Panasonic TX-P50VT30E

darekguma

New member
Bez reklam
Skąd ja to znam? :) . Żona patrzy na mnie jak na idiotę jak co rusz albo chowam pasek TVN24, wyciągam w pionie lub poziomie albo zmieniam z obraz Normalnego na ciemniejszy THX etc. lub zapuszczam biały pas na całą noc zasłaniając drzwi kocem aby dało spać w pokoju obok. Generalnie bojkotuję TVN 24 od miesiąca ale mam słabą wolę i czasem jednak włączam :-(
. Chwilw, chwila, o jakim białym pasie piszesz, to jest jakas opcja do usuwana powidoków?
 

don111

Banned
Miałeś plazmę, to dlaczego teraz nie masz kolejnej tylko LCD Full Led?
chciałem plazmę, trafiłem w okazyjnej cenie tego LEDa i zaryzykowałem, w sumie jestem mocno zadowolony (może poza wielkością, wolałbym 50'+), jednak do euforii daleko, jest to tv nieco lepszy od mojej starej 3 letniej plazmy ale obecne plazmy też poszły do góry i to widać
w sumie powiem więcej, local dimming ratuje sytuację, to daje +50% do wartości tego tv, nie licząc tego - wszystko praktycznie jest nieco lepsze jednak w plaźmie - ruch, kolory, SD, wyrazistość obrazu (nie mylić z ostrością)... dziwne nie ? to jest właśnie ciekawe, wszystkie LCD mają super dokładny obraz na krawędziach, ale każdy obiekt wygląda bardziej kontrastowo na plaźmie np twarze osób, każdy włosek zarostu, każde załamanie na policzku jest bardziej zaznaczone

Wiesz, to jest akurat pojęcie względne. Licząc tylko cenę przy danej przekątnej oczywiście masz rację ale "opłacalność zakupu" to nie tylko pieniądze, także zadowolenie z użytkowania, jego komfort i wiele innych cech. Zgodzisz się? Zależy też co rozumiesz pod pojęciem "stosunek jakości do ceny nie do pobicia" - bo jeśli chodzi o płynność obrazu, kąty patrzenia i jakość obrazu po ciemku to można się zgodzić ale już biorąc pod uwagę jakość obrazu w dzień, możliwość powstawania powidoków, brzęczenia zasilaczy i inne (czyli drugą stronę medalu) sytuacja się odwraca.

Ktoś kiedyś napisał, że można się różnić pięknie - może spróbujemy? Na 100% nie służy temu dyskryminowanie innych ze względu na to, że nie posiada a krytykuje dany model (bo jak chwali, to może nawet nie posiadać...) oraz nazywanie bzdurą problemu, który fizycznie wystąpił u innego użytkownia. Pozdrawiam
generalnie chodzi mi o jakość obrazu, plazma ma więcej wad w kwestii bardziej "praktyczności" (typu zdarzający się hałas, sam fakt ryzyka wypaleń) niż w samym obrazie (choć wady też ma), odwrotnie niż LED...
nie chodzi o krytykowanie LED czy plazm, tylko o obiektywizm a o ten ciężko gdy dyskutuje się z kimś kto zna teorię, opiera się na doświadczeniach innych, a nie praktykę - to tak w kwestii powidoków/wypaleń - bo tutaj niestety trzeba to poznać osobiście, to że ktoś je miał to nie jest niemożliwe, jednak do tego daleka droga, dłuższa niż się wydaje po czytanych tu wpisach
ktoś pisze oglądałem za długo tvn24 i wszyscy sobie myślą, że jak się przełączy na ten kanał i poogląda pół godziny czy godzinę to już zostanie prześwitujące logo po zmianie na inny kanał i w ogóle trzeba uważać że to już może być wypalenie, to taki przykład jak inni myślą a jak dalekie to jest od prawdy...
 

