Panasonic TX-P55VT50 - test otwarty. Najlepszy obecnie telewizor na świecie ?

ROMAN38

New member
Bez reklam
witam,
kto wie dlaczego panasonic nagle zaczal obnizac cene Panasonic TX-P65VT50?
jeszcze 2 tygodnie temu pytalem o mozliwosc zakupu <10tys
nikt nawet nie znal ceny zblizonej
dzisiaj juz sa oferty
pozdrawiam
No ciekawe zjawisko:niewiem: czemu tak spadł ??? nie chcę się wierzyć że spadła jego sprzedaż, może wszyscy czekają do maja na serie VT60/ZT60, o ile warto czekać ? Mimo co ma parę wad, główna to słaba jasność w trybie pro i te fałszywe kontury podczas ruchu.Samsung swojego 64 cale e8000 już dawno sprzedaje za 8600 zł i Panas ten jest wart max 9000 zł.:cool:
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
zyskasz to że ma lepszy filtr ekranowy tzn. w dzień bardziej tłumi odbicia od szyby i przez to ma lepszy kontrast, dalej masz okulary x2 w komplecie,st ich nie ma.Tryby THX Cinema ale oba i tak potrzebują kalibracji , tuner sat ma tylko vt no i wygląd jako jednolita tafla szkła.
 

Jarek1973

New member
Poczekałbym na nowe modele.

Kiki sugerujesz, że cierpliwość spowoduje, iż kupimy nowe modele w dobrych cenach czy też ST50 lub VT50 będą jeszcze tańsze? Czy tylko będą jeszcze do kupienia. Sam jestem bardzo zainteresowany 65 calami ST50 lube jeśli cena jeszcze spadnie to VT50. No chyba, że nowe 60 - tki będą w cenach około 9 tys za st60 czy 11 tys za VT60 to wybór byłby prostszy. Pewnie jednak ceny na starcie będą nowych Panasoniców zaporowe.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Kiki sugerujesz, że cierpliwość spowoduje, iż kupimy nowe modele w dobrych cenach czy też ST50 lub VT50 będą jeszcze tańsze? Czy tylko będą jeszcze do kupienia. Sam jestem bardzo zainteresowany 65 calami ST50 lube jeśli cena jeszcze spadnie to VT50. No chyba, że nowe 60 - tki będą w cenach około 9 tys za st60 czy 11 tys za VT60 to wybór byłby prostszy. Pewnie jednak ceny na starcie będą nowych Panasoniców zaporowe.
vt60 za 11 tyś-zapomnij, najwyżej za 55 cali tyle będą chcieli bo 65-ka jak ostatnio pewnie 14500 zł.Coś czuje że będzie miał te same wady co VT50 .Tylko ta kamera:grin: i my home screen:wink: no i będzie można gadać do pilota:grin::grin::grin::grin:.ZT tylko jako pokazówka możliwości technologi i raczej go nie kupi.Pozostanie oczekiwanie na OLED-y.:x
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Nie dajcie się nabijać w butelke jak ja się nabiłem kilka razy . Być może , powtarzam być może seria ZT60 jeśli będzie faktycznie flagowa i obraz miała lepszy aniżeli Kuro oraz zlikwidowaną przypadłość 50 Hz , to wtedy z uwagi na rozmiar 60 cali jaki akurat mnie pasuje pewno go zakupie . Natomiast seria VT60 będzie odgrzewanym kotletem pochodnym od VT20 , VT30 , VT50 ( czytaj to samo w innej obudowie ) . Dodadzą kilka bezużytecznych pierdołek i będziecie za to płacili krocie myśląc że to coś innego . Od serii VT50 jak komuś zależy na obsłudze internetu jest już praktycznie wszystko co ma być . Więc wolałbym kupić o połowę tańszy model VT50 jak VT60 . To tylko snobizm i nic więcej . Wiem co mówie bo dałem się tak nabierać od serii VT20 po serie VT50 . A dokładnie te same wady mają te telewizory czyli rozmycia przy 50 Hz , powidoki itp . Przepłacałem myśląc że każdy następny model jest lepszy w kwestii obrazu a to BZDURA . Wmawiają nam handlowcy na specjalnie spreparowanych testach że jest lepeij z tym czy tamtym , a nie jest . A to że sprzęt do kalibracji i mierniki wykazują różnice rzędu 0,03 % to dla nawet rasowego videofila nic to nie wnosi . Bzdura i tylko bzdura . Więc albo kupujcie jak chcecie model serii VT50 czy ST50 albo ZT60 bo 5 cali więcej i rozmiar do tej pory nie oferowany jak oczywiście to całkiem inny panel aniżeli seria VT bo może się okazać że dalej nabijanie w butelke wmawiając że się ma niby '' Perełke '' . A jak do tego posiadacz będzie wiedział że stał się posiadaczem modelu LIMITOWANEGO to się z radości zsika że taki wyróżniony został :) . A potem się okaże jak zawsze że kase wydarli tylko od niego i tak się kręci ta ruletka . Pozdrawiam i doradzam zdrowy rozsądek przy planowaniu zakupu , a nie testy na tym czy innym forum balbochwalcze i obiecujące cuda . :)
 

