PANASONIC TX-P50ST60E vs. TX-P50X60E

sturek

New member
Pozwólcie, że dorzucę swoje trzy grosze do tej dyskusji, może coś to pomoże. Otóż miałem trzy lata plazmę LG 50" - 50PK350 - sprzedana. Teraz zakupiłem Panasonica P42x60 i po krótkich testach mogę napisać, że jedno jest pewne, Panasonic miażdży tego LG czernią, kontrastem i naturalnością kolorów - zaskoczył mnie mega pozytywnie swoim obrazem (docelowo x60pójdzie do małego pokoju, a do salonu wkrótce zakupię ST60-licze na jeszcze lepszy obraz). Oczywiści ew sklepie ciężko coś porównać, bo jak zobaczyłem tego Panasa w tłumie innych tv to wyglądał niezbyt ciekawie, jednak wieczorem czaruje obrazem. Biorąc pod uwagę, że oglądam tv z ok 3-3,3m mogę napisać, że jeśli chodzi o detale i ostrość na materiałach HD i FHD ciężko zauważyć różnice, a SD może minimalnie ostrzej na Panasie (ale to mniejszy ekran). Jeśli ktoś zakłada oglądanie z 4m (autor tego wątku) to na pewno nie da się zauważyć różnicy pomiędzy rozdzielczością HD a FHD. Tak więc w tej klasie cenowej, brałbym na twoim miejscu Panasonica - pewny i sprawdzony sprzęt, a 1000zł zostaje w kieszeni na 1 rok nc+ z niezłym pakietem :).
 
Ostatnia edycja:
Do góry