Panasonic TX-P50UT50 - jaka alternatywa?

MKV

New member
Obecnie w moim poszukiwaniu plazmy wybór padł na Panasonica TX-P50UT50 ale szukam cały czas jakiejś alternatywy dla niego. Tak wiem, każdy poleca ST50 ale UT50 kosztuje 2999zł a ST50 od 3800zł w górę przez co jest poza moim zasięgiem cenowym (i nie , nie moge odłożyć jeszcze 800zł bo już UT50 jest wersją droższą względem tego ile chciałem wydać na TV)

Telewizor chyba wiele nie stanieje niestety - ani UT50 ani ST50 więc moment na kupno jest chyba odpowiedni.

ps. ile kosztują okulary do Panasonica bo np Samsung Smart TV PS-51E550 ma 2 pary w komplecie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz rację że nie stanieje do wartości UT50.
Przypomnij jakie masz warunki i jaki masz obecnie telewizor..
 

MKV

New member
Masz rację że nie stanieje do wartości UT50.
Przypomnij jakie masz warunki i jaki masz obecnie telewizor..

Obecnie mam LCD Samsung LE40A615 który sprzedaję jutro lub pojutrze koledze więc sprawa dość pilna ;)

odległość od ekranu? ok. 2-4 m
jak słońce świeci w pokoju? pokój średnio nasłoneczniony, TV stoi na ścianie między oknami tyłem do nich, w oknach mam rolety
Jak duży jest pokój? okł 25m
jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, seriale, programy dokumentalne, PS3
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? wieczorem
preferowana wielkość telewizora? ok. 50"
preferowana technologia? Plazma
preferowana marka? brak
jakie urządzenia będą podłączone? dekoder HD UPC, komputer, PS3
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 50% TV, 45% PS3, 5% filmy/zdjęcia z komputera
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych? jeśli TV ma obracaną podstawę to przeważnie na wprost, ale również podkątem
3D? nie koniecznie, ale miło widziane bo TV ma być na kilka lat
telewizor ma mieć wifi? nie koniecznie
ma czytać przez USB filmy? fajnie by było ale nie jest to konieczne (komputer i PS3)
jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI dekoder UPC, PS3 i komputer (ew uzyję switcha HDMI)
jaki masz sygnał? dekoder HD UPC
ile godzin dziennie ma grać telewizor? ok. 4-7
ile osób zasiada przed telewizorem? 1 do 2
ma stać czy wisieć? stać
jaka klasa cenowa? do 3000
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli ma zostać plazma , to już niech będzie UT50 Panasonic.
DO tych potrzeb powinieneś być zadowolony.
 

MKV

New member
Jeśli ma zostać plazma , to już niech będzie UT50 Panasonic.
DO tych potrzeb powinieneś być zadowolony.

No mam nadzieję, bo z tego co tu na forum wyczytałem jakiekolwiek LCD czy LED o takiej jakości obrazu czy możliwościach multimedialnych kosztowałby wielokrotnie więcej.
 

angelo2507

New member
Obecnie w moim poszukiwaniu plazmy wybór padł na Panasonica TX-P50UT50 ale szukam cały czas jakiejś alternatywy dla niego. Tak wiem, każdy poleca ST50 ale UT50 kosztuje 2999zł a ST50 od 3800zł w górę przez co jest poza moim zasięgiem cenowym (i nie , nie moge odłożyć jeszcze 800zł bo już UT50 jest wersją droższą względem tego ile chciałem wydać na TV)

Telewizor chyba wiele nie stanieje niestety - ani UT50 ani ST50 więc moment na kupno jest chyba odpowiedni.

ps. ile kosztują okulary do Panasonica bo np Samsung Smart TV PS-51E550 ma 2 pary w komplecie.
Ja miałem ten sam problem z wyborem co ty tez chciałem plazme za max 3000 zł ale po porownaniu obu tv w sklepie stwierdziłem ze naprawde warto dołozyc te 800 zł i kupiłem ST50 obraz jest naprawde super przedtem tez miałem plazme panasa S30 i w porownaniu z ut50 nie usempował mu jakoscia obrazu ale st50 to zupełnie inna klasa tv w porownaniu z ut 50 i s30 to poprostu inna bajka tak ze zastanow sie jeszcze i dołoz te 800zł bo naprawde jest to warte
 

MKV

New member
Ja miałem ten sam problem z wyborem co ty tez chciałem plazme za max 3000 zł ale po porownaniu obu tv w sklepie stwierdziłem ze naprawde warto dołozyc te 800 zł i kupiłem ST50 obraz jest naprawde super przedtem tez miałem plazme panasa S30 i w porownaniu z ut50 nie usempował mu jakoscia obrazu ale st50 to zupełnie inna klasa tv w porownaniu z ut 50 i s30 to poprostu inna bajka tak ze zastanow sie jeszcze i dołoz te 800zł bo naprawde jest to warte

Ale ja chcialem plazmę do 2500 np LG wiec 3tys to juz jest dolozone z mojej strony i nie mam możliwości dolozenia kolejnych 800zl - bez powloki antyrefleksyjnej sie obejdzie i wifi tez mi nie jest potrzebne bo switch mam pod TV wiec kablem podepne

ps. jak wupada porównanie UT50 do SAMSUNG PS51E550 - cena praktycznie ta sama ale Samsung ma np 2 pary okularów w zestawie...
 