Ropuszek

New member
Rok temu kupiłem Sony, o ile pamiętam z serii EX500, bo chciałem wymienić Sony KDL-40W4500 na nowszy i oddać teściom (taka była pilna potrzeba). Po tym jak się okazało że ten "stary" (ponad dwa lata) ma zdecydowanie lepszy obraz to ten nowy poszedł do teściów a stary jest teraz w sypialni.
Dodatkowo mam w dużym pokoju pierwszą plazmę w życiu (VT30) ze względu na dobre 3D. Niestety nie znając się na plazmach dopuściłem przez ciągle oglądanie TVN24 do powstania powidoków, które nie chcą ustąpić. Nie wiedziałem, że doświadczony użytkownik PDP ma we krwi ciągle zmiany proporcji, overscanu, zapuszczanie każdego wieczora czyszczenia matrycy z powidoków etc. :).

Też jestem fanem Sony, ale ze względu na fundusze z którymi muszę się liczyć zdecydowałem się zakupić plazmę Panasa -> firmę która zawsze była mi obojętna wręcz marginalizowana ze względu na Sony które zawsze spełniało moje oczekiwania ( ponad 21 lat).
Dzisiaj jestem na etapie zakupu tego TV, ze względu na koszty a przede wszystkim jakość obrazu, a problem mój polega na tym aby go kupić jak najtaniej i sprawdzić sprzęt przede wszystkim czy nie ma ukrytych fabrycznych usterek :)

Także zależy mi na dobrym 3D które mam zamiar sprawdzić (w wolnych chwilach) na PS3, filmach ale nie tylko..., i wieże że ten znienawidzony przeze mnie kiedyś Panasonic spełni moje oczekiwania, czytając choćby porady, sugestie użytkowników tego Panasa :)

Ale jak słyszę opinie typu: "a tata Marcina powiedział..." bądź Twoje:--> kupiłem go ze względu na 3D a oglądałem bez przerwy TV24 i mam problem...

To mam takie pytanie do Ciebie:
:oops:
na jakiej platformie puszczają TVN24 w 3D? jak już nabędę ten TV nielubianej przeze mnie marki chętnie obejrzę,przetestuję i podzielę się obiektywną opinią z użytkownikami tego TV i forum, a także z tymi--->widziałem ale nie mam....a tata Marcina powiedział.... :D

p.s. Polecasz coś lepszego od tego Panasa?
 
Ostatnia edycja:

marekwar

New member
Skąd ja to znam? :) . Żona patrzy na mnie jak na idiotę jak co rusz albo chowam pasek TVN24, wyciągam w pionie lub poziomie albo zmieniam z obraz Normalnego na ciemniejszy THX etc. lub zapuszczam biały pas na całą noc zasłaniając drzwi kocem aby dało spać w pokoju obok. Generalnie bojkotuję TVN 24 od miesiąca ale mam słabą wolę i czasem jednak włączam :-(
. Chwilw, chwila, o jakim białym pasie piszesz, to jest jakas opcja do usuwana powidoków?
Jest. W zaawansowanych opcjach obrazu jest podopcja "Przesuwający się pas" do czyszczenia obrazów szczątkowych.
 

marekwar

New member
Sprawdź

Też jestem fanem Sony, ale ze względu na fundusze z którymi muszę się liczyć zdecydowałem się zakupić plazmę Panasa -> firmę która zawsze była mi obojętna wręcz marginalizowana ze względu na Sony które zawsze spełniało moje oczekiwania ( ponad 21 lat).
Dzisiaj jestem na etapie zakupu tego TV, ze względu na koszty a przede wszystkim jakość obrazu, a problem mój polega na tym aby go kupić jak najtaniej i sprawdzić sprzęt przede wszystkim czy nie ma ukrytych fabrycznych usterek :)

Także zależy mi na dobrym 3D które mam zamiar sprawdzić (w wolnych chwilach) na PS3, filmach ale nie tylko..., i wieże że ten znienawidzony przeze mnie kiedyś Panasonic spełni moje oczekiwania, czytając choćby porady, sugestie użytkowników tego Panasa :)

Ale jak słyszę opinie typu: "a tata Marcina powiedział..." bądź Twoje:--> kupiłem go ze względu na 3D a oglądałem bez przerwy TV24 i mam problem...

