Panasonic TX-P50G30E - przebicie loga.

mr.dzej

New member
Dzień dobry,

od kilku miesięcy posiadam telewizor Panasonic TX-P50G30E podłączony pod telewizje "N". Najczęściej oglądanymi kanałami są Comedy Central oraz Comedy Central Family. 1-1,5h dziennie. Po prawej górnej stronie ekranu kanały te posiadają swoje loga. "C" w kółku. Różnią się trochę położeniem. Parę dni temu zauważyłem na innych kanałach podczas emitowania jasnego tła(biel, jasne niebo, itp.) przebicie dwóch "C" w kółkach - właśnie z Comedy Central, oraz Comedy Central Family. Myślałem, że "wypalanie plazm" to mit, ewentualnie wada, która już nie występuje. Co zrobić z tym problemem?

Pozdrawiam.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Z jakiej odległości to widać? Powinieneś na tych programach dać zoom tak żeby logo wyszło poza ekran. Ewentualnie spróbuj włączyć śnieg na parę godzinek i zobacz czy się coś poprawiło.
 

mr.dzej

New member
Z jakiej odległości to widać? Powinieneś na tych programach dać zoom tak żeby logo wyszło poza ekran. Ewentualnie spróbuj włączyć śnieg na parę godzinek i zobacz czy się coś poprawiło.
Dzięki za szybką odpowiedź.

Jakieś 2,5-3 metrów. Zaznaczam, że mam dobry wzrok, ale obawiam się, że problem może się pogłębiać. Logo nie jest w samym rogu przy krawędziach, więc jeżeli zrobię podwójny zoom to nie będę widział połowy twarzy bohaterów. "Wrzucę śnieg" na noc i dam znać jutro.

Szczerze to jestem zaskoczony, a najgorsze, że pewnie tego reklamować nie można.

Pozdrawiam.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Przy docieraniu ustaw tryb normalny. Zmniejsz jasność i kontrast. Używaj trybu zoom tak aby logo znajdowało się poza ekranem. I tak przez około 300h.

(A jak ostatnio odpisałem o docieraniu i zagrożeniach związanych z wypaleniem to zostałem przez jednego z forumowiczów skrytykowany, że sieję panikę, że wyolbrzymiam problem ...eh. A chciałem tylko zwrócić uwagę, że tzw. docieranie nie zaszkodzi a może pomóc.)
 
Ostatnia edycja:

xeo151

New member
Bez reklam
Mam już ok 400h i nadal do kanałów brandowanych logo kanału oglądam na fabrycznych ustawieniach, jedynie filmy po usb, blueray na własnych ustawieniach. Mam zamiar dotrzeć TV tak do 800-1000h na standardowych.
 
Do góry