Panasonic TX-P60ZT60 - w poszukiwaniu doskonałości

kendzi1

New member
Kiki wreszcie zrobiles tescik zt60 super:)

Wiec moje takie pytanko mozesz porownac vt60 z zt60????
Jaka jest roznica w jakosci miedzy tymi tv???
Co lepiej wziac vt60 65 cali i miec 5 cali wiecej czy zt60 i cieszyc sie najlepsza jakoscia a miec przekatna 60???
Czy lepiej vt60 65 cali bo niema az tak mega roznicy w porownaniu do zt60???
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Kiki wreszcie zrobiles tescik zt60 super:)

Wiec moje takie pytanko mozesz porownac vt60 z zt60????
Jaka jest roznica w jakosci miedzy tymi tv???
Co lepiej wziac vt60 65 cali i miec 5 cali wiecej czy zt60 i cieszyc sie najlepsza jakoscia a miec przekatna 60???
Czy lepiej vt60 65 cali bo niema az tak mega roznicy w porownaniu do zt60???
:!:lepiej wziac vt60 65 cali i miec 5 cali wiecej,lepiej vt60 65 cali bo niema az tak mega roznicy w porownaniu do zt60.Tylko trzeba porównywać ZT60 z 65 cali VT60 a nie 50/55 cali, tylko 65 cali ma poziom czerni najblizszy ZT.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To będzie rewelacja.
Na razie problem w Polsce to problem dostępności.
Zapisy są trzy razy większe jak możliwości dostaw. Więc tu łatwo nie będzie.
Ale Za to jakość do warunków które podałeś to ...miodzio!!!
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
To będzie rewelacja. Na razie problem w Polsce to problem dostępności. Zapisy są trzy razy większe jak możliwości dostaw. Więc tu łatwo nie będzie. Ale Za to jakość do warunków które podałeś to ...miodzio!!!
Ciekawe! bo w Euro rtv,MM,SATURN, mają je bez problemu. Nawet MM Gocław W-wa ma go za 15 tyś.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla mnie najcenniejszą rzeczą we wszystkich telewizorach jest czerń.
I tu ZT60 jest Best Of The Best.
Pytanie czy różnica pokrywa wartość ?
A to już inne pytanie.

To każdy samemu musi określić własną wrażliwość.
Jedno jest pewne - kompromisów nie musisz stosować.
 

pantomima

Banned
Kiki w moim przypadku jak i podobnie kolegi wyzej nie do konca ta roznica jest tak istotna ponieważ obydwaj zdecydowaliśmy się na zt a tym samym dopłatę 5 tys.To już taki nasz kompromis - za jakość się buli i to oczywiste ale gdy ta jakość ma swoje odbicie w modelu serii vt ale tylko i wyłącznie w optymalnych warunkach dla plazmy to czy nie lepiej wybrać vt ?,jarać się tymi 5 calami więcej w pełnej świadomości że vt generwować jakość porównywalna z zt będzie tylko w ciemnym pomieszczeniu ?! Wiesz co mam na myśli ;)
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Kiki w moim przypadku jak i podobnie kolegi wyzej nie do konca ta roznica jest tak istotna ponieważ obydwaj zdecydowaliśmy się na zt a tym samym dopłatę 5 tys.To już taki nasz kompromis - za jakość się buli i to oczywiste ale gdy ta jakość ma swoje odbicie w modelu serii vt ale tylko i wyłącznie w optymalnych warunkach dla plazmy to czy nie lepiej wybrać vt ?,jarać się tymi 5 calami więcej w pełnej świadomości że vt generwować jakość porównywalna z zt będzie tylko w ciemnym pomieszczeniu ?! Wiesz co mam na myśli ;)
Widziałem dziś w MM ZT60 w jasnych warunkach i powiem że wcale mnie nie zachwycił jego ten unikatowy filter przyczepiony bez małej przerwy do matrycy.Obraz ma chyba ciemniejszy od ST/VT60,stojący obok ST60 grał identycznie:|, więc jaka jest korzyść w jasnym pokoju ? słaba jasność obniża ogólną dynamikę obrazu, także to lepsze utrzymanie czerni nie daje większej radości, a niestety te 5 cali mniej w stosunku do 65VT60 robi o wiele większą różnicę dla komfortu oglądania :krol:W testach też różnice nie do odróżnienia dla oczu.Te 5 tyś lepiej zostawić na dobry amplituner.Dodam nawet że jego ramka jest dość błyszcząca tym srebrem i może niekiedy denerwować.Jedno z wielu co mnie cieszy w tegorocznych plazmach Panasa to to że jakimś sposobem bardzo zmniejszyli mrowienie czyli dithering i to migotanie obrazu tak widoczne w serii VT50 a Samsung F8500 przy VT60 to jest w tym gorszy niż kineskop 50 hz albo kolorofon w dyskotece, tego się nie da oglądać.:cry: Niżej ZT60 na zdjęciach w środku i z prywatnego mieszkania w UK,widać tą błyszczącą ramkę.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
001_P1580935.JPG