To mam takie pytanie do Ciebie:
:oops:
na jakiej platformie puszczają TVN24 w 3D? jak już nabędę ten TV nielubianej przeze mnie marki chętnie obejrzę,przetestuję i podzielę się obiektywną opinią z użytkownikami tego TV i forum, a także z tymi--->widziałem ale nie mam....a tata Marcina powiedział.... :D

p.s. Polecasz coś lepszego od tego Panasa?

Polecam tego Panasa przy uwzględnieniu środków ostrożności. Z zalet patrz mój wpis z sierpnia - opinię pod tym samym nickiem "marekwar" na ceneo po wpisaniu TX-P42VT30E.
A ponadto - wyraźnie powiedziałem, że okres wyborów ( dla innych wcześniej Smoleńsk) to więcej TVN24 dla jednych a dla innych TV TRWAM. Po powrocie do filmów, IPLEX-u etc. gorzka niespodzianka.
 

Alcatraz

New member
A więc tak... Skoro w telewizorze jest opcja do usuwania powidoków, to jednak muszą być i same powidoki, prawda?

Nie tak dawno napisałem do samego Panasonica. Oto co odpowiedzieli (fragment dotyczący tematu):
Panasonic
Uprzejmie informujemy, że tak jak Pan słusznie zauważył, możliwość powstania powidoków jest cechą charakterystyczną wszystkich TV plazmowych na rynku. Zawarty w nich luminofor - jak w każdym ekranie PDP - ulega zużyciu najbardziej w chwili wyświetlania bieli, a najmniej przy czerni.

don111 - naprawdę zgadzam się z tym co napisałeś ale...
nie chodzi o krytykowanie LED czy plazm, tylko o obiektywizm a o ten ciężko gdy dyskutuje się z kimś kto zna teorię, opiera się na doświadczeniach innych, a nie praktykę
A czy doświadczenia innych to czasami nie ich praktyka? Co za róznica czy widzę powidok u znajomego czy wypalam go na własnym telewizorze? No dla mnie to akurat jest róznica, bo przynajmniej osobiście nie mam problemu ale jeśli chodzi o sam fakt to naprawdę jedno o to samo.

plazma ma więcej wad w kwestii bardziej "praktyczności"
Święte słowa - i właśnie to wstrzymuje mnie przed zakupem.

ktoś pisze oglądałem za długo tvn24 i wszyscy sobie myślą, że jak się przełączy na ten kanał i poogląda pół godziny czy godzinę to już zostanie prześwitujące logo
Jeśli o mnie chodzi to wcale nie myślę, że po pół godzinie zostanie logo czy pasek. Chodzi raczej o to, że po 90 minutach meczu (a czasem i dogrywce) niestety widziałem powidok w postaci paseczka z wynikiem:-? A po 3,5 czy 4 godzinach Eurosportu HD widoczne było logo. Fakt, że po kilku dniach wszystko zniknęło ale sama świadomość, że musiałbym to wszystko kontrolować sprawiła ostudzenie mojego uznania dla ogólnie bardzo fajnego obrazu na plazmie (pomijając migotanie jasnych części ekranu, które osobiście niestety widzę).

No i znowu wychodzi na to, że najlepszym telewizorem byłby "LCD z podświetleniem plazmowym" albo "Plazmoled":neutral:
 

marekwar

New member
Oto dowód

Możesz zapodać jakieś zdjęcie?
Ja też przesiadłem się po raz pierwszy na plazmę. Ogladam jak leci juz pół roku. Bez żadnej zmiany formatu. Nigdy nie używałem trybu przesuwającego się paska. Nie ma takiej potrzeby. Zresztą jak czytasz w tym temacie nikogo to tutaj nie spotkało. Ogladam filmy tak jak lecą bez usuwania pasów bocznych czy góra dół.

