Panasonic TX-P50VT30E

D

Deleted member 121090

Guest
Natomiast w grach przy dźwięku wielokanałowym (który do amplitunera i tak jest podawany przez konsolę w formie osobnych już zdekodowanych kanałów a nie DD czy DTS) :)[/QUOTE]

A tak gwoli ścisłości bo nie wiem . Czy PS3 nie ma mozliwości przesyłu sygnału audio surowego-bitsream. Wtedy amplituner otrzymuje strumień jeszcze zakodowany i to dopiero procesor w nim dekoduje ten strumień danych. Czy się mylę?
I oczywiście tak jak piszesz. Dźwięk wielokanałowy wymaga systemu kina domowego. TV tu nie pomoże.
 

numion

New member
Zobacz czy masz wszystko dobrze poustawiane w ps3.

Ustawienia -> ustawienia dźwięku:
Ustawienia wyjścia audio -> Optyczny cyfrowy -> (zaznaczony DTS 5.1)
Odtwarzanie dźwięku przez kila wyjść -> wł

Ja mam tak ustawione i mam dźwięk we wzmacniaczu i TV.
Zobacz może zmiana Odtwarzanie dźwięku przez kila wyjść na wył coś pomoże.
 

ipsz

New member
A tak gwoli ścisłości bo nie wiem . Czy PS3 nie ma mozliwości przesyłu sygnału audio surowego-bitsream. Wtedy amplituner otrzymuje strumień jeszcze zakodowany i to dopiero procesor w nim dekoduje ten strumień danych. Czy się mylę?

W przypadku odtwarzania DVD i BR strumień DTS/DD jest wysyłany via HDMI/SPDIF do amplitunera i ten dekoduje dźwięk. Czyli działa tak jak każdy odtwarzacz BR/DVD. Ale w przypadku gier przesyłany jest zdekodowany wielokanałowy dźwięk PCM, którego amplituner nie musi obrabiać (5.1 w grach to IMO zaleta konsoli).
 
D

Deleted member 121090

Guest
W przypadku odtwarzania DVD i BR strumień DTS/DD jest wysyłany via HDMI/SPDIF do amplitunera i ten dekoduje dźwięk. Czyli działa tak jak każdy odtwarzacz BR/DVD. Ale w przypadku gier przesyłany jest zdekodowany wielokanałowy dźwięk PCM, którego amplituner nie musi obrabiać (5.1 w grach to IMO zaleta konsoli).
O.K.
Ale najczęściej jakość procesora w amplitunerze jest wyższa niż w odtwarzaczu w tym wypadku konsoli. Nie można przełaczyć w konsoli na bitsream, żeby to amp się zajął dekodowaniem?
 

Zyberiusz

New member
Kto tutaj mia łsklep internetowy z tv? Nie mogę sobie przypomnieć a nie chcę mnie się szukać i link jakby ktoś mógł zapodać.
 

007marc

Member
Od razu jak kupilem Panasonica, postanowilem dokupic dwie pary okularow i oczywiscie zdecydowalem sie na nowy model. Uwazam ze sa duzo lepsze poniewaz:
- maja zdecydowanie mniejsza wagę, co za tym idzie nawet po 3 godzinach ogladania nie boli nos,
- okulary przylegaja duzo blizej oczu, nie ma takiego jakby efektu ogladania przez lornetke, jak to jest przy starszym modelu,
- jezeli chodzi o jasnosc, to jest minimalna roznica na korzysc nowego modelu, spodziewalem sie czegos wiecej.

To sa glowne zalety i moge je zdecydowanie polecic.

Dzięki rewoLF - zamawiam jedną parę na Allegro :)
 

artoneq

New member
hah! nie obsluguje?? a mowili w sklepie, ze taki dobry..
numion, moj problem polega na tym, ze optyk mam tak jak piszesz i w konfiguracji z poprzednim tv dts byl. jak 'wpiąłem' nowy to dts'u nie mam. logika podpowiada, ze cos w ustawieniach tv.. ale co....?

Czekaj ja nie kpiłem. Bardzo mnie zaciekawiłeś. Na jakim TV udało Ci się DTS uzyskać?

