Panasonic TX-P50VT30E

VSS

New member
Mam pytanie: czy panasonic TX-P50VT30 nagrywa na hdd bez uruchomienia ekranu? chodzi mi o sytuację gdy nagrywam film i chce wyjść z domu i w ekran nie będzie nikt patrzał ale chciałbym aby film nagrał się do końca.
 

marekwar

New member
Mam pytanie: czy panasonic TX-P50VT30 nagrywa na hdd bez uruchomienia ekranu? chodzi mi o sytuację gdy nagrywam film i chce wyjść z domu i w ekran nie będzie nikt patrzał ale chciałbym aby film nagrał się do końca.

TAK. Jeśli tylko film jest zaprogramowany do nagrywania (widoczny w timerze), to nie trzeba włączać TV aby się nagrał. Oczywiście przy programowaniu trzeba wybrać nośnik na którym ma być nagranie - w tym przypadku USB HDD, najlepiej w jakości DR (najwyższej).
 

VSS

New member
TAK. Jeśli tylko film jest zaprogramowany do nagrywania (widoczny w timerze), to nie trzeba włączać TV aby się nagrał. Oczywiście przy programowaniu trzeba wybrać nośnik na którym ma być nagranie - w tym przypadku USB HDD, najlepiej w jakości DR (najwyższej).

dziękuję za informację. bardzo zmartwiło by mnie jakby tak nie było.

Artur VSS
 

vils

New member
Witam.
1. Jestem również posiadaczem TX-P50VT30 i niestety - telewizor po odpaleniu nie wyświetla wizji w prawym pionowym pasie o szerokości ok 7,5cm (ale z tym powalczę z serwisem).
2. Wiatraki niestety słychać nawet z 6m gdy włączam lub wyłączam tv późnym wieczorem. Jest to odczucie subiektywne bo niektórzy mieszkający w mieście mogą tego nie słyszeć ze względu na hałasy otoczenia, ja mieszkam w domu przy mało ruchliwej ulicy więc słyszę. Tak apropo to w pracy też nie słyszę szumu wiatraków w laptopie a w domu już tak.
3. Pliki *.mkv odtwarzane z dysku przez usb powodują zacięcia i puzlowanie - wkurzające.
4. Menu bardzo proste zwłaszcza dla foto (brak widocznych folderów - trudno coś odnaleźć przy większej ilości fotek).
5. Na filmach najpierw widzi tylko jeden film który zaczyna odtwarzać w klatce i dopiero po naciśnięciu ok pojawiają się pozostałe filmy w kolejnych klatkach - tytuły nieczytelne brak możliwości zmiany trybu podglądu na wylistowanie (albo jeszcze tego nie odnalazłem.
6. Ciągle problemy ze stroną interaktywną - to pojawiają się ipla/tybe to znikają lub nie działają.
7. Telewizor jest wyposażony w tuner DVB-S/S2 ale nie posiada obsługi cccam ani nawet wgrywania swojej listy z komputera.
Tak naprawdę jak na telewizor za 6000 PLN to spodziewałem się czegoś lepszego :-(. Po tym wszystkim doszedłem do wniosku że trzeba było bardziej przemyśleć zakup.
 

ipsz

New member
Witam.
1. Jestem również posiadaczem TX-P50VT30 (...) naprawdę jak na telewizor za 6000 PLN to spodziewałem się czegoś lepszego :-(. Po tym wszystkim doszedłem do wniosku że trzeba było bardziej przemyśleć zakup.

Masz rację. Szukając w TV głównie funkcji medialnych i sieciowych nie należy iść w stronę topowych modeli (dowolnej firmy), które zwkle w zamyśle mają za zadanie prezentować przede wszystkim jak najlepszą jakość obrazu a reszta jest trochę "przy okazji". To jak wymaganie od topowej lustrzanki możliwości publikacji zdjęć na Facebooku albo szans na podpięcie przyczepy kempingowej do Mercedesa AMG. Można ale to bez sensu.

Może się mylę ale najwyższe modele TV niezależnie od producenta i technologii należy traktować jak rozbudowane o dodatkowe funkcje monitory przygotowane do pracy z podobnej jakości osprzętem, który jest w stanie pokazać ich wspólne możliwości wyświetlania obrazu. Ocenianie ich pracy w SD na analogowym sygnale z siatkowej anteny to nieporozumienie. Podobnie jak używanie ich głównie do studiowania wątpliwej jakościowo zawartości Youtube. Owszem, też można tylko po co? I dlaczego aż za takie pieniądze?