Tak wygląda wypalone logo TVN24 w VT30- lewy dolny róg ekranu. Najlepiej widoczne na białym tle , ma wtedy lekko różowe zabarwienie - tu zabójczo działa silne niebieskie wypełnienie loga. W rzeczywistości nieco mniej widoczne - tu ściemniłem zdjęcie aby pokazać lepiej o co chodzi.
Obraz najczęściej oglądany w trybie Normalnym, z włączonym czujnikiem Eco i z wyłączonym oszczędzaniem energii. Kontrast, jasność i nasycenie w defaultowych, środkowych ustawieniach. Daje to jasny obraz w jasnym pokoju.
Logo po miesiącu "czyszczenia" mniej widać ale jednak.
I niech mi nikt nie wmawia że czarne jest czarne a białe jest białe :)
 

Attachments

  • VT30 TVN24.jpg
    VT30 TVN24.jpg
    43,5 KB · Wyś: 2290

Ropuszek

New member
Dodatkowo mam w dużym pokoju pierwszą plazmę w życiu (VT30) ze względu na dobre 3D. Niestety nie znając się na plazmach dopuściłem przez ciągle oglądanie TVN24 do powstania powidoków, które nie chcą ustąpić. Nie wiedziałem, że doświadczony użytkownik PDP ma we krwi ciągle zmiany proporcji, overscanu, zapuszczanie każdego wieczora czyszczenia matrycy z powidoków etc. :).

ja mam zamiar kupić i też bedzie to pierwsza w moim życiu ;)


upsss :)
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Zawsze mozna wyslac list do tvn24 aby zwiekszyli przezroczystosc logotypu. Pisanie o tym problemie tylko na forum niczego nie zmieni. Sprawa jest prosta, logo tvn 24 transparentne jak logo tvn a ticker czyli pasek z informacjami tylko przez 10 minut o pelnej godzinie bo kreci sie bez sensu. Nawet logo kanalow tvp1, tvp2 nie swieci tak mocno jak dawniej. To listy do tvp i krrit przyczynily sie do tego, czyli zwiekszenia przezroczystosci logo i ograniczen wiekowych. Duzo innych kanalow tez zmienilo logo,nawet eska i wszystkie kanaly z c+.

przyklad z forum n,telewizor lcd .
http://nhdtv.pl/forum/showpost.php?p=341600&postcount=2322




W odpowiedzi na Pańskie kolejne wystąpienia, dotyczące sposobu oznaczania audycji symbolem graficznym w programach telewizyjnych uprzejmie wyjaśniam, że obowiązek oznaczania audycji z uwzględnieniem grup wiekowych wprowadził Sejm RP a nie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyjmując 2 kwietnia 2004 roku nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji (tzw. nowelizacja europejska). KRRiT zrealizowała tę delegację ustawową 23 czerwca 2005 r. wydając szczegółowe rozporządzenie w tej kwestii. Rozporządzenie to wraz z załącznikami stanowi do dziś obowiązującą podstawę dokonywania przez nadawców szczegółowej kwalifikacji audycji lub innych przekazów do poszczególnych kategorii wiekowych oraz ich oznaczania widocznymi na ekranie symbolami.

Jednocześnie pragnę poinformować, że KRRiT 12 lipca 2011 roku dokonała nowelizacji ww. rozporządzenia w sprawie kwalifikowania audycji mogących mieć wpływ na negatywny rozwój małoletnich. Modyfikacja aktualnie stosowanych oznaczeń wiekowych polegała na zmianie ich czytelności oraz widoczności.

Odnośnie poruszonej przez Pana kwestii dotyczącej zarówno logo jak i oznakowań wiekowych np. natężenia koloru czy wielkości uprzejmie informuję, że KRRiT nie posiada kompetencji w zakresie ingerowania w działalność programową samodzielnych nadawców. Przepisy nie określają ani intensywności ich świecenia, ani dokładnego położenia. Uwagi oraz propozycje należy kierować bezpośrednio do biura programowego konkretnego nadawcy wpisując się w dyskusję nad kształtem programu telewizyjnego.
 
Ostatnia edycja:

marekwar

New member
EPG i HDD w VT30

1. Często używam EPG poprzez "Guide" lub wprost wciskając przycisk "i" . Denerwujące jest to, że o ile przewijanie opisu filmu w tej drugiej sytuacji odbywa się intuicyjnie, to przewijanie tekstu EPG po wejściu do "Guide" możliwe jest tylko przy użyciu przycisku przełączania kanałów - głupio nieintuicyjne i niespójne.
2. Nagrywam filmy na zewnętrznym HDD. O ile łatwo jest zaprogramować do przodu programy bo widać ich tytuły, to na liście Timer'a żadnych tytułów już nie ma - tylko kanał i czas nagrywania.
Jeśli programuje się więcej pozycji a potem chce się którąś skasować, to nie wiadomo którą - jak w starym VCR. Znów jest tu problem EPG czy raczej braku jego wykorzystania.