Jarek1973

New member
Dlatego zastanawiam się z tym oczekiwaniem na nowe modele. Potrzebuje Plazmy 65 cali. Teraz mam TX-P42S10ES i zbyt nie narzekam ale potrzebuję większego no i w sumie 3 D też by się zdało. LCD czy LED nie wchodzi w grę. Po prostu nie podoba mi się ich obraz, zbyt komputerowy. Do tej pory model ST50 który widziałem w pełni mnie zadowalał. VT 50 nie widziałem, ale różnica w cenie jest spora. Teraz tylko pytanie czy jak na półki trafią najnowsze modele, to czy te starsze stanieją, czy w ogóle jeszcze będą dostępne , a nie wyprzedane.
 
Ostatnia edycja:

ROMAN38

New member
Bez reklam
Dlatego zastanawiam się z tym oczekiwaniem na nowe modele. Potrzebuje Plazmy 65 cali. Teraz mam TX-P42S10ES i zbyt nie narzekam ale potrzebuję większego no i w sumie 3 D też by się zdało. LCD czy LED nie wchodzi w grę. Po prostu nie podoba mi się ich obraz, zbyt komputerowy. Do tej pory model ST50 który widziałem w pełni mnie zadowalał. VT 50 nie widziałem, ale różnica w cenie jest spora. Teraz tylko pytanie czy jak na półki trafią najnowsze modele, to czy te starsze stanieją, czy w ogóle jeszcze będą dostępne , a nie wyprzedane.
Ciężko powiedzieć ale chyba przez pierwsze miesiące po wejściu nowych powinni jeszcze mieć w handlu wersje z 2012, dopóki nie opchną z magazynów.Nawet teraz można spotkać serie 30 i to po cenach takich jak 50-ki:x.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak zwykle najwięcej maja do powiedzenia Ci którzy nie widzieli a wiedzą - wow. Model ZT60 był porównywany do VT50 i Pioneera .
I Na prezentacji pod każdym względem wypadł rewelacyjnie :
- Czerń.
- Płynność
- Ilość szczegółów
- Gradacja kolorów

Więcej szczegółów po testach.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Jak zwykle najwięcej maja do powiedzenia Ci którzy nie widzieli a wiedzą - wow. Model ZT60 był porównywany do VT50 i Pioneera .
I Na prezentacji pod każdym względem wypadł rewelacyjnie :
- Czerń.
- Płynność
- Ilość szczegółów
- Gradacja kolorów