Lepiej uznać, że priorytetem są możliwości w sensie odtwarzania plików multimedialnych, internet TV etc i na tej podstawie wybrać sprzęt niezależnie od producenta. Do planowanych zadań jakość będzie wystarczająca a oprócz tego będze satysfakcja z dobrego zakupu.

P.S.: Viera Cast, możliwość odtwarzania filmów z USB czy zdjęć z SD traktuję jak dodatkową, zupełnie niepotrzebną opcję. Od tego jest HTPC, który to wszystko robi lepiej, szybciej i z lepszą jakością niż jakikolwiek wbudowany w TV zestaw dodatkowego softu. Polecam. Net w TV jest przydatny do aktualizacji firmware.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Witam.
1. Jestem również posiadaczem TX-P50VT30 i niestety - telewizor po odpaleniu nie wyświetla wizji w prawym pionowym pasie o szerokości ok 7,5cm (ale z tym powalczę z serwisem).
2. Wiatraki niestety słychać nawet z 6m gdy włączam lub wyłączam tv późnym wieczorem. Jest to odczucie subiektywne bo niektórzy mieszkający w mieście mogą tego nie słyszeć ze względu na hałasy otoczenia, ja mieszkam w domu przy mało ruchliwej ulicy więc słyszę. Tak apropo to w pracy też nie słyszę szumu wiatraków w laptopie a w domu już tak.
3. Pliki *.mkv odtwarzane z dysku przez usb powodują zacięcia i puzlowanie - wkurzające.
4. Menu bardzo proste zwłaszcza dla foto (brak widocznych folderów - trudno coś odnaleźć przy większej ilości fotek).
5. Na filmach najpierw widzi tylko jeden film który zaczyna odtwarzać w klatce i dopiero po naciśnięciu ok pojawiają się pozostałe filmy w kolejnych klatkach - tytuły nieczytelne brak możliwości zmiany trybu podglądu na wylistowanie (albo jeszcze tego nie odnalazłem.
6. Ciągle problemy ze stroną interaktywną - to pojawiają się ipla/tybe to znikają lub nie działają.
7. Telewizor jest wyposażony w tuner DVB-S/S2 ale nie posiada obsługi cccam ani nawet wgrywania swojej listy z komputera.
Tak naprawdę jak na telewizor za 6000 PLN to spodziewałem się czegoś lepszego :-(. Po tym wszystkim doszedłem do wniosku że trzeba było bardziej przemyśleć zakup.

co tu walczyć albo zwrot do sklepu bez podania przyczyny w ciągu 7 dni odzakupu albo serwis i wymiana TV lub wymiana matrycy.
 

Alcatraz

New member
Net w TV jest przydatny do aktualizacji firmware.
To kolega zatrzymał się technologicznie kilka lat temu. Do aktualizacji firmware wystarczyłby port usb a dziś jako standard mamy już wifi - w zamyśle producentów na pewno nie tylko do aktualizacji firmware. Wystarczy popatrzeć na coroczne zmiany w tym zakresie - więcej możliwości sieciowych, więcej obsługiwanych serwisów i formatów. I akurat w topowych modelach tych funkcji jest zwykle więcej a na pewno bardziej rozbudowane są możliwości techniczne (np. wspomniane wifi). Nie twierdzę, że oglądanie Youtube na najwyższych modelach do szczyt rozkoszy i potrzeb ale... mam kupować dwa telewizory? Pomijam w tym momencie komputer, poniewaz mowimy o integracji systemów. Posługując się Twoim przykładem Mercedesa AMG - Ci, którzy go mają mogą zarówno pędzić po autostradach 300km/h (czyli oglądać filmy z bluray) jak i jeździć wolniutko po mieście (a więc oglądać iPla, Youtube itd.). Zresztą w niektórych telewizorach jest już możliwość oglądania materiałów Youtube w HD czyli niejako podniesiono limit prędkości w mieście...:smile: A że nie we wszystkich mamy wszystko... "trzeba było bardziej przemyśleć zakup", jak słusznie zauważył kolega Vils.