Mam dekoder - nagrywarkę Technisata Digicorder HD K2, współpracujacą z drugim telewizorem i tam obie funkcje 1. i 2. działają perfekcyjnie.

Zgłosiłem ten problem (chyba firmware'owy) do Panasonika w Polsce - od miesiąca nie mam odpowiedzi.
Czy ktoś może zna bezpośrednią drogę do konstruktorów VT30 ? A może są już jakieś rozwiązania, których nie ma w instrukcji?
 

don111

Banned
don111 - naprawdę zgadzam się z tym co napisałeś ale...

A czy doświadczenia innych to czasami nie ich praktyka? Co za róznica czy widzę powidok u znajomego czy wypalam go na własnym telewizorze? No dla mnie to akurat jest róznica, bo przynajmniej osobiście nie mam problemu ale jeśli chodzi o sam fakt to naprawdę jedno o to samo.
...
Jeśli o mnie chodzi to wcale nie myślę, że po pół godzinie zostanie logo czy pasek. Chodzi raczej o to, że po 90 minutach meczu (a czasem i dogrywce) niestety widziałem powidok w postaci paseczka z wynikiem:-? A po 3,5 czy 4 godzinach Eurosportu HD widoczne było logo. Fakt, że po kilku dniach wszystko zniknęło ale sama świadomość, że musiałbym to wszystko kontrolować sprawiła ostudzenie mojego uznania dla ogólnie bardzo fajnego obrazu na plazmie (pomijając migotanie jasnych części ekranu, które osobiście niestety widzę).
właśnie dlatego, że widząc jakiś powidok czy wypalenie u znajomego nie wiesz jak do tego doszło, ile czasu potrzeba aby ono powstało...
jeśli piszesz o powidoku w postaci paska wyniku po 90 minutach meczu to ja już wiem że nie piszesz o plaźmie Panasonic, chyba że jakiejś bardzo starej
Eurosport ma jaskrawe logo ale u mnie ten kanał leciał czasem i 10h dziennie a potem także przez kolejne dni, gdy transmitowali wielkie szlemy, co prawda logo znika na czas reklam ale to zdecydowanie za krótko aby przeciwdziałać powidokom
oczywiście żadnego powidoku nie miałem poza tym widocznym ledwo z max pół metra na czarnej planszy i gdy chciałem to sprawdzić, z 2,5m nie było tego w ogóle widać (czarna plansza), nie wspominam już o jakimś prześwitywaniu podczas oglądania innego programu, na to nie ma najmniejszych szans
nie sądzę aby w nowszych modelach były większe problemy z powidokami niż w moim modelu ( 46PY8 )
 

Alcatraz

New member
Naprawdę nie chcę się spierać o jakieś szczegóły, niech każdy zostanie przy swoich przekonaniach. Jednak patrząc na VT30 kolegi marekwar i okropnie wygladający powidok logo tvn24 jakoś nie mogę uwierzyć, że on to sobie wypalił celowo - oglądając 24 godziny tą stację... A może wystarczy mniej? Jeśli tak to ile - 5, 8 godzin?
 

marekwar

New member
Czas

Naprawdę nie chcę się spierać o jakieś szczegóły, niech każdy zostanie przy swoich przekonaniach. Jednak patrząc na VT30 kolegi marekwar i okropnie wygladający powidok logo tvn24 jakoś nie mogę uwierzyć, że on to sobie wypalił celowo - oglądając 24 godziny tą stację... A może wystarczy mniej? Jeśli tak to ile - 5, 8 godzin?