Więcej szczegółów po testach.
Tylko gdzie i przez kogo był porównywany ????
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Kiki szanuje Ciebie bardzo , przegadalismy telefonicznie nie mało :) . Ale to samo mówiłeś w porównaniu VT30 do VT50 . Oczywiście chce wierzyć że ZT60 to przełom i oby . Ale założe się że VT50 i VT60 to dokładnie to samo jak nie to samo , tylko inne nazewnictwo , obudowa , pare pierdołków i oczywiście CENA . A z racji tego że jestem świrem co do jakości obrazu przeszedłem całą drogę rozwoju PANASONICA ( niby rozwoju ) . Miałem Pioneera Kuro , dwa VT20 , VT30 , VT50 . I wiem że przepaści od modelu VT20 do modelu VT50 nei ma i nie było . I o ile wierzyć chce że ZT60 będzie takim przełomem o tyle nie wierzę że VT60 jest czymś innym prócz sloganów mających na celu naciągnąć potencjalnych klientów . Nawet jestem wstanie się założyć . No ale różnica VT do ZT w Europie zapewne wyniesie 3000 zł lub więcej i może taka różnica cenaowa zapewni różnice jakościową .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
VT60 nie było na porównaniach więc nie wiem.
ZT 60 był więc mogę powiedzieć swoje zdanie.
Był prezentowany na pokazach w Nicei trzy dni temu.
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Kiki szanuje Ciebie bardzo , przegadalismy telefonicznie nie mało :) . Ale to samo mówiłeś w porównaniu VT30 do VT50 . Oczywiście chce wierzyć że ZT60 to przełom i oby . Ale założe się że VT50 i VT60 to dokładnie to samo jak nie to samo , tylko inne nazewnictwo , obudowa , pare pierdołków i oczywiście CENA . A z racji tego że jestem świrem co do jakości obrazu przeszedłem całą drogę rozwoju PANASONICA ( niby rozwoju ) . Miałem Pioneera Kuro , dwa VT20 , VT30 , VT50 . I wiem że przepaści od modelu VT20 do modelu VT50 nei ma i nie było . I o ile wierzyć chce że ZT60 będzie takim przełomem o tyle nie wierzę że VT60 jest czymś innym prócz sloganów mających na celu naciągnąć potencjalnych klientów . Nawet jestem wstanie się założyć . No ale różnica VT do ZT w Europie zapewne wyniesie 3000 zł lub więcej i może taka różnica cenaowa zapewni różnice jakościową .
Ale z drugiej strony bali by się przywalić cenę np.25000zł za 65 cali mrugającego raczej ciemnego panelu! Nawet te planowane 4000 Euro:( za 60 cali ZT, to i tak nie małe ryzyko dla firmy. Pewnie dlatego gadają głupoty że to limitowana produkcja, bo panel trudny do wyprodukowania i inne bla bla bla.Chcą sprawdzic czy się będzie sprzedawał na przyzwoitym poziomie i nagle stanie się prosty w produkcji i wzrośnie ona szybko.Taki chwyt marketingowy ha ha.Tu najnowsze wypociny przedstawiciela handlowego http://www.youtube.com/watch?v=ZRLYeth_tfY, który twierdzi że podnieśli jasność i poprawili czerń w VT60/ST60. http://www.youtube.com/watch?v=fDSUMWK6c2E
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
Model ZT60 był porównywany do VT50 i Pioneera .
I Na prezentacji pod każdym względem wypadł rewelacyjnie :
- Czerń.
- Płynność
- Ilość szczegółów
- Gradacja kolorów

Dziennikarze AVForums robiący zdjęcia, zwrócili uwagę, że dema dla plazm były w ntsc(60fps), a LCD już pal. :-(
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Dziennikarze AVForums robiący zdjęcia, zwrócili uwagę, że dema dla plazm były w ntsc(60fps), a LCD już pal. :-(

