Panasonic tx p50st60e wymiana płyty głównej

tomass6

New member
Witajcie. Rok temu uwaliłem hdmi w tv poza tym wszystko działało bez problemu. Ostatnio postanowiłem jednak naprawić bo nie chce mi się męczyć z pendrivem itp tylko mieć kompa na tv.

Zamówiłem nową płytę wymieniłem i lipa. Po podłączeniu do prądu jest tylko cyknięcie zasilacza i nic więcej. Czerwona dioda mruga po wciśnięciu pilota ale nic poza tym. Przytrzymanie przycisku "power" na tv wyłącza go na chwilę po czym znowu się włącza do trybu "stand by" (świeci tylko czerowna dioda)
Czy o czymś zapomniałem czy zamówiona płyta jest uwalona? Czy może wybrana płyta nie będzie działać u mnie? Jest różnica kostki pamięci u mnie jest SKHynix a na nowej Hynix. No i różni się jeszcze numerek na kodzie kreskowym. U mnie jest "jedynka" na początku i dalej skreślona a na nowej płycie na początku "dwójka" i potem skreślona. Zdjęcie ze strzałkami to stara płyta.
b2a5b0901962a.jpg

Podłączyłem starą płytę i wszystko działa jak wcześniej.
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Hej.
Ile razy ta dioda miga , i dodatkowe pytanko - ile kosztowala Cie plyta ?
Pytam na wypadek , gdyby w moim VT kiedys padla ;)
Modul Cam juz wymienialem .
 

tomass6

New member
No właśnie nie miga. Zapala sie na czerwono i tyle. Jak trzyma sie jakiś guzik to mruga normalnie tyle czasu ile jest wciśnięty guzik. Jak przytrzymam fizyczny power na tv po prawej to zgaśnie zasilacz cyknie i potem sie zapala.
Dałem 450 :/ kiedyś widziałem po około 330 na stronie mikromega ale teraz są już niedostępne. Z tego co znalazłem to jedynie ebay, zagranica. Ogólnie ciężko z dostępnością.
 

pantomima

Banned
Yhym. Wiesz , wnikam bo jak dalem wyzej znaczka , mialem rok temu awarie w sowjej plazmie.Akurat padl modul.
Narazie wszystko gra(odpukac), ale nigdy nic nie wiadomo ;)

Co do Twojego problemu , to nie mam pojecia co jest grane .
Niby powinno wszystko grac , a tu jakies dziwne akcje o_O
Tyle dobrze ze dioda nie miga , bo bylo by ta oznaka jakiejs awarii .
 

maxxio27

New member
Witam , no i właśnie tak to jest jak amatorzy próbują naprawiać sobie sprzęt :) W Polsce wszyscy znają się na wszystkim :), nawet informatykiem zostaje się po zakupie laptopa na raty w MM , po kilku miesiącach użytkowania :) a jak są problemy to szukają pomocy na forum , sorry wybacz ,ale nie mogłem się opanować :)


Nie lepiej zapłacić 150zł więcej w serwisie z wymianą niż bujać się i wydać 450zł na cegłę ??:)


Nowa płyta do panasonic przeważnie po wymianie zgłasza się w trybie wygrzewania - w mode serwis , Ty prawdopodobnie dostałeś albo uszkodzoną , albo też ustawioną pod inny model TV , dlatego jest niewielka szansa że ją podniesiesz , nawet może się okazać że serwis jej nie podniesie , podobnie jak w Sony wymiana płyty głównej w tv niewiele wnosi bo płyta i moduł t-con ma zapisany sn tv - taki który istnieje na matrycy tv i jeśli się nie zgadza to niestety tv będzie migał kodem błędu , tylko że tam istnieje procedura sparowania obydwu modułów , nie wykluczam to że dostałeś uszkodzony moduł .


pozdrawiam
 

tomass6

New member
No wreszcie jakiś konkret. Krytyka mile widziana ;)
Chciałem zmienić sam bo z racji rozmiarów nie chciałem przewozić telewizora. Czytałem kilka wątków i ludzie sami zmieniali. Także w tym konkretnym modelu. Chwilowo mam mało czasu ale będę zawoził go do serwisu i albo tą płytę odpalą albo może sklecą coś z dwóch. A jak nie to będzie nowa. Na błędach się człowiek uczy.
A na jedym serwisie już się sparzyłem bo po usterce zawiozłem amplituner z racji mniejszych rozmiarów. Wzięli stówkę za diagnozę (uszkodzony proc hdmi co było oczywiste) i powiedzieli że nic nie zrobią bo część niedostępna.
 

adamos

New member
Witam, posiadam w/w tv, przestał działać z dnia na dzień. Nie świeci w ogóle dioda stanu, zasilanie z sieci jest. Nie będę się samodzielnie bawił w naprawę, ale chciałem w przybliżeniu poznać możliwe uszkodzenia, płyta główna? zasilacz? Niestety w weekend większość serwisów nie pracuje. Będę wdzięczny za wskazówki.
 
Do góry