Wystarczyło kilka godzin dziennie przed ostatnimi wyborami plus cały wieczór i noc do rana 9 października plus kilka dni po wyborach ok 2-3 godz. dziennie. Tylko 9 października praktycznie bez przełączania się na inny kanał. W pozostałe dni również nieco innych treści. Obraz ustawiony na Normalny, tryb Eco włączony, oszczędność energii wyłączona, ustawienia fabryczne jasności , kontrastu i koloru. Oczywiście bez żadnego zmieniania proporcji, overscanu i tym podobne.
TVN24 to prawdziwy killer dla VT30.
 

medvet

New member
Tak wygląda wypalone logo TVN24 w VT30- lewy dolny róg ekranu. Najlepiej widoczne na białym tle , ma wtedy lekko różowe zabarwienie - tu zabójczo działa silne niebieskie wypełnienie loga. W rzeczywistości nieco mniej widoczne - tu ściemniłem zdjęcie aby pokazać lepiej o co chodzi.
Obraz najczęściej oglądany w trybie Normalnym, z włączonym czujnikiem Eco i z wyłączonym oszczędzaniem energii. Kontrast, jasność i nasycenie w defaultowych, środkowych ustawieniach. Daje to jasny obraz w jasnym pokoju.
Logo po miesiącu "czyszczenia" mniej widać ale jednak.
I niech mi nikt nie wmawia że czarne jest czarne a białe jest białe :)

Dokładnie. Też VT30 - TVN24 leci mniej więcej 6 h dziennie, codziennie. I tak od półtora miesiąca, czyli od zakupu TV. U mnie wygląda tak samo. A propos szumu wentylatorów. Nikomu nie radzę grzebać przy telewizorze, jeśli się na tym nie zna. Szum spowodowany jest płytką tylną ścianką, przetłoczeniami po stronie gniazd i perforacją. Bez tylnej ścianki telewizor jest tak cichy, jak LCD. Żadnych programów do usuwania powidoków, pasków, itp nie zapuszczam. TV jest do oglądania.
 

str23

New member
Witam! Na alledrogo gośc ma 50VT30 w cenie 5290zl. Nie mogę dodac linka bo to jest dopiero mój pierwszy post. Tv podobno pochodzi z programu wyprzedażowego europejskich marketów.

W zestawie jest wszystko co powinno byc, opakowanie, oryginalny pilot, 2x okulary 3D. Moje pytanie:
Czy warto go kupic? Gośc udziela gwarancji tylko na rok i to jest chyba jego gwarancja a nie producenta. Proszę o jakieś sugestie bo cena jest ok. Tylko ciekawe czy tv jest pełnowartościowy. Pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Ponieważ widzę że co niektórym ciśnienie skacze za wysoko, wszelkie wycieczki, sugestie etc etc związane z osobami a nie ze sprzętem będą surowo karane. A za sugerowanie, że ktoś jest kimś czy ma taki czy inny tv będą czasowe bany.
 
Witam wszystkich.Od kilku dni powaznie zastanawiam sie nad kupnem tej plazmy,tv ogladam wieczorami i noca i dlatego wybor padl na plazme.Co do programow telewizji to oczywiscie wszystko w HD,do tego granie na kosoli,czasami jakis sport.Wczoraj odwiedzilem sklep MM i sprzedawca poinformowal mnie ze plazma bedzie swietna do grania ze wzgledu na plynosc ale trzeba uwazac zeby np nie zostawiac wlaczonego menu glownego w konsoli na dluzej tzn pol godziny i tu mnie facet zadziwil,jakos nie moge uwierzyc zeby tv tej klasy od panasonica zostawial jakies powidoki juz po pol godziny. A wogole z wyborem samego tv to ciezkie zadanie bo skoro ogladam tv wieczorami i w nocy to jak mam sprawdzic w oswietlonym mocno MM jak moja nowa plazma bedzie wygladac w nocy,mam poprosic sprzedawce zeby oswietlenie wylaczyl czy zostac po zamknieciu sklepu?? haha A tak serio to juz nawet myslalem zeby zamowic(oczywiscie z neta ze wzgledu na cene i 10 dni na oddanie) panasonica i np sony HX 920 i przez te kilka dni zadecydowav ktory zostawie:) Pozdro
 
