Panasonic TX-P50VT30E

D

Deleted member 121090

Guest
Myślę że z wymianą akurat w tym sklepie byś problemu nie miał. Mają dosyć dobre opinie i były już takie przypadki jak Twój i wymienili bez oporów. Też zadzwoniłem do Euro Rtv i dowiedziałem się że cena 8699 obowiązuje przy zamówieniu internetowym a w sklepie jest o 200zł drożej. Jak to było u Ciebie? A i jeszcze chcą 80zł za dostawę z wniesieniem.
 

Fella

New member
peterka1000 -->


Umiesz budować napięcie!!! ;-)

Mam nadzieję, że w poniedziałek będzie bez "przygód"


Fella

p.s

A juz sobie ostrzyłem zęby na Twój teścik...
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Nie ma jak kupić na miejscu w sklepie po grubszych oględzinach, ja już niestety zostawiłem podpisanie odbioru rodzicom gdy przywieźli tv do domu, też z rtv agd ale internetowym, później musiałem się użerać by mi kasę oddano bo telewizor był ewidentnie zepsuty a na nowego dać nie chcieli musiał bym czekać min 2 tygodnie na naprawdę. Zbywano mnie przez każdy telefon mówiąc żebym dzwonił gdzie indziej bo tak naprawdę nie da się tego załatwić, że wpierw muszę czekać na techników by to sprawdzili, czy jest na pewno popsuty, dopiero gdy sam dotarłem do kierownika samego pionu sprzedaży udało mi się sprawę załatwić choć i tak na kasę czekałem aż miesiąc. Widocznie mają tak napięte terminy z tymi dostawami że by się wyrobić dosłownie rzucają sprzętem:grin:. To był ostatni raz jak kupiłem tv przez internet, co najwyżej z odbiorem w sklepie gdzie przed zapłatą sam sprawdzę.
 
Ostatnia edycja:

007marc

Member
Nie do pomyślenia ,to co piszesz "peterka" woła o pomstę do nieba !!
Nie wyobrażam sobie wybulić tyle forsy , później w domu zobaczyć taką "niespodziankę" - żal !!
 

peterka1000

Member
Bez reklam
No i właśnie dlatego się cieszę że znam kierownika RTV AGD i kupiłem tv jako sprzedaż internetową i zapłaciłem 8699 plus 25 zł dostawa do domu . Ale pomimo tego w sklepie mogłem sobie pooglądać czy tv sprawny czy nie . Więc nie muszę się denerwować , tylko spokojnie czekam na nowy na poniedziałek . W każdym razie powiem Wam tyle że po tej nauczce wolę dopłacić nawet te 200 zł czy 400zł i zamówić np u Kikiego z prezentacją w domu , śpi sobie człowiek spokojnie że towar dostanie napewno sprawny i do tego świadomie wybrany , a nie taka Rosyjska ruletka . Jednak prawda jest taka że jak kogoś stać na te 8700 to i powinien dodac nawet te 400 zł żeby spć spokojnie . Chytry dwa razy traci takie jest przysłowie i chyba jednak się czasami sprawdza . Nie omieszakałem zadzwonić do centrali w Warszawie i powiedziałem co widziałem na własne oczy jak dzisiaj ci co przywieźli towar rzucali laptopami , wentylatorami , bo nie wiedzieli że jestem spoza sklepu . Bo podszedłem od tyłu sklepu plazme im pomóc zdjąć . Jak zwróciłem im uwage jak się obchodzą ze sprzętem to się tylko głupio uśmiechnęli . A wszystko przez to że taki sklep jak RTV AGD zamiast mieć swój transport to do przewozu wynajmuje jakieś tandetne firmy transportowe . Osobiście jednego laptopa złapałem przed upadkiem na ziemie . To granda , pewno tak samo potraktowali moją niedoszłą plazme. A przecież ktoś za to musi zapłacić , przecież nie przejdą nad tym do porządku dziennego jak by się nic nie stało .ŻENADA NIC WIĘCEJ . Dziwić się potem że zachód nas traktuje jak dzikusów .Matryca dotarła do Czech z Japonii cała , potem do hurtowni cała , a padła w Polsce gdzie się towar traktuje jak odpadki do śmietnika przeznaczone . Ach gdzie My musimy żyć . :(
 
D

Deleted member 121090

Guest
Mogę mieć 55VT30 z transportem, wniesieniem i instalacją za 8699. Jak myślicie brać i mieć problem z głowy? Za Sony 52Z5500 zwracają mi 8400.
 