Może się temat rozwinie a ja się ubawię. no to czekam :)
 

michu6

New member
Witam bardzo serdecznie obserwuje to forum od dłuższego czasu a szczególnie watek poświęcony VT 30 jestem zainteresowany zakupem tego tej plazmy ale no właśnie im dłużej czytam tym więcej nasuwa się wątpliwości są tu zwolennicy tego modelu jak i zagorzali przeciwnicy piszecie o smugach , poświatach , i zielonych punktach sprzęt który kosztuje przecież nie mało powinien być zbliżony do ideału .Proszę o pomoc co sprawdzić podczas zakupu tej plazmy dzwoniłem dziś to kilku sklepów internetowych kilku dużych sieci z AGD czy jest możliwość przetestowania tego sprzętu w sklepie we wszystkich usłyszałem to sama NIE wie ktoś może gdzie w okolicy Torunia lub Bydgoszczy można ten model zobaczyć sprawdzić no i kupić bo dużo już słyszałem na temat kurierów i dostawców
 

ipsz

New member
O.K.
Ale najczęściej jakość procesora w amplitunerze jest wyższa niż w odtwarzaczu w tym wypadku konsoli. Nie można przełaczyć w konsoli na bitsream, żeby to amp się zajął dekodowaniem?

Moim zdaniem w przypadku gier nie ma to większego sensu bo dekodowanie dźwięku w grach przez konsolę dysponującą wielordzeniowym procesorem i dynamicznie tworzonym oprogramowaniem niesie ze sobą o wiele większe możliwości niż na sztywno ustawione kodeki wzmacniacza. Współczesne amplitunery w swoich kolejnych generacjach często różnią się tylko algorytmami obróbki sygnału a nie poprawą brzmienia spowodowaną zastosowaniem lepszych komponentów. PS3 ma tu przewagę bo w kodowaniu i dekodowaniu dźwięku znaczenie ma jakość i szybkość algorytmu a nie trudna do ocenienia jakość samego komponentu, który go obrabia. DTS/DD (i pochodne) są standardem ułatwiającym przygotowywanie materiałów na wiele urządzeń AV przy zachowaniu kompatybilności a nie wyznacznikiem jakości poza faktem, że DTS-HD jest mniej stratny od DTS a ten od DD. Większe (i chyba najistotniejsze) znaczenie ma mastering materiału. Jednym zdaniem - wymaganie stosowania DD/DTS w grach raczej nie ma uzasadnienia. Chyba, że zapalone logo DTS-HD na wyświetlaczu amplitunera ma poprawiać samopoczucie gracza. Ale kto by zwracał na to uwagę kiedy Drake wypada z samolotu nad pustynią... ;)
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Witam bardzo serdecznie obserwuje to forum od dłuższego czasu a szczególnie watek poświęcony VT 30 jestem zainteresowany zakupem tego tej plazmy ale no właśnie im dłużej czytam tym więcej nasuwa się wątpliwości są tu zwolennicy tego modelu jak i zagorzali przeciwnicy piszecie o smugach , poświatach , i zielonych punktach sprzęt który kosztuje przecież nie mało powinien być zbliżony do ideału .Proszę o pomoc co sprawdzić podczas zakupu tej plazmy dzwoniłem dziś to kilku sklepów internetowych kilku dużych sieci z AGD czy jest możliwość przetestowania tego sprzętu w sklepie we wszystkich usłyszałem to sama NIE wie ktoś może gdzie w okolicy Torunia lub Bydgoszczy można ten model zobaczyć sprawdzić no i kupić bo dużo już słyszałem na temat kurierów i dostawców

Człowieku!!! Ty wiesz wogóle co wypisujesz za głupoty ?? Chyba , nie . Przeczytaj sam swój post na spokojnie i dojdziesz do takiego wniosku : po pierwsze co znaczy bliski ideału ?? Nie ma , nie było i nie będzie w żadnej technologi pojęcia ideału z prostej przyczyny : dla każdego człowieka jest inne pojęcie ideału . Dla jednego blondyna z dużym biustem , a dla drugiego brunetka grubawa bez biustu .:) . Po wtóre jeden kupi nowego Fiata Pande i się nim zachwyca , a drugi co ma siana jak lodu kupi najnowsze Ferrari i stwierdzi że ciulowa w nim kierownica bo nie niebieska . Itd Itp . A w samej kwesti telewizora to po pierwsze jest to artykuł nie pierwszej potrzeby , a po drugie dopóki będzie istniał handel to zawsze będą się różniły różne technologie niuansami po to aby konkurować ze sobą . Nikt nie stworzy jedengo słusznego telewizora o jednolitych parametrach spełniających tzw ideał jak mówisz . :) Więc albo musisz się zastanowić czy stać Cie na dobry telewizor ale niestety nie idealny , czy lepiej nie kupić przeciętnego i mieć świadomość że może i przeciętny ale da się na nim oglądać .:) Sorki za taki z lekka dziwnawy post ale czasami mam wrażenie że ludzie sami sobie problemy stwarzają i katują się nimi . Albo należysz do tych co całe życie szukają i nic nie kupią bo będą mieć zawsze świadomość że może jest coś lepszego czego nie kupili i może lepiej poczekać , albo kup i sam się przekonasz czy było warto kupić . Ja kupiłem kilka telewizorów jak tylko się pokazały i zabradzo nie było na forum nic o nich i musiałem się sam przekonać na własnej skórze jak to jest . Zamów sobie prezentacje u Kikiego i Ci telewizor przywiozą do domu i sam sobie na spokojnie potestujesz i wybierzesz co Ci będzie pasowało . To chyba najlepszy pomysł , bo jak chcesz wydać tyle kasy i się boisz to już chyba się opłąca dołożyć jeszcze parę groszy i kupić bez ryzyka uszkodzonego modelu . Ja tez kupiłem tego Panasa i był uwalony totalnie . Ale akurat miałem możliwość jego oglądania i nie wziołem . Drugi przyszedł już sprawny . Pozdrawiam i przemyśl sobie to co Ci napisałem .
 

