Panasonic TX-P50VT30E

marekwar

New member
Iplex

To może z innej beczki, wszystko jest OK ale dlaczego w moim TV nie mam Ipli i Iplexu ? Wszystkie inne bzdety są a tych dwóch najważniejszych brak, oco kaman ?
Ostatnio występują przerwy w usłudze Viera Cast - wtedy nie ma żadnych serwisów.
Jeśli nie ma Ipla lub Iplex a pozostałe serwisy (jakiekolwiek) są, to może oznaczać, że masz zestrojony telewizor na kraj inny niż Polska. W VT30 nie można wybrać kraju w ustawieniach Viera Cast - widocznie TV rozpoznaje jakie krajowe serwisy ustawić albo właśnie po deklaracji kraju po wstępnych ustawieniach albo po numerze IP w co wątpię (musiałbyś korzystać z zagranicznego serwera proxy).
Identyczny problem występuje w Blueray'ach 3D Panasonica, gdzie nie ma Ipli i Iplexu bo fabrycznie w ustawieniach Viera Cast zaznaczone są Niemcy. Po wybraniu Polski pojawiają się polskie serwisy.
 

maniek86krk

Klub HDTV.com.pl
vip
Panowie a jak wyglada sprawa z czarnymi pasami na dole i gorze ekranu podczas ogladania filmow ? Czy te pasy wplywaja negatywnie na matryce ? Jak sa te pasy tzn ze matryca w tym miejscy dziala i swieci na czarno caly czas czy telewizor wylacza te czesci matrycy ?
 

kockodo

New member
czy z wejść HDMI (podłączony m.in. dekoder n-ki) idzie tylko dźwięk stereo??
niestety tak, jest to beznadzieja, czytasz ze tv obsluguje 5.1 a tu kwas, tez mam 3 urzadzenia i myslalem ze podlacze wszystkie hdmi a optyk z tv do amplitunera i wszystko bedzie cacy ale niestety nie. Jak puscisz z usb film to powinno byc digital.
 

DVX

New member
Ostatnio występują przerwy w usłudze Viera Cast - wtedy nie ma żadnych serwisów.
Jeśli nie ma Ipla lub Iplex a pozostałe serwisy (jakiekolwiek) są, to może oznaczać, że masz zestrojony telewizor na kraj inny niż Polska. W VT30 nie można wybrać kraju w ustawieniach Viera Cast - widocznie TV rozpoznaje jakie krajowe serwisy ustawić albo właśnie po deklaracji kraju po wstępnych ustawieniach albo po numerze IP w co wątpię (musiałbyś korzystać z zagranicznego serwera proxy).
Identyczny problem występuje w Blueray'ach 3D Panasonica, gdzie nie ma Ipli i Iplexu bo fabrycznie w ustawieniach Viera Cast zaznaczone są Niemcy. Po wybraniu Polski pojawiają się polskie serwisy.
Było jak piszesz, zdążyłem dojść do tego sam. Przy pierwszym strojeniu wybrałem Niemcy, tak jak mi kiedyś kazano zrobić abym mógł korzystać z DVB-T w innym TV LCD Panasia. Przestawiłem na Polska i mam Iple i Iplex.
 

marekwar

New member
Czarne pasy

Panowie a jak wyglada sprawa z czarnymi pasami na dole i gorze ekranu podczas ogladania filmow ? Czy te pasy wplywaja negatywnie na matryce ? Jak sa te pasy tzn ze matryca w tym miejscy dziala i swieci na czarno caly czas czy telewizor wylacza te czesci matrycy ?

Mimo że "udało" mi się wypalić logo TVN24 (patrz moje wcześniejsze posty), to czarne pasy u mnie nie mają żadnego wpływu na matrycę. Sugeruję włączenie opcji "przesuw piksela" dla obrazu Normalny i Dynamiczny. Dla trybu THX czy kinowego nie ma to znaczenia - opcja ta jest wyszarzona gdyż jasność jest zdecydowanie mniejsza niż dla poprzednich trybów i nie ma niebezpieczeństwa dla matrycy nawet przy statycznych elementach obrazu.
Czarne pasy są maksymalnie wygaszone ale nie do końca - przy ustawieniach jasności =0 można zobaczyć szum w całkowitej ciemności, przy ustawieniach jasności np. +5 widać będzie "szarość" a nie czerń. Dlatego podkręcenie jasności znacznie powyżej zera niweluje całkowicie przewagę plazmy nad LCD.
 
Ostatnia edycja:

ipsz

New member
Podobnie jest z "wędrującym pasem" do usuwania powidoków - jest pas czyli muszą być i powidoki.

Kierując się tym torem myślenia, powidoki nie występowały w poprzednich seriach Viera bo "wędrujący pas" pojawił się po raz pierwszy w serii 30.

BTW: powidoki nie są poważnym problemem bo w trakcie codziennego oglądania nie powodują realnego dyskomfortu a można się ich łatwo pozbyć. Line Bleeding i boczne pasy są także nieznaczące. IMO jedynym problemem są wahania jasności obrazu, jednak ich intensywność spada wraz z nowszymi wersjami oprogramowania co nie znaczy, że nie istnieją.