Fella

New member
Mogę mieć 55VT30 z transportem, wniesieniem i instalacją za 8699. Jak myślicie brać i mieć problem z głowy? Za Sony 52Z5500 zwracają mi 8400.


Cześć!

To chyba najlepszy TV w tym roku, obok Samsunga 64D8000.

Niestety VT30 ma swoje bolączki. Zwróć uwagę, czy nie przeszkadza Ci błąd 50Hz przy TV SAT i FB (wahania jasności).

Sam mam dylemat z wyborem.....

Pozdro
Fella
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Cześć!

To chyba najlepszy TV w tym roku, obok Samsunga 64D8000.

Niestety VT30 ma swoje bolączki. Zwróć uwagę, czy nie przeszkadza Ci błąd 50Hz przy TV SAT i FB (wahania jasności).

Sam mam dylemat z wyborem.....

Pozdro
Fella

Kolego , zapewniam Cię że Samsung do Panasonica jeśli chodzi o technologie plazm , ma się jak pięść do nosa , na korzyść Panasonica rzecz jasna . Błąd przy 50 HZ jest niczym w porównaniu z brakiem czerni na Samsungu i powidokami powstającymi 10 razy szybciej . Więc reasumując trzeba przyznać bez bicia że Panasonic seri VT30 pomimo swoich wad wrodzonych jest najlepszym telewizorem na świecie , nie wiem może są jakieś telewizory o których ja nic nie wiem przeznaczonych dla studi telewizyjnych do profesjonalnego wykorzystania . Ale zapewne ich cena waha się w przedziale od kilkudziesięciu tysiecy złotych do pewno 100 jak nie więcej o ile wogóle takowe tv faktycznie istnieją . Pozdrawiam
 

peterka1000

Member
Bez reklam
i stwierdziłeś to po obejrzeniu zepsutego TV?

O czym Ty piszesz? Co ma popsuty VT30 do tego ? Ja nie musze nic stwierdzac na bazie VT30. VT20 zamiatał Samsunga jak szmate , a VT30 nie jest gorszy o ile nie lepszy. Tak się składa że mam znajomego elektronika który siedzi w tematyce plazm Samsunga i rozmawiałem z nim na temat tegoż tv najnowszego i stwierdził z cała odpowiedzialnością że Samsung się zatrzymał w rozwoju matryc i jedzie na tych samych od 4 czy 5 lat , tak samo jak LG . Jedynie Panasonic się w tej materii rozwija . Samsung czy LG poszło drogą rozwoju samego wygladu tylko i próbą samym filtrem poprawić czerń i tyle . Więc nie ma co porównywać tych Plazm bo to inna bajka . Do tej pory Panasonic też bierny był w samym projektowaniu wyglądu swoich telewizorków . Modelem VT30 pozamiatał i w tej materii , więc atuty wyglądowe również poszły się paść .Pozatym są to moje spostrzeżenia i nikogo tymi opisami ani nie namawiam na kupno VT30 ani nie odradzam kupna Sasunga czy LG . Żyjemy w wolnym kraju i każdy kupi co uważa za stosowne . Upieranie się przy plaźmie Samsunga 64 cale w porównaniu do Plazmy Panasonica 55 cali też nie jest fair. Bo to jakby ktoś porównywał np Poloneza Caro co kosztuje mniej aniżeli np Nissan Micra ale za to ile większy od niego . Ja porównuje plazmy jak juz w jakości bezwzględnej nie uwzględniając różnic cenowych w danej wielkości . Poprostu Panasonic jest najlepszą plazmą na świecie obecnie i tyle . A jak ktoś chce zaoszczędzić kase i woli gorszego ale większego Samsunga jego sprawa.
 