D

Deleted member 121090

Guest
Witam wszystkich.Od kilku dni powaznie zastanawiam sie nad kupnem tej plazmy,tv ogladam wieczorami i noca i dlatego wybor padl na plazme.Co do programow telewizji to oczywiscie wszystko w HD,do tego granie na kosoli,czasami jakis sport.Wczoraj odwiedzilem sklep MM i sprzedawca poinformowal mnie ze plazma bedzie swietna do grania ze wzgledu na plynosc ale trzeba uwazac zeby np nie zostawiac wlaczonego menu glownego w konsoli na dluzej tzn pol godziny i tu mnie facet zadziwil,jakos nie moge uwierzyc zeby tv tej klasy od panasonica zostawial jakies powidoki juz po pol godziny. A wogole z wyborem samego tv to ciezkie zadanie bo skoro ogladam tv wieczorami i w nocy to jak mam sprawdzic w oswietlonym mocno MM jak moja nowa plazma bedzie wygladac w nocy,mam poprosic sprzedawce zeby oswietlenie wylaczyl czy zostac po zamknieciu sklepu?? haha A tak serio to juz nawet myslalem zeby zamowic(oczywiscie z neta ze wzgledu na cene i 10 dni na oddanie) panasonica i np sony HX 920 i przez te kilka dni zadecydowav ktory zostawie:) Pozdro
Dobry pomysł aczkolwiek chyba ryzykowny. Nie do końca wierzę w bezproblemowy zwrot TV który był 10dni używany. Teoretycznie to jest możliwe ale w praktyce bym się trochę bał.
Lepiej poszukaj kogoś z forumowiczów, z Twojej okolicy ,z tym TV, który Cię interesuje na stanie i spróbuj się ,, wprosić''. Możesz również poprosić o zakup i prezentację tych dwóch modeli które wybrałeś u siebie. Też z tym nie będziesz miał chyba kłopotu.
 

digitalus

Banned
Witam wszystkich.Od kilku dni powaznie zastanawiam sie nad kupnem tej plazmy,tv ogladam wieczorami i noca i dlatego wybor padl na plazme.Co do programow telewizji to oczywiscie wszystko w HD,do tego granie na kosoli,czasami jakis sport.Wczoraj odwiedzilem sklep MM i sprzedawca poinformowal mnie ze plazma bedzie swietna do grania ze wzgledu na plynosc ale trzeba uwazac zeby np nie zostawiac wlaczonego menu glownego w konsoli na dluzej tzn pol godziny i tu mnie facet zadziwil,jakos nie moge uwierzyc zeby tv tej klasy od panasonica zostawial jakies powidoki juz po pol godziny. A wogole z wyborem samego tv to ciezkie zadanie bo skoro ogladam tv wieczorami i w nocy to jak mam sprawdzic w oswietlonym mocno MM jak moja nowa plazma bedzie wygladac w nocy,mam poprosic sprzedawce zeby oswietlenie wylaczyl czy zostac po zamknieciu sklepu?? haha A tak serio to juz nawet myslalem zeby zamowic(oczywiscie z neta ze wzgledu na cene i 10 dni na oddanie) panasonica i np sony HX 920 i przez te kilka dni zadecydowav ktory zostawie:) Pozdro
W Sklepie to zupelnie inny swiat.W warunkach sklepowych plazma moze prezentowac sie slabo albo fatalnie. Podobne zdanie od wielu kolegow z forum.
http://www.hdtv.com.pl/forum/652069-post6.html
Plazma w domu, link nizej
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...ii-s20-panasonica-konkretnie-tx-p50s20-2.html
W domu to nawet plazma daewoo rozklada na lopatki lcd czy innego led-tv:)
Kliknij tutaj , to moja pierwsza plazma, dziala do dzis bez usterki. Teoretycznie najslabszy model. w
http://www.hdtv.com.pl/forum/214050-post56.html
Pozniej X20 a kilka dni temu kupilem cx3 . Gdy kupowalem cx3 to jakosc obrazu w sklepie byla slaba ale dla mnie bez znaczenia bo wiem ze nie kupuje kota w worku:) W sklepie kolor czarny w tanim modelu cx3 byl slaby ale w domu bardzo dobry.
Jesli jestes " graczem" to lepiej kup lcd.
 
Ostatnia edycja:
Do góry