odległości oglądacie
pozdro 4all
Mi niestety buczy non stop niskim dźwiękiem i to raczej nie są wiatraki ;/
Stałe niezależnie od jasności ekranu, pochodzi z lewej strony tv ...
 

cytruus

New member
Pytanie czy są 65VT60 pozbawione tego problemu ?
Obraz powala na kolana ale samo buczenie w tle jest dość irytujące (intensywne, niezależnie od jasności). Mam wrażenie że nie chodzi tu o wentylatorki ale o elektronikę - przy samym wentylatorze z lewej jakby tego nie słychać a poniżej już mocno. Dźwięk jest słyszalny jako mocne tło z 3m, zagłuszają go dopiero rozmawiające osoby...

Mam do wyboru:
a) oddać sprzęt
b) zostawić i nauczyć się z tym żyć
c) zostawić i próbować coś robić samodzielnie lub z serwisem

Jakie są Wasze doświadczenia na tym modelu ? reakcje serwisu ?
(przeglądnąłem pokrewne tematy i tam doradzają dokręcanie czego się da samodzielnie czy też ograniczanie przepływu powietrza w środku- to wydaje kontrowersyjne)
 

digitalus

Banned
Powodem bzyczenia tak jak wczesniej napisano moga byc sruby bez podkladek lub bzyczy transformator w zasilaczu tzn uzwojenie transformatora lub jego rdzen.Drgania transformatora moga byc przenoszone na plyte.Jesli plyta bedzie mocniej przykrecona to bzyczenia nie bedzie slychac.
podobny przyklad
http://www.youtube.com/watch?v=hq2SZI04Byg

Po pewnym czasie bzyczenie moze byc mniej slychac lub zniknie calkowicie.Na forum byly takie przyklady.
W mojej starej 5 letniej plazmie na krotko pojawilo sie bzyczenie , pomyslalem sobie ze pewnie dlatego ze zbyt czesto czytalem o tym problemie:) Nic juz nie bzyczy i jakosc obrazu caly czas na bardzo dobrym poziomie
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Mi niestety buczy non stop niskim dźwiękiem i to raczej nie są wiatraki ;/
Stałe niezależnie od jasności ekranu, pochodzi z lewej strony tv ...

Witam,

Ja ma co prawda 50VT, ale "buczenie" też było i to głównie z lewej strony. Wezwałem serwis.
Po zdjęciu tylnej osłony "buczenie" znika, więc jest to ewidentna sprawa wentylatorów, a raczej rezonansu w ciasnej obudowie. Wymiana wentylatorów u mnie nic nie wniosła i trzeba szukać własnych rozwiązań wytłumienia "buczenia". Najprostszą metoda jest niezupełne zakrycie wylotów powietrza nad wentylatorami jakimś materiałem, z jednej strony tłumiącym, a jednocześnie przewiewnym. Zwykła ordynarna metoda na taśmę klejącą już daje efekty. Zachęcam do własnych eksperymentów. Co do innych źródeł "buczenia" nie wypowiadam się bo nie stwierdziłem w swoim 50VT. Serwis Panasonica ma specjalne zestawy wytłumiające dla przekątnych 65" i często to pomaga w sposób satysfakcjonujący.
Jedno jest pewne. Serwis wezwać trzeba.

Pozdrawiam
 
Do góry