Ostatnia edycja:

wrx

New member
Bez reklam
redlum, znow sie "spotykamy" ;).
Napisze Ci tylko tyle, ze jest to czlowiek, ktory w innym miejscu napisal "plazmy sa dla biedakow, liczy sie tylko LCD" lub odwrotnie, wiec mu napisalem, co o tym mysle - niestety, moderator wykasowal, a szkoda, bo warto byloby to przytoczyc.
Czlowiek ma jakies emocjonalne problemy, co zreszta widac, a Ty to pieknie wylapales...:krol:

To jak, kupujesz ten TV?
Ja, jak juz sie pojawie w kraju, to chyba nie wytrzymam i zakupie!
Odpowiedziales juz sobie na pytanie, czy warto doplacac za 55"?:hmm:
 
Ostatnia edycja:

Pe.te

New member
...Nie omieszakałem zadzwonić do centrali w Warszawie i powiedziałem co widziałem na własne oczy jak dzisiaj ci co przywieźli towar rzucali laptopami , wentylatorami , bo nie wiedzieli że jestem spoza sklepu ....
I bardzo dobrze, bo taki >debilizm< trzeba piętnować. Inaczej zawsze bęziemy żyć w kraju "drugiej kategorii"... Gdyby Ci uśmiechnięci panowie ponieśli finansową karę za uszkodzenie sprzętu, to może by się czegoś nauczyli... A tak pokryje to ubezpieczenie transportu - czyli na końcu łańcuszka zapłacimy za to my wszyscy...

A swoją drogą Peterka1000 - cholernie mi podpadłeś... :wink:
Już prawie kupiłem 50VT30 (i szczerze mówiąc, gdyby nie to, że końcem maja wymiotło go ze wszystkich sklepów - to już by był), ale teraz zastanawiam się nad 55VT30... :-D

Choć z drugiej strony naprawdę nie wiem czy warto płacić 2000 PLN więcej za 5 cali... Zwłaszcza, że mam ekran do projektora 80 cali... Tylko projektora jeszcze "niet" - czekam na jakiś 3D w rozsądnej cenie... Coś mi mówi, że następca Panasonic'a AE4000 będzie miał już 3D...
 

007marc

Member
Cho..ra ,tak to jest jak człowiek za długo człowiek czeka i wymyśla ,przez ostatni tydzień TX-P50VT30 w Mix Electronics był po 6 499 zł. a od wczoraj cena - 6 999 zł. !! :(
 

Dżon Bondżoe

New member
z tymi powidokami w samsungu to się ZGODZĘ. wykańczają mnie - ale znikają szybko. Ostatnio wpadłem do kumpla - ma Panasonika plazmę (sam mu doradzałem żeby brał plazmę Panasonika) - patrze - a ten nie ma monitora tlyko ta plazme ma jako monitor!!! To ja się pytam, czy nie ma powidoków - a ten się na mnie gapi... (on się w ogóle nie zna na TV) . Myślę sobie... ty głupku (w duchu) - jemu poleciłeś PAnasa, a sam kupiłeś Samsunga... a fuj. Zaznaczam, że to nie był Panas V, czy nawet G - tylko tańszy!!!.
Jeśli chodzi o Samsungi to PS50C7000 ma takie same powidoki co PS50B850. Myślałem, że nowsza technologia i mniejsze powidoki oraz lepsza czerń a tu klapa :) Także popieram przedmówców: Samsung A Panasonik to jak trabant i Bugatti Veyron.

A z tymi 50Hz to chodzi o co.. że obraz skacze przy 50Hz? W PS50c7000 wprowadzili ten motion judder canceler (czyli coś co jest, ale nalezy go wyłączyć, bo kopie obraz:) - i sami stwierdzili, że w tegorocznych warto to coś wywalić, bo nie spełnia funkcji swej :)

Oglądam nkę kanały HD i to leci w 50Hz więc mnie to trochę martwi.. Ale gorzej na VT nie powinno być niż w Samsungu :)

Pozdrawiam
 

Fella

New member
Kolego , zapewniam Cię że Samsung do Panasonica jeśli chodzi o technologie plazm , ma się jak pięść do nosa , na korzyść Panasonica rzecz jasna . Błąd przy 50 HZ jest niczym w porównaniu z brakiem czerni na Samsungu i powidokami powstającymi 10 razy szybciej . Więc reasumując trzeba przyznać bez bicia że Panasonic seri VT30 pomimo swoich wad wrodzonych jest najlepszym telewizorem na świecie , nie wiem może są jakieś telewizory o których ja nic nie wiem przeznaczonych dla studi telewizyjnych do profesjonalnego wykorzystania . Ale zapewne ich cena waha się w przedziale od kilkudziesięciu tysiecy złotych do pewno 100 jak nie więcej o ile wogóle takowe tv faktycznie istnieją . Pozdrawiam