P.S: Czy nowym VW nie da się zaparkować bez asystenta a nowe Volvo nie hamuje bez radaru? :)
 

Alcatraz

New member
Kierując się tym torem myślenia, powidoki nie występowały w poprzednich seriach Viera bo "wędrujący pas" pojawił się po raz pierwszy w serii 30.

Tylko, że w poprzednich seriach Viera (i nie tylko) rolę "wędrującego pasa" pełniły dołączone do telewizorów płytki dvd z odpowiednimi planszami i programami a w przypadku ich braku zawsze były pożyczane od Pioneerów:p A więc mój tok myślenia jest prawidłowy.
 

rokko

New member
no i niestety lyzka dziegciu ma moim sloiczku miodu:/
nie dziala wejscie hdmi 2:(((( niestety. na zadnym kablu nie dochodzi sygnal. hmm. musze jutro z serwisem sie skontaktowac i zapytac co i jak teraz z tym fantem:((((
 

pupil

Member
W trybie THX podczas gry na xbox-sie u mnie wystepują b.szbko powidoki (funkcja przesuwu piksela nie aktywna) w innych trybach nie zauważyłem.Proszę użytkowników o sprawdzenie.
 

Ropuszek

New member
no i niestety lyzka dziegciu ma moim sloiczku miodu:/
nie dziala wejscie hdmi 2:(((( niestety. na zadnym kablu nie dochodzi sygnal. hmm. musze jutro z serwisem sie skontaktowac i zapytac co i jak teraz z tym fantem:((((

przychodzą mi dwie możliwości....:
- transport, jeden z kurierów który przywoził mi pierwszy egzemplarz,chwalił się że opakowania są tak mocne że mogą wyrzucić go z 1 piętra i nic się nie stanie, gdy się okazało że ma martwego piksela powiedziałem im żeby wyrzucili go przez okno ale bez opakowania;)
Wniosek, transport podczas przerzucania i innych wstrząsów itp. mogło się coś rozłączyć.
- fabryka i normy kwalifikujące towar do sprzedaży, prosty przykład: samochód japoński produkowany w rodzimym kraju, i niemiecki bądź czeski produkowany u nich, japoński nawet po 10 latach jest bezawaryjny, ten drugi tuż po odebraniu ma coś nie tak, ale w salonie tłumaczą że ta przysłowiowa "kontrolka oleju" się wyłączy jak samochód się dotrze,później komputer sterujący szyby, a na samym końcu przewody hamulcowe...:)
co do kontroli jakości w przypadku tv ma się podobnie jak z samochodami, co kraj to obyczaj;)
W jednym nie przeszedłby kontroli jakości i nie opuściłby fabryki, w drugim już jest w sprzedaży :)
 

Ropuszek

New member
W trybie THX podczas gry na xbox-sie u mnie wystepują b.szbko powidoki (funkcja przesuwu piksela nie aktywna) w innych trybach nie zauważyłem.Proszę użytkowników o sprawdzenie.

na początku korzystałem z trybu gry, efektowny ale do czasu... jarzył jak niejedna "żarówka" do sprzedaży w sklepie , dzisiaj kinowy, wygląda super i też żadnych problemów.
Co do thx ile czasu trzeba by pojawiły się u Ciebie powidoki?
Chętnie przetestuje :)
 

angler-73

New member
Witam.Mam pytanie odnosnie dekodera hd dla tego telewizora mianowicie czy brac od kablówki modem na karte i korzystac z wbudowanego dekodera czy wziąsc dekoder hd?Podobno przelanczanie kanałów przez dekoder jest szybsze.
 
Ostatnia edycja:

Ropuszek

New member
Ropuszek najlepsze, ze to padlo po 3 miesiacach uzywania. Tu jest problem. Wszystko bylo oki i juz nie jest:((((

Nie ma co się zamartwiać, zgłosić i niech przyjadą wymienić uszkodzone usb, łaski nie robią :)

znając ich tajne techniki transportu, podejrzewał że to się odbiło stad nie działa ;)

Ropuszek,wystarczy parę minut w THX i powidoki pojawiają się jak cholera(kiedy włączę białą plansze).
sprawdzę dzisiaj wieczorem, sam jestem ciekawy :)
 

ipsz

New member
no i niestety lyzka dziegciu ma moim sloiczku miodu:/
nie dziala wejscie hdmi 2:(((( niestety. na zadnym kablu nie dochodzi sygnal. hmm. musze jutro z serwisem sie skontaktowac i zapytac co i jak teraz z tym fantem:((((

W przypadku problemów z transmisją sygnałów przez złącza HDMI (dźwięk lub obraz) warto na kilka chwil odłączyć fizycznie sprzęt od zasilania. W wielu przypadkach pomaga. Mam TV Sharpa, który co pewien czas "gubi" dźwięk ze złącz HDMI a amplituner Onkyo wiesza się przy próbach aktualizacji oprogramowania jeśli ma podłączone cokolwiek do HDMI.
 
Do góry