Ostatnia edycja:

MKV

New member
Jesli zdecydowales sie na ut50 to dobry telewizor. W zaciemnionym pomieszczeniu poziom czerni bardzo zblizony do plazmy pioneer kuro elite.
http://www.hdtv.com.pl/forum/850867-post14.html

Dużym minusem UT50 względem Samsung Smart TV PS-51E550 są tylko 2 porty HDMI względem 3 w Samsungu a ja używam właśnie 3 kabli HDMI - dekoder UPC, komputer i PS3.

W przypadku UT50 będę musiał kupić switch HDMI niestety.

Zaraz jadę do Elektro World obejrzeć tego Samsunga E550 i zobaczymy - może go kupię bo ma 3 gniazda HDMI i 2 pary okularów 3D w zestawie opinie w testach też ma naprawdę dobre.

http://reviews.plasmatvbuyingguide.com/samsung-plasma-tv/samsung-pn51e550.html
 
Ostatnia edycja:

MKV

New member
No i TV kupiony - akurat trafiły mi się w jednym sklepie Panasonic 50UT50 i Samsung Smart TV PS-51E550. Jakieś pół godziny bawiłem się oboma i mój wybór padł jednak na Samsunga za 3119zł ponieważ mam już wszystko w tej cenie co potrzebuję (3xHDMI oraz 2 pary okularów 3D).
Panasonica 50UT50 mogłem kupić za 2999zł ale do tego musiałbym wydać za okulary po 280zł za sztukę oraz switch HDMI aby miec 3 porty za okł 80zł co daje ponad 3600zł czyli już prawie cena 50ST50 i ponad 500zł więcej niż za Samsunga.

TV właśnie podłączyłem i go stroję - zobaczymy jak się będize sprawował.

Wszystkim dzięki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

angelo2507

New member
No i TV kupiony - akurat trafiły mi się w jednym sklepie Panasonic 50UT50 i Samsung Smart TV PS-51E550. Jakieś pół godziny bawiłem się oboma i mój wybór padł jednak na Samsunga za 3119zł ponieważ mam już wszystko w tej cenie co potrzebuję (3xHDMI oraz 2 pary okularów 3D).
Panasonica 50UT50 mogłem kupić za 2999zł ale do tego musiałbym wydać za okulary po 280zł za sztukę oraz switch HDMI aby miec 3 porty za okł 80zł co daje ponad 3600zł czyli już prawie cena 50ST50 i ponad 500zł więcej niż za Samsunga.

TV właśnie podłączyłem i go stroję - zobaczymy jak się będize sprawował.

Wszystkim dzięki za pomoc.
No to o 200 zł przepłaciłes bo spokojnie mozna go kupic za 2900 a okulary do panasonica pasuja własnie od samsunga koszt 80-90 zł za sztuke a panasonic to jak narazie numero uno wsrod telewizorow plazmowych a samsung jest lepszy pod wzgledem dodatkowych bajerow ale obraz zawsze bedzie lepszy na panasonicu a to sie chyba najbardziej liczy w tv i wg mnie dokonałes złego wyboru ale to jest moje osobiste zdanie
 

digitalus

Banned
Samsung to tez dobry wybor.Na avforums sa zdjecia.Wiadomo ze w rzeczywistosci telewizor prezentuje sie jeszcze lepiej.
SJB_1430.jpg

Samsung PS51E550 Owners Thread | AVForums.com - UK Online

MKV ,witaj w rodzinie posiadaczy telewizorow plazmowych:)
 
Ostatnia edycja:

angelo2507

New member
Samsung moze i dobry jest ale w wsrod telewizorow lcd lub led ale jak chodzi o plazme to na dzis numero uno jest panasonic a potem dopiero reszta a ten samsung to nawiasem mowiac jeszcze wieksze lustro od mojej starej plazmy panasa S30 ktora miałem przed ST50
 

MKV

New member
Samsung moze i dobry jest ale w wsrod telewizorow lcd lub led ale jak chodzi o plazme to na dzis numero uno jest panasonic a potem dopiero reszta a ten samsung to nawiasem mowiac jeszcze wieksze lustro od mojej starej plazmy panasa S30 ktora miałem przed ST50

Żadnego lustra nie ma - nic mi w obraz nie świeci a przeważnie i tak oglądam TV wieczorami lub gram przez pół nocy więc to nie jest to dla mnie problemem. Czytałem testy tego samsunga i jakos bardzo dobre noty dostawał na zagranicznych stronach anawet kolory podobno bardziej naturalne od Panasonica.

Oglądałem oba obok siebie i wybrałem Samsunga. Panasonic też fajny ale jednak wkurza mnie na siłę obcinanie ilości gniazd aby tylko nakłonić użytkownika do kupna droższego modelu.

Z zakupu jestem zadowolony :)

ps. nie przepłaciłem bo warunkiem była płatność kartą kredytową gdzie większość sklepów internetowych albo tego nie umożliwia albo bardzo wysokie opłaty za to są - co najwyżej mogłem kupić go 50zł taniej jeśli bym w Electro World przez ich stronę zamówił ale musiałby czekać kilka dni az go przyślą oraz wydac ponownie kase na paliwo aby go odebrać a to też nie jest darmowe.
 
Do góry