No nie do końca się zgodzę. Samsung w poziomie czerni nie jest tak daleko od VT30. Chociaż faktycznie jest słabszy. Mówię oczywiście o rozmiarze 64D8000 bo w 51D8000 faktycznie nie jest z czernią zbyt dobrze. W zamian za to daje sobie ciut lepiej z odwzorowywaniem kolorów i ma lepsze filtry (lepiej sobie radzi w dzień). Widziałem jeden i drugi niestety na razie tylko w warunkach sklepowych. To naprawdę dobre telewizory i daleki jestem od stwierdzenia, że Samsung jest be w plazmach... ;-) Trudny wybór w tym roku, bo mimo że VT30 świeci najlepiej ma te małe Zonki (50Hz, FB)

Poniżej link do ciekawej recenzji (gdzie jest krótkie porównanie 65VT30 vs 64D8000):
Review: Panasonic TC-P65VT30 plasma

i tłumaczenie pl

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.highdefjunkies.com/forumdisplay.php%3F192-JOEROD-S-HARDWARE-REVIEWS&ei=j1_CTciCLc_oOZaS8J0I&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CCYQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dhdj%2Bforum%26hl%3Dpl%26biw%3D1440%26bih%3D717%26prmd%3Divnsfd


Dżon Bondżoe -->

poniżej link do błędu 50Hz
http://www.avforums.com/forums/13167046-post452.html


Pozdro
Fella
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
Ogladalem dokladnie obok siebie stojace G30, VT30 i plazme Sama D8000. Skupie sie na jednym co mi sie nie podobalo w VT30, ten super ladny design (czytaj jedna tafla szyby z przodu) powoduje mega wielkie refleksy jak zaden z tv stojacych obok..
 

jtd

New member
Bez reklam
Tutaj tłumaczenie z porównania plazmy 64D8000 vs 65VT30 guru Amerykańskich for HDTV "Chadem B":

Porównanie z PN-64D8000 Samsung:

I akurat mają podobny rozmiar i świeżo skalibrowany Samsung siedział obok VT30, więc nie mogłem się powstrzymać szybkie face-off. 1080p/24 HDMI z odtwarzacza Blu-Ray został wysłany do wysokiej jakości wzmacniacz HDMI dystrybucji, a oba wyświetlacze zostały skalibrowane do około 40 fL strumień świetlny szczyt lub dać się kilka procent. W pokoju było ciemno z wyjątkiem całkowicie na samym początku. Samsung oceniano Cinema Smooth wyłączony, ponieważ obniża poziom czerni. Obaj 96 i 60 Hz tryby pobrano na VT30.

Światła, wyłączyć zasilanie:
VT30 był nieco bardziej refleksyjne. Obie plazmy pozostał dość ciemne, zachowując dobry kontrast z umiarkowanym oświetleniu.

Wyłącz światło, wzory test:
D8000 spojrzał jaśniejsze i czystsze biały przy wyświetlaniu pełnej białym polu.
Patrząc na napisie biały, udało mi się zobaczyć niewielkie ślady DSE na D8000: ruch bar spowodował ekranie pojawiają się smugi i odciski palców brudne na jej temat. Efekt był widoczny tylko z tego schematu testu.
Z bardzo ciemny obraz PLUGE, widziałem VT30 w czarnych ledwo ciemniejszy do oczu w trybie 60 Hz. To była taka drobna różnica jednak, że zdecydowanie nie jest w stanie zobaczyć w tym przypadku wyjątkiem, gdzie były one obok siebie w pokoju pitch black. Jednak VT30 w czerni stało się nieco ciemniejszy z 96 Hz Tryb zaangażowany, a różnica stała się łatwiejsza do zidentyfikowania.
Siwy ziemi wygląda na trochę off-białe na VT30 i czystszą na D8000. Optymalne ustawienia jasności płynął przez około 1 kliknij, warto na D8000 w zależności od zawartości obrazu, choć ani D8000 ani VT30 była solidna.