michu6

New member
Nie takiej odpowiedzi się spodziewałem " peterka 1000 "i chyba się nie rozumiemy wydając kilka tysięcy zł chciałbym mieć satysfakcje że sprzęt który do mnie przyjechał jest sprawny i wart swojej ceny i moim zdaniem niepotrzebnie sie irytujesz chce pomocy na co zwrócić uwagę przy zakupie tego tv bo decyzje dawno podjąłem
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Nie takiej odpowiedzi się spodziewałem " peterka 1000 "i chyba się nie rozumiemy wydając kilka tysięcy zł chciałbym mieć satysfakcje że sprzęt który do mnie przyjechał jest sprawny i wart swojej ceny i moim zdaniem niepotrzebnie sie irytujesz chce pomocy na co zwrócić uwagę przy zakupie tego tv bo decyzje dawno podjąłem

chyba o to chodzi, że nie ma idealnego TV są tylko bliższe i dalsze ideału co do VT to dobry telewizor :) może jednak warto poczekać 1-2 miesiące i zobaczyć co przed Euro wprowadzi nowego panas i jakie będa promocje na nowe i stare modele?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Moim zdaniem w przypadku gier nie ma to większego sensu bo dekodowanie dźwięku w grach przez konsolę dysponującą wielordzeniowym procesorem i dynamicznie tworzonym oprogramowaniem niesie ze sobą o wiele większe możliwości niż na sztywno ustawione kodeki wzmacniacza. Współczesne amplitunery w swoich kolejnych generacjach często różnią się tylko algorytmami obróbki sygnału a nie poprawą brzmienia spowodowaną zastosowaniem lepszych komponentów. PS3 ma tu przewagę bo w kodowaniu i dekodowaniu dźwięku znaczenie ma jakość i szybkość algorytmu a nie trudna do ocenienia jakość samego komponentu, który go obrabia. DTS/DD (i pochodne) są standardem ułatwiającym przygotowywanie materiałów na wiele urządzeń AV przy zachowaniu kompatybilności a nie wyznacznikiem jakości poza faktem, że DTS-HD jest mniej stratny od DTS a ten od DD. Większe (i chyba najistotniejsze) znaczenie ma mastering materiału. Jednym zdaniem - wymaganie stosowania DD/DTS w grach raczej nie ma uzasadnienia. Chyba, że zapalone logo DTS-HD na wyświetlaczu amplitunera ma poprawiać samopoczucie gracza. Ale kto by zwracał na to uwagę kiedy Drake wypada z samolotu nad pustynią... ;)
Nie mam konsoli wiec to dla mnie całkowicie obcy temat. Nie znam specyfiki tego urządzenia. Ale nie zgodzę się z tym, że zapalenie się znaczka DTS-HD to tylko dobre samopoczucie właściciela amplitunera. Na pewno w filmach dźwięk w formatach HD to bardzo duża różnica w stosunku do DD czy DTS. Dziwi mnie że w grach jest inaczej.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Właśnie przyuważyłem coś na kształt nie wyrabiania się telewizora w szybkich scenach. Żona ogląda "Na Wspólnej" na TVN i byłą scena gdzie auta zjeżdżały ze skrzyżowania i wyraźnie było widać jak auta tracą na ostrości i obraz jakby drżał. Tak samo przy szybkim przesuwie obrazu z jednej strony na drugą (panoramowanie?) też takie coś przyuważyłem. Da radę czymś to wyprostować? Byle nie IFC bo to śmieszne jest hehe
 

ipsz

New member
Nie mam konsoli wiec to dla mnie całkowicie obcy temat. Nie znam specyfiki tego urządzenia. Ale nie zgodzę się z tym, że zapalenie się znaczka DTS-HD to tylko dobre samopoczucie właściciela amplitunera. Na pewno w filmach dźwięk w formatach HD to bardzo duża różnica w stosunku do DD czy DTS. Dziwi mnie że w grach jest inaczej.