Jestem również posiadaczem TX-P50VT30 i niestety - telewizor po odpaleniu nie wyświetla wizji w prawym pionowym pasie o szerokości ok 7,5cm (ale z tym powalczę z serwisem).
Aż strach pomyśleć co będzie w tym roku, po przeniesieniu fabryki paneli pdp do Chin.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Witam.
3. Pliki *.mkv odtwarzane z dysku przez usb powodują zacięcia i puzlowanie - wkurzające.
.

Miałem kilka filmów w *.mkv i chyba tylko jeden mi poszedł na TV:sad: krótka piłka i kupiłem player zewnętrzny za 180zł i łyka teraz wszystko i można się cieszyć wysoką rozdziałką :D a w TV puszczam tylko Divx BRRip 720P i dźwięk optykiem do kina i też jest git;)

Ponawiam pytanie odnośnie kalibracji? Różnica jest zauważalna i opłacalna? Orientuje się ktoś czy w opolskim bądź też dolnośląskim ktoś to robi profesjonalnie i nie zdziera?

EDIT: To moja pierwsza plazma i jestem ciekaw jak to było w starych z powidokami. Bo niby w tych nowych neoPDP jest trudniej zrobić powidok a ja ostatnio po oglądaniu na polsacie filmu "Telefon" przez 40min na białej planszy z 0,5metra było widać logo polsatu i ograniczenie wiekowe.
 
Ostatnia edycja:

Byrd66

New member
3. Pliki *.mkv odtwarzane z dysku przez usb powodują zacięcia i puzlowanie - wkurzające.
5. Na filmach najpierw widzi tylko jeden film który zaczyna odtwarzać w klatce i dopiero po naciśnięciu ok pojawiają się pozostałe filmy w kolejnych klatkach - tytuły nieczytelne brak możliwości zmiany trybu podglądu na wylistowanie (albo jeszcze tego nie odnalazłem.

Poczekaj, aż telewizor wgra całą listę plików - czasem trwa to dość długo. Jak od razu włączysz jakiś film to nie dość, że nie pokaże wszystkich plików z dysku to i każdy będzie przycinał, bo TV odczytuje naraz i film i listę plików.
 

numion

New member
Zgadzam się z kolegą @ipsz. Multimedia drodzy producenci zostawcie komputerom lub przynajmniej otwórzcie tego linuxa w tv a my sobie już poradzimy :) Wiem, że to dobry chwyt marketingowy "internet w tv youtube oglądaj kiedy chcesz" ale jest bezużyteczny. Obecnie to co oferuje panasonic w Viera Cast to śmiech na sali. Działa kiedy chce. 5 aplikacji na krzyż z jakością video na bardzo niskim poziomie. Czas reakcji bardzo powolny. Aktualizacja raz na rok.
Skupcie się jedynie na jakości obrazu a my już sami podłączymy do tv co trzeba :)
Obecnie przykładowo youtube oglądam przez dlna (serviio) w jakości hd online bo panasonic oczywiście o hd zapomniał w tej nieszczęsnej aplikacji :(
 
D

Deleted member 121090

Guest
Widzę że nowicjusze nigdzie nie mają lekko. Zawsze pod górkę. Nie inaczej jest z użytkownikami VT30 wśród grona forumowiczów. Starzy wyjadacze tego grona w znakomitej większości są zadowoleni z obcowania z VT30. Natomiast koledzy jednopostowcy trafiają na uszkodzone, wadliwe, wypalone, z plamami egzemplarze. Macie jakiś pomysł jak im pomóc, żeby już na początku forumowego życia nie mieli tak ciężko?
 

007marc

Member
@HQ150 niestety ,tak to jest jak nie czyta się postów (w tym temacie) dwóch największych oszołomów ,anty(VT30)forumowiczów z tego tematu (czyt. nabijaczów postów) ;) (obydwoje wiemy o kogo chodzi) .

A tak poważnie - nigdy nie można stwierdzić że z linii produkcyjnej nie zeszły jakieś wadliwe serie danego modelu .

Mogę uczciwie powiedzieć że mój 50VT30 zakupiony w czerwcu sprawia mi nadal radość w użytkowaniu ,dalej działa bez problemu ,potwierdzić mogę jedynie że głośniej niż na początku "chodzą" wentylatory (nie jest to uciążliwe) .
 
