Panasonic TX P50VT20 3D

Tomalski

New member
Witam,
Panowie mam zapytanie, jestem 100% laikiem w tym temacie.
Znajomy zaproponowal mi tego Panasa za 2900 pln. Plazma ma 1,5 roku i jest jeszcze na gwarancji przez nastepne 1,5. Czy w tej cenie mozna na dzien dzisiejszy kupic cos "lepszego".
Do tej pory uzywam LCD Samsunga 42" full HD i jestem zadowolony.
Brac te plazme (cena wydaje sie bardzo przystepna)?
A moze jakis mniejszy, nowy LCD lub LED?
Poradzcie prosze, bo mam sie zdecydowac do piatku.
Pozdrawiam
Tomasz
 

Tomalski

New member
Przegladajac forum znalazlem cos takiego:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor - 4m x5m.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora - do 4 m.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem - 1-3 osoby.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - przeważnie na wprost.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć - stać na stoliku TV.
6.Jak słońce świeci w pokoju - za i z boku TV (ale moge przemeblowac, jesli to bardzo istotne).
7.Jaki masz obecnie telewizor - Samsung 42" LCD.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał - nie wiem, glownie ogladanie wiadomosci, czasem filmow.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora- telewizja cyfrowy polsat lub n-ka.
10.Jakie urządzenia - mam dvd i pewnie internet w tym modelu mozna (+blu ray/3d dokupie).
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor -3-4h, w weekendy pewnie czasem dluzej.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą - nie mam preferencji.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej - filmy, polityka, popularno-naukowe, itp.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie - tak.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie - moze, czasami nintendo wii?
16.Preferencje co do marki - nie mam.
17.Preferencje co do wielkości - nie mam.
18.Co Cię denerwuje w telewizorach - slaba plynnosc obrazu (przy ruchu np. postaci), rozmazana- nieostra czern.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień -popoludnia/wieczory.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup - 3500
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne - nie mam pojecia.
 

Osato

New member
Za około 3800zł kupisz nówkę sztukę Samsunga S51E6500. Mniej więcej takie ceny są w internecie. Wiem, że się nie mieści w budżecie podanym przez Ciebie, ale chciałem pokazać, że za trochę więcej możesz kupić nowy telewizor. Niech się wypowie ktoś bardziej obeznany. :)
Za około 2000zł możesz też kupić LG 50PA6500 jeśli trafisz na dobrą promocję. Czy jest on słabszy, czy gorszy, to już możesz o nim poczytać. Wiem, że ludzie na forum raczej go chwalą. :)
 
Ostatnia edycja:

Tomalski

New member
Dzieki Panowie,
znajomy dzisiaj powiedzial 2500 (napalil sie na jakis inny sprzet w promocji).
Czy za te sama kwote moge kupic cos lepszego/bardziej odpowiadajacego moim potrzebom itp.?
Ten Panasonic kosztowal dwa lata temu 7900, wiec deprecjacja olbrzymia. Czy odbiornik ten odstaje w sposob znaczacy (i widoczny dla amatora) od nowych modeli plazm? Czy to, ze byl uzywany przez 1,5 roku ma konkretny wplyw na jego jakosc/parametry?
Na marginesie- im dluzej przegladam to forum, tym bardziej jestem zawiniety i niezdecydowany.
Osiolkowi w zloby dano, jak to sie kiedys mawialo,
Pozdrawiam
Tomasz
 
Ostatnia edycja:

Tomalski

New member
Od dzisiaj jestem w posiadaniu tego Panasonica. Topowy model 2010, Zdobyl Europejskie EISA 2010/2011.
Na Allegro uzywka stoi powyzej 4000 pln. Okazalo sie, ze ten ma jeszcze ponad 3 lata gwarancji, a jako gratis dostalem 2 pary okularow 3D tej samej firmy. Wybor okazal sie jedank prosty. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Tomalski

New member
EISA AWARDS 2010-2011
European 3D-Plasma TV 2010-2011 - Panasonic TX-P50VT20
Panasonic TX-P50VT20 has it all, delivering a cinema-like 3D experience with natural colours to your living room or home theatre. This is accomplished through true deep black tones which retain picture details in dark picture areas. Colours are truthful in THX mode, but colour and sharpness is at your command with eight picture modes as well as user adjustable settings. The new, faster plasma panel displays 3D-films from Blu-ray without any disturbing elements. Fast movements are reproduced very well and the power consumption is the best seen on any plasma.
 

Tomalski

New member
Nie wiem dokladnie o co chodzi koledze maxan z ta tapeta, ale jesli ma na mysli wklejony tekst anglojezyczny- juz odpowiadam:
Ktos byc moze tak jak ja wejdzie ktoregos dnia tutaj i bedzie szukal wiadomosci/ informacji na temat tego modelu. I wtedy zamiast kompletnie dezorientujacych laika odpowiedzi typu "kup Samsunga/LG/Sony/Sharpa/Toshibe model 15002342GhzFR" bedzie mial prosta informacje. Od tego, miedzy innymi tez sa takie fora.
Gdybym wiedzial o niedawnej EISie, nawet jako plazmowy ignorant za te cene nie zastanawialbym sie wiecej. Mam nadzieje, ze wyjasnilem koledze maxan sprawe kontrowersyjnej tapety.
 
Ostatnia edycja:

maxan

New member
Bez reklam
Chodziło mi o 3 posty pod soba za takie coś dostaje się ostrzeżenie/ba(na)na ;)
Co do zakupu myślę że opłacalny (VT20 to nadal świetny tv) ... a do pytania powyżej to użytkować :)
Możesz ewentualnie odpalić białe tło i zobaczyć czy nie masz żadnych wypaleń...
 
Do góry