Słusznie zauważyłeś że te nieszczęsne pokazy są przeprowadzane na materiale dokładnie takim jaki dany telewizor i technologia jest wstanie najlepiej pokazać . Zauważyć można że najczęściej są to kreskówki zwłaszcza w pokazach LCD bo ta technologia leży i kwiczy jak trzeba pokazać realizm świata . Więc nie ma co się podniecać nowinkami . Przynajmniej jak teraz się skuszę na nowy model to już napewno pojade specjalnie nawet do Kikiego i zastrzege sobie conajmniej 10 godzinne maltretowanie tejże nowinki zwanej ZT60 bo o VT szkoda mi kruszyć kopie bo wiadomo że VT60 od VT50 niczym się róznił nie będzie . A i ciekaw jestem czy w tych nowych modelach znowu będzie jazda z dziurami przeswitującymi na wylot jak ma to miejsce w serii VT50 :) . Mam nadzieje że odrobili lekcje w tej materii przynajmniej . :) Lub dopłace nawet zakładając że cena ZT60 60 calowego będzie 13000 zł na starcie do pokazu w domu przy moim obecnym VT50 i dopiero jak stwierdze organoleptycznie że kładzie na dzieńdobry mojego VT wtedy zakupie . Już się nie dam nabrać na opisy w necie i inne takowe . Teraz już tak dokładnie znam wady plazm Panasa od serii VT20 po VT50 że nabrać się już na same slogany nie dam . :)
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Słusznie zauważyłeś że te nieszczęsne pokazy są przeprowadzane na materiale dokładnie takim jaki dany telewizor i technologia jest wstanie najlepiej pokazać . Zauważyć można że najczęściej są to kreskówki zwłaszcza w pokazach LCD bo ta technologia leży i kwiczy jak trzeba pokazać realizm świata . Więc nie ma co się podniecać nowinkami . Przynajmniej jak teraz się skuszę na nowy model to już napewno pojade specjalnie nawet do Kikiego i zastrzege sobie conajmniej 10 godzinne maltretowanie tejże nowinki zwanej ZT60 bo o VT szkoda mi kruszyć kopie bo wiadomo że VT60 od VT50 niczym się róznił nie będzie . A i ciekaw jestem czy w tych nowych modelach znowu będzie jazda z dziurami przeswitującymi na wylot jak ma to miejsce w serii VT50 :) . Mam nadzieje że odrobili lekcje w tej materii przynajmniej . :) Lub dopłace nawet zakładając że cena ZT60 60 calowego będzie 13000 zł na starcie do pokazu w domu przy moim obecnym VT50 i dopiero jak stwierdze organoleptycznie że kładzie na dzieńdobry mojego VT wtedy zakupie . Już się nie dam nabrać na opisy w necie i inne takowe . Teraz już tak dokładnie znam wady plazm Panasa od serii VT20 po VT50 że nabrać się już na same slogany nie dam . :)
Tu najlepsze porównanie KURO i ZT60 w 4:16s i bije KURO w czerni i kontraście totalnie!!!.Cena jest ustalona na 4000 Euro, więc nie 13 tyś a 16500 zł za 60 cali ale przecież 4 lata temu KURO 60 cali kosztował 20 tyś.:twisted:Panasonic UK Talks ZT60, VT60, GT60 & ST60 2013 Plasma Range - YouTube
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Kolego ROMAN38 nie podniecaj się tymi cenami które podają bo to bzdura totalna . W 2012 roku kupiłem jeden z pierwszych modeli jaki się dopiero pokazał i to w Media Markt serii 55VT50E i który to był wyceniany jak teraz ZT60 na 16500 zł na 12500 zł do nawet 13500 zł a kupiłem go bez łaski jako jeden z pierwszych pewno w Polsce bez łaski za 9400 zł . Więc wiem o czym piszę . Jak jakiś dureń się da nabrać to zapłaci te 16500 zł . A jak ktoś ma rozum i poprosi o zniżke dostanie , zapewniam Cię . 55VT50E na starcie miał kosztować 12500 zł , mnie w MM chcieli go sprzedać za 11000 zł , a po rozmowie z kierownikiem kupiłem za 9400 zł . Więc wyceniony na 16500 zł 60ZT60E będzie kosztował max 13000 zł jak nie mniej . Nawet szalony cennik Philipsów co się cenią ponad miare w najwyższym modelu serii 9607 i który to kosztował na starcie 14500 zł mozna było kupić bez łaski za 12500 jak sie okazało po targowaniu . Natomiast we Francji za 11000 zł . Więc nie masz co się podniecać tymi cenami . Kupowałem zaraz jak tylko się pokazał 50VT20E wyceniany na 9900 zł za 7800 zł , 55VT30 wyceniany na 11500 zł za 8700 zł , potem 55VT50E wyceniany na 12500 zł za 9400 zł . I to samo będzie z 60ZT60E . Mogę się założyć że jak się pokaże tylko w sprzedaży u nas to bez łaski za 13000 zł będzie do kupienia jak nie taniej . Pioneera Kuro za ponad 20000 zł nie porównuj bo to było tyle lat temu że wtedy był to telewizor odlotowy , full HD , a nie wszystkie były nawet full HD tylko HD ready . Teraz prawie byle telewizor ze śrewdniej półki wyrabia prawie jak Kuro . Więc z taką konkurencją jak teraz jest na świecie nikt nie wywali ceny z kosmosu bo nikt tego nie kupi. Pozdrawiam
 

bekdas

New member
ceny

skoro kolega kupil to pewnie tak bylo
dla mnie podane przeceny 20-30% zwlaszcza na starcie oferty sa nierealne
zamierzam kupic 65vt50 i nie ma mowy o negocjacjach, marze sa tak male ze nawet 5% nie jest mozliwe, faktem jest ze od debiutu troche czasu uplyneło i ceny spadly generalnie
 
Do góry