Wyłącz światło, materiał wideo:
Widziałam, że szczegółowo cień był przesadny, ale neutralny nastrojony na VT30. Ciemne garnitury i włosy nie są aż tak ciemne jak byłem przyzwyczajony do oglądania, gdyż może to być dobre lub złe w zależności od oświetlenia w pomieszczeniu. W odniesieniu jakości materiał w ciemnym pokoju, wyglądało to nieco na umytych stronie z neutralnym.
D8000 prezentacji był nieco bardziej ekscytujące i szczegółowe.
Ponieważ Cinema Smooth był wyłączony, D8000 to naczynia były trochę herky-dławiący. VT30 na patelni i ruch wyglądał dobrze zarówno w 60 Hz i 96 Hz tryby, ale 96 Hz tryb jest bardziej odpowiednie dla większości materiału Blu-Ray.
D8000 tonów ciała były prawie na miejscu w pierwszym (odrobinę zbyt różowy) i lekko podkręcić na czerwono regulacja CMS udało mi się uzyskać niesamowite odcienie skóry. Z drugiej strony, VT30 tonów ciała były nieco mniej obfite i zbyt mdły, jakby unoffensive. Jeśli często znaleźć się ograniczenie kolor, VT30 będzie bardziej do swoich potrzeb.
Szukałem bardzo dokładnie w jednym z barów na 2,40:1 letterbox film i nie widzi żadnych czarnych pływających na VT30. Nie było jednak pewne subtelne wysokość dzieje się nad czarną, lekko dynamiczne działania w skali szarości i gamma jako APL zmianie. To nie jest zbyt rzadkie w plazmy, ale niektóre są bardziej stabilne. D8000 był podobny.
Z jasnych obrazów D8000 wyszedłem szuka czystsze i bardziej szczegółowe. Na przykład, chmury tylko się bardziej prawdziwe życie na D8000, a niektóre sceny światło dzienne w The Dark Knight miał więcej szczegółów i rozmachem.
 

krempla

Member
Błąd przy 50 HZ jest niczym w porównaniu z brakiem czerni na Samsungu i powidokami powstającymi 10 razy szybciej . Więc reasumując trzeba przyznać bez bicia że Panasonic seri VT30 pomimo swoich wad wrodzonych jest najlepszym telewizorem na świecie

...no nie wiem!
Wczoraj mój kolega dostał P55vt30, testowaliśmy go do późnych godzin wieczornych, by móc ustawić jasność do ustawień prawidłowej czerni. Wstępnie telewizor skalibrowałem łącznie z regulacją balansu bieli. Obraz nie trzyma się tak jak należy przy nagłych wychyleniach kamery (50Hz), artefakty praktycznie nie widoczne może dlatego, że nie ma dużego teatru. Trzeba jednak oddać tutaj pola i powiedzieć wyraźnie i jasno, że artefaktów nie ma. Występuje jednak, coś co odmówiło mi chęci na zakup tego telewizora. Wahania jasności, bo o tym mówię są nieznośne. Wczorajsza transmisja z półfinału R. Garosa była dla mnie koszmarem. Obraz jednak blednie i to znacznie przy dużej dawce jasnego tła na reszcie ciemniejszego obrazu. Wahania jasności są tak znaczne, że mdleje nawet znaczek stacji Eurosport-u. Natomiast Festiwal Top Trendy na Polsat HD wyglądał znakomicie. Czerń nieskończona w polu czerni. Szczegółowość obrazu HD jest dobra, ale nie bardzo dobra. Czegoś tam brakuje. Może Bravii Engine:)Kolory znakomite, zwłaszcza zielony i czerwony. To, co mnie zaskoczyło to, że nawet przy ustawieniach zimnego odcienia bieli i zmycie ciepłego odcienia z niej podczas dokładnej kalibracji b. bieli i przesunięć czerwonego ten jednak pozostaje bardzo ciepły a biel zimna. To daje do myślenia"jak oni to zrobili" chmm. Materiał 3D odbiera znakomicie, widoczna jest głębia która jest wystarczająca dla najbardziej wymagającego użytkownika. Obsługa podpiętego dysku twardego przebiegła bez zastrzeżeń. Nie czyta plików m2ts szkoda, bo to format BR.
 
Do góry