016_P1580978.JPG


005_P1580909.JPG


006_P1580755.JPG


Ten model ma genialne skalowanie nawet SD - jak powyżej widać.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Kiki prośba - nie wiem jak tam u Ciebie z full ledami, ale dasz radę na jednym zdjęciu porównać czerń zt60 z np. philipsem 9707, sonym 920/950, lub z którymś z 70" sharpa? Bo ZL1 lub 9956 pewnie nie będziesz już mieć :p
 

jurass

Banned
Kiki prośba - nie wiem jak tam u Ciebie z full ledami, ale dasz radę na jednym zdjęciu porównać czerń zt60 z np. philipsem 9707, sonym 920/950, lub z którymś z 70" sharpa?
Przecież to będzie porównanie czerni Twojego monitora. Pomijam już zdolność do odwzorowania czerni aparatu, którym będą robione zdjęcia i zafałszowania wprowadzone przez zapewne zastosowany format stratnej kompresji jpg.
 
Ostatnia edycja:

ROMAN38

New member
Bez reklam
Kiki prośba - nie wiem jak tam u Ciebie z full ledami, ale dasz radę na jednym zdjęciu porównać czerń zt60 z np. philipsem 9707, sonym 920/950, lub z którymś z 70" sharpa? Bo ZL1 lub 9956 pewnie nie będziesz już mieć :p
Człowieku chcesz porównywać czerń top plazm z LCD?:confused:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Częściowo masz rację ale różnice przkazuje zawsze między tym co widzi oko i potwierdza aparat.


001_P1580622.JPG



022_P1580646.JPG


Sharp w tym modelu naprawdę się napracował sumiennie.
 
Ostatnia edycja:

ROMAN38

New member
Bez reklam
:-DHA HA Na tym porównaniu wyszło że Sharp LCD ma lepszą czerń od ZT60 !! a to dobre:mrgreen:, weź człowieku zmień taktykę na np. szachownicę ANSI bo ta róża to..... ale chociaż kolory wyglądają o wiele naturalniej i bardziej wypełnione:krol:.Jak ten Sharp był ustawiony ? na ustawienie sklepowe ? wszystko prześwietlone,zielonego liścia łodygi wcale tu nie widać !!!l Niemożliwe aby były takie różnice po kalibracji w kolorach.Do tego jeszcze LCD ustawiony pod kątem do aparatu:-?
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Przecież to będzie porównanie czerni Twojego monitora. Pomijam już zdolność do odwzorowania czerni aparatu, którym będą robione zdjęcia i zafałszowania wprowadzone przez zapewne zastosowany format stratnej kompresji jpg.

Akurat monitor u mnie ma przeciętną czerń, ale jeśli chcesz wiedzieć, to czerń w większości full ledów jest niemal identyczna jak na plazmach.
Na zdjęciu wygląda to ok, a jak w rzeczywistości? Czy brak próżni za szybą rzeczywiście poprawia szczegółowość oraz jeszcze bardziej zmniejsza rozmycie? Bo z nasyceniem kolorów pewnie Sharp problemów nie będzie mieć po kalibracji.
 
Do góry