D

Deleted member 121090

Guest
@HQ150 niestety ,tak to jest jak nie czyta się postów (w tym temacie) dwóch największych oszołomów ,anty(VT30)forumowiczów z tego tematu (czyt. nabijaczów postów) ;) (obydwoje wiemy o kogo chodzi) .
Dodał bym jeszcze epitet -wzmacniaczy. Też obydwaj wiemy o kogo chodzi.

A tak poważnie - nigdy nie można stwierdzić że z linii produkcyjnej nie zeszły jakieś wadliwe serie danego modelu .
Oczywiście. Ja tylko stwierdzam pewną prawidłowość którą łatwo zauważyć.
 

foxtrot

New member
czy próbował ktoś nagrywać na kartę SD? (oczywiście SDXC Class10)
próbowałem nagrać coś z n-ki - pojawia się komunikat "brak danej funkcji"
 

angler-73

New member
No wreszcie mam vt-30:DMiesiące czytania w necie opinii na temat tej plazmy i analizy czy buczy,czy ma zielone plamy czy zostawia wypalone miejsca itp. itd.I po 5h ogladania czy testowania jestem zadowolony na maksa:lol:Nie buczy!Nie ma zielonych duszkow!Internet śmiga ok.Jakośc obrazu rewelacja i najbardziej podoba mi sie w thx.Pytanie dla posiadaczy czy mozecie wrzucic swoje ustawienia obrazu?
 

jvc73

New member
Przymierzałem się w zeszłym roku do 65-tki VT20 i dobrze, że się wstrzymałem. Cena była zaporowa podchodząca prawie pod 16 tyś. Obecna VT30E połowę cieńsza i cena spadła do 12 tysięcy. Nie ma chyba co liczyć na poważniejszą obniżkę. Przez moment zastanawiałem się nad LG 60PZ950S, oglądałem z tej serii 50-tkę wczoraj w Saturnie. Cena LG - 7 tyś., Panasonic 12 tyś. 5 tyś. piechotą nie chodzi, można kupić za to porządnego suba + głośniki na tył. Dylemat jest.
 

vils

New member
Witam. Czy to jest forum tylko dla wychwalania i wielbienia TV jwt. :bober: (może przydałaby się zmiana tematu)?
Moja przygoda z tym tv zaczęła się od internetu - poczytałem na tym forum wiele dobrego (nie zadawałem zbędnych pytań nabijając postów i krytykując innych nie wiedząc o czym piszę). Napisałem tylko w meritum swojego postu, że należy zwyczajnie bardziej przemyśleć zakup za takie pieniądze.
Przed zobaczeniem nigdy nie wziąłbym TV3D gdybym.... nie zobaczył Avatara w "MM" ( wtedy też nie słyszałem wiatraków). Po obejrzeniu stwierdziłem, że coś od życia mi się należy i od czasu do czasu mogę się oderwać od rzeczywistości i przenieść się w inny wymiar. Telewizory z ekranem NeoPlasma można znaleźć także w tańszych modelach więc myślałem, że skoro mamy już super jakość wizji to w droższych modelach dokładamy "bajery" czyli dodatkowe funkcje internetu, lub chociażby funkcję cccam dla DVB-S/S2 (po co montować w takim telewizorze tuner satelitarny skoro twierdzicie że dla jakości trzeba kupić np DM8000 za kolejne 4kPLN, po co montować głośniki skoro ma wyjście optyczne i należy zastosować dobrej klasy wzmacniacz z kolumnami, po co w ogóle funkcja internetu skoro i tak w większości nie działa, a jeżeli ma służyć do aktualizacji oprogramowania w TV to dlaczego wychodzi jedna poprawka do roku, a potem już się zapomina o modelu bo jest nowy).
Powiem jeszcze jedno - gdyby ten tv posiadał możliwość nagrywania w formacie odtwarzanym przez popularne odtwarzacze DVD i komputery, a tuner satelitarny posiadał cccam i choćby jeden uniwersalny czytnik kart kodowych dla telewizji płatnej, to telewizor byłby HITEM w Polsce i nie tylko. Pozostałe niedociągnięcia można by na pewno wyeliminować w nowych wersjach firmweru - zacięcia w odtwarzaniu *mkv z usb, czy usługi internetowe. Niestety zapewne producent nie myśli już o aktualizacji oprogramowania do tego tv tylko o nowym modelu, który zapewne wypuści na rynek w maju tego roku.
 
Do góry