Ależ oczywiście, że masz rację. Zawsze wyraźnie słychać róźnice między DD, DTS i DTS-HD. Ale w przypadku konsoli dźwięk też może być wysokiej jakości (co oczywiście zależy od konkretnej gry) ale system jego kodowania nie jest zgodny z przyjętymi standardami (wymaganiami danego wzorca) a obróbka następuje w oprogramowaniu i na wyjściu nie ma DTS takiego jak w przypadku DVD co oznacza brak zapalonego znacznika danego systemu kodowania na ampli. Nie mniej dźwięk jest wielokanałowy (5.1 lub 7.1). Natomiast jeśli konsola odtwarza DVD czy BR to podaje sygnał DD/DTS zgodny z założeniami. Natomiast jeśli źródłowy sygnał jest miernej jakości to kodowanie w DTS-HD nie zmienia tego w żadnym stopniu. Coś jak konwersja SD do HD z wyostrzaniem i resamplingiem. Czasem materiał DTS jest zapisany z wyższym poziomem głośności niż DD i już to może u słuchacza powodować wrażenie lepszego odbioru. Ale chyba to nie na temat VT30. ;)
 

zobal

New member
Właśnie przyuważyłem coś na kształt nie wyrabiania się telewizora w szybkich scenach. Żona ogląda "Na Wspólnej" na TVN i byłą scena gdzie auta zjeżdżały ze skrzyżowania i wyraźnie było widać jak auta tracą na ostrości i obraz jakby drżał. Tak samo przy szybkim przesuwie obrazu z jednej strony na drugą (panoramowanie?) też takie coś przyuważyłem. Da radę czymś to wyprostować? Byle nie IFC bo to śmieszne jest hehe

Potwierdzam to.Na moim 50gt30 tez wystepuje takie zjawisko.Gdyby nie to, bylyby idealne.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Kurde gdyby nie to forum to bym pewnie tego nie zauważył hehe na moim starym LG-ku nie przypominam sobie bym tak mial.

EDIT:

Czy Wasze VT30 też tak ciągną kurz? W sobotę pucowałem i dzisiaj już widzę kilka siedlisk tego dziadostwa.
 
Ostatnia edycja:

szpula

New member
Odczyt HDD USB

Hej. Zostałem szczęśliwym posiadaczem 50VT30E, super telewizor ze świetnym obrazem - na razie jestem zadowolony.

Ale mam jedno pytanie dotyczące odczytu z dysku zewnętrznego, a dokładnie oglądania filmów. Mam dysk USB HDD Samsung S2 Portable 500GB (HXMU050DA/G22 2009.10) z jedną partycją z systemem plików NTFS. Dysk podłączam do TV przy pomocy portu USB3 (dla pozostałych portów zachowanie jest podobne). W menu konfiguracji dysku twardego mój dysk jest widoczny i mam możliwość jego sformatowania, ale wolałbym tego robić (za dużo danych, których nie mam gdzie przenieść + sformatowanie dysku w TV uniemożliwi mi jego odczyt w innych urządzeniach). Niestety odtwarzacz mediów (SD Card/USB) nie widzi tego dysku (komunikat: "Nie wykryto urządzenia" czy cośtakiego). Zgodnie z tym tematem: hdtv.com.pl/forum/panasonic/78259-panasonic-tx-p50vt30e-test-obslugi-multimediow.html TV powinien poradzić sobie z NTFSem.
Macie pomysły co mogę zrobić, żeby dysk zaczął śmigać? Coś w TV, czy może jakieś ustawienia w MBR dysku?
 

Alcatraz

New member
Żona ogląda "Na Wspólnej" na TVN i byłą scena gdzie auta zjeżdżały ze skrzyżowania i wyraźnie było widać jak auta tracą na ostrości i obraz jakby drżał. Tak samo przy szybkim przesuwie obrazu z jednej strony na drugą (panoramowanie?) też takie coś przyuważyłem.

Potwierdzam to.Na moim 50gt30 tez wystepuje takie zjawisko.

Teraz poprosimy o wypowiedź Kolegów, którzy twierdzą że płynność obrazu na plazmach jest rewelacyjna i bije wszystko inne na głowę. Chętnie dowiem się czegoś nowego.
 

don111

Banned
to zależy od sygnału, na 24p takiego efektu nie będzie.... a przy 50/60hz i tak zawsze będzie lepiej od LCD przy takich obrazach
tam jest rozdzielczość ruchoma rzędu 300 linii więc jest stały rozmaz na krawędziach przy takim ruchu, plazma utrzymuje ostrość przy ponad trzykrotnie szybszym przesuwie, do ok 900 linii
jak widzisz kolega napisał "tylko nie IFC", czyli o teatrzyku nie piszemy, bo ten eliminuje taką przypadłość w plazmach jak i w lepszych LCD (te gorsze nawet wtedy nie wyrabiają)
 
Do góry