Panasonic TX-P50C3E vs. LG 50PJ350 vs. SAMSUNG PS-50C450

szamangniewko

New member
Witam,

Który z tych modeli (Panasonic TX-P50C3E vs. LG 50PJ350 vs. SAMSUNG PS-50C450) będzie najlepszy do analogowego sygnału UPC? Pokój jest mocno nasłoneczniony zachodnim słońcem ale są rolety więc problem jest połowiczny. Skłaniam się do Panasonica bo to chyba najnowszy model z tej trójki ale nigdzie nie widziałem go w jakiś rankingach ani na własne oczy a pozostałe modele stoją dość wysoko na testfreaks.com. Samsung ma wyższą pozycję niż LG ale dziś widziałem oba obok siebie w Real'u i Samsung był bardzo ciemny w porównaniu do LG. Niestety, nie było nikogo kompetentnego z obsługi by znalazł piloty by można było sprawdzić tryby ustawień - być może
Samsung miał jakiś tryb Eco albo coś?

Mógłby ktoś rzetelnie doradzić?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dobrze zauważyłeś że jeśli różnice są nienaturalne to z całą pewnością były różne ustawienia w menu.
Do jakiej kwoty zakup ?
Ma być zawsze tylko to telewizji , czy będziesz coś jeszcze podłączać ?
 

szamangniewko

New member
Chciałbym się zmieścić do 2000zł lub nieznacznie tę kwotę przekroczyć. Oczywiście, jeśli pojawi się inna propozycja i faktycznie jakiś model będzie odpowiedniejszy to na pewno go rozważę.

Do telewizora podłączę jeszcze DVD po HDMI, to będzie drugi telewizor w domu, w sypialni, obecnie w salonie mam Panasonic TX-P42S10 i jestem w sumie zadowolony (ale tam mam cyfrową telewizję z UPC i PS3 więc zupełnie inne źródła sygnału) dlatego też rozważam Panasonica choć dosłownie nic na jego temat nie wiem.

Wyszedłem z założenia, że skoro sygnał będzie gorszy to nie ma sensu kupować FullHD i przepłacać zwłaszcza że jakiś naprawdę świetny sprzęt kosztuje krocie a dla przeciętnego laika niuanse mogą być niezauważalne (myślałem o kupnie czegoś "super" do salonu a S10 przenieść do sypialni ale ceny nowych modeli, 4 metry odległości w sypialni i właśnie słaby sygnał zniechęciły mnie do tego pomysłu).

Telewizor będę oglądał na wprost, okno jest z boku, czasem film na DVD i tę całą kaszankę którą zapodaje UPC.

ps
Mam takie pytanie jeszcze, czy gdy już będzie ta naziemna telewizja cyfrowa i podłączę zwykły kabel "analogowy" z UPC i ten tuner DVB-T/(C?) w telewizorze zadziała to obraz będzie lepszy niż teraz w kablu analogowym czy też jakość pozostanie bez zmian tylko zmieni się jakby forma jego nadawania? Czy to coś zmieni w oglądaniu czy po prostu UPC i tak będzie tam jakoś przetwarzać ten sygnał i pchać to co było do tej pory?

Pozdrawiam
 

szamangniewko

New member
rozważ LG 50PV350, full hd w minimalnie wyższej cenie
jeśli zostajesz przy swojej trójce to PJ350

A czy słaby sygnał z analogu nie będzie gorzej prezentował się na Full HD? To w sumie nie kwestia pieniędzy tylko odpowiedniego dobrania TV do sygnału. Boje się, że kupując Full HD będę miał gorszy obraz niż przy HD Ready.
 

don111

Banned
A czy słaby sygnał z analogu nie będzie gorzej prezentował się na Full HD? To w sumie nie kwestia pieniędzy tylko odpowiedniego dobrania TV do sygnału. Boje się, że kupując Full HD będę miał gorszy obraz niż przy HD Ready.
nie musisz się tego obawiać, jeśli faktycznie jakaś różnica jest to minimalna, w drugą stronę przy sygnale 1080p w sumie też to zadziała przy tak sporej odległości
skoro różnica w cenie praktycznie żadna to lepiej brać ten z większymi możliwościami, nawet jeśli pozostaną niewykorzystane